kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Трагедията на първата ни каравана.

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Разни
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
atanas7711

Местожителство: Първомай

МнениеПуснато на: Чет Окт 06, 2016 6:46 pm    Заглавие: Трагедията на първата ни каравана. Отговорете с цитат

Както вече споменах, ще ви разкажа в какво приключение участвахме с жената. Решихме тази година да отидем за 10-12 дена на яз.Жребчево, за да се отдадем на почивка и на риболов. Заредихме яко караваната и на 22.08.2016г. сутринта бяхме там. Мястото бе "Върбите", в близост до прочутата местност "Църквата". Нивото на язовира беше доста паднало, сенките бяха далече от водата, за това настаних караваната на брега, на 5-6 метра от водата, с врата към водата. Мястото беше равно и твърдо, за това не се наложи подкопаване под гумите, а направо пуснах криковете. Времето беше страхотно, небето ясно и слънчево, лек ветрец - баш за риболов и релакс. Разпънах въдиците и зачаках. До тук всичко добре, но в следобедните часове времето рязко се промени. Заоблачи се и заваля дъжд с умерен вятър. Поваля 30-40 минути и тъкмо да спре, когато внезапно излезе силен вятър, който духаше в посока към водата. Понеже караваната няма форселт, бяхме разпънали една градинска шатра от страни нея. Хванахме шатрата да я държим, за да не я отнесе вятъра, но така задуха, че не можеше да се стои прав. Казах на жена ми да влезе в караваната, а аз влязох в джипа, като през прозореца продължавах да държа единия кол на шатрата. Вятъра още повече се усили, като в това време святкаше и гърмеше на поразия. Не можах да удържа на напора и пуснах кола, при което тя отлетя и изчезна. Гумената ми лодка с двигател на нея я бях вързал с въже и кол, забит стабилно в земята. Вятъра ги вдигна на 2 метра от земята, кола се извади и лодката буквално полетя навътре. Не можеше да се види нищо на повече от 5-6 метра, тъй като вятъра носеше пепел, пясък и др. такива. Силата на вятъра достигна такава сила, че грабна караваната и я търкаляше като цигарена кутия навътре към водата, като тя също изчезна от погледа ми. За миг си помислих, че жена ми ще пострада и в това време я видях как излиза от мъглата и идва към джипа. А тя всъщност когато е усетила, че караваната няма да издържи на вятъра е тръгнала да излиза. Точно когато е застанала на вратата, която е отворена, караваната пада от към страната на вратата и жена ми пада с нея на земята. Караваната продължава да се преобръща, но жена ми остава легнала на земята. Страшен късмет е изкарала. Влезна при мен и си помислих, че всичко е свършило, когато вятъра започна да подига и джипа /опел фронтера дълга база/. Запалих го и го обърнах със задницата към вятъра, като така натискаше, че ме тласкаше напред. Просто някакъв ужас и всичко това за няколко минути, след което вятъра утихна и се разкри грозната гледка. Караваната е снимана, след като с помощта на притекли се на помощ хора я обърнахме няколко пъти назад към брега. Тогава намерихме единия телефон невредим и направих няколко фотки за спомен. Когато я преобръщахме, тогава се скъса платформата от корубата. Лодката беше на отсрещния бряг по диагонал и благодаря на момчетата, които ми я докараха и помогнаха с караваната и багажа. Късмет, че жена ми се размина само с натъртена ръка, коляно и др. части от тялото.
Ето и някоя снимка.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 06, 2016 8:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо ,добре дошли във форума.За съжаление ,лошите неща идват бързо Sad Аз съм бил на косъм от същото 2003г.,само че на Копринка,пак същия вятър.При първите снимки,пуснати от друг колега,имах някой въпроси,но сега вече нещата са ясни,пак казвам за съжаление има и такъв момент при излетите ни на диво.Важното ,е че сте живи и здрави,другото се оправя.Замислям се и за укрепване на караваната ,като фортселта,с колани със сериозна колци. Idea
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Bobby175

Местожителство: BG София

МнениеПуснато на: Сря Окт 19, 2016 3:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ужасно преживяване, но наистина важното е че сте живи и здрави. Аз на този вятър на яз.Жребчево съм му "ял попарата" преди десетина години. Бяхме там с приятели на риболов м.Юли на брега на наколко километра след потопената църква. Бяхме с лодката в язовира да ловим риба когато рязко задуха силен вятър а малко след това и заваля. Докато си прибереме такъмите вятъра вдигна 50см. вълна, ние трима в лодката, двигателя 3к.с. и трябваше да се движиме срещу вятъра и вълните. Двигателя на пълна газ ще се разцепи, а лодката скача по вълните и едва -едва напредва. Зорлем се добрахме до лагера, или по-скоро до мастото на което беше лагера. После два дни си събирахме багажа из драките.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
kvp155

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 20, 2016 5:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Страшно изживяване сте имали. Наистина е късмет, че сте се отървали без травми.
Предполагам почти всички тук са преживяли подобни истории и ей ни на, пак сме тук.
Преди години с палатката нас ни наводни голяма река, през нощта, с над метър вода и обилен дъжд. За малко да се издавим в съня си.
Не се отказвайте, хубавото предстои.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Чет Окт 20, 2016 6:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Смело напред !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Разни Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети