kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
СКОЛИЯ

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Разни
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Сря Юни 07, 2017 11:36 am    Заглавие: СКОЛИЯ Отговорете с цитат

Варна,
релакс,
панорама към града от 9 етаж
и изведнъж на балкона влетява голямо страшно изглеждащо жужащо чудовище, което изплаши майка ми, а мен озадачи, докато не разбрах какво е всъщност.
Оказа се, че е рядък вид гиганска оса, наречена "сколия", която не е агресивна, а отровата и е няколко пъти по-слаба от на обикновена оса.
Мъжките стигат до 32мм, а женските до 55 мм.
Е нашият нашественик определено беше нашественичка и изглеждаше внушително, на фона на дъното на буркана от компот, където я запрях за няколко минутки докато търсех информация.
Често ги бъркат със стършели и ги убиват, но тази се размина с тази съдба.
Не ги убивайте, безвредни са и лесно се различават по 4-те жълти петна.

https://www.google.bg/search?q=%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%8F&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjIvLqas6vUAhVOrRQKHX0ECA4Q_AUICigB&biw=1366&bih=662
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
kaloyan
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Европейския съюз :-)))

МнениеПуснато на: Съб Юни 10, 2017 10:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За пръв път виждам такъв "дзвер" Very Happy
danbog
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: BG гр. Видин

МнениеПуснато на: Съб Юни 10, 2017 9:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чак сега разбрах какво " ме вкуси" преди три вечери. Заболя ме като от ущипване с пинсета но всъщност даже не можах да видя къде точно ме е ухапало. А дзвера си отлетя като американски дрон изпълнил мисията си.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Разни Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети