kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Бойлер обединена.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Кинов

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пет Юли 28, 2017 2:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте колеги,
бойлерът тръгна, то той си работеше, ама не се пълнеше със студена вода. Проблема вече е решен. Държа да отбележа, че веднага след като писах в темата за моите дертове, получих л.с. от Илия Йорданов (ilia_60), с желание да ми помогне - в последствие се включи и Милчо (gabroveca 2604). Двамата ги занимавах доста и ми оказаха голяма помощ, макар и по телефона, за което искрено им благодаря! Надявам се да се видим и им обещавам да почерпя.
Ще обясня на кратко какъв бе проблема и как го реших. Оказа се, че ето този щуцер за студената вода

който има възвратен клапан - на снимката съм го извадил - не е пропускал водата към бойлера. Точно поради това хидрофорната помпа не е включвала, когато пусна крана за топлата вода. Гуменият о-пръстен беше закъсан от едната страна и ябълката бе влязла навътре в корпуса на щуцера. От там клапана, вместо да спира топлата вода да не се връща по системата, е спирал притока на студена вода към бойлера. Всичко се оправи със смяната на въпросният о-пръстен. На пръв поглед елементарно, ама на мен ми отне няколко седмици и няколко разглабяния на цялата система. Но така е когато човек не знае и не се е сблъсквал с такъв проблем. Добре, че има форум и колеги, които са готови винаги да помогнат.
Отново благодаря и поздрави на всички!

Последната промяна е направена от Кинов на Сря Авг 23, 2017 9:20 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
chicken

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Авг 13, 2017 10:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази седмица бойлера ми не искаше да запали. Оказа се, че е заради течението, което става. Бяхме на оня ветрилник Крапетц и за да работи се налагаше да затварям вратата и прозирците поне на фасадата (бойлера е откъм гърба на катаваната). А и намирисва на газ когато пали. Усеща се, като съм легнал, тъй като главата ми е точно над бойлера... Има ли какво да се направи? Къде да олепя с нещо? Въобще възможно ли е? Питам си тук, че не съм си оравил труда да го иглеждам какво представлява, а е наврян под едното диванче на кофти място... За Трума, обикновен, десет литров става дума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
KANCHO46
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Авг 26, 2017 12:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте ,
след 2 седмици не ползване без да се пипа нищо при пускане на водата тя излиза през отдушника на изхода на топлата вода. Свален е вътре няма нищо реално само един тройник . Та въпроса е как работи това клапан ли е , и ако е къде е тоя клапан .

https://www.motorhomevagabond.com/fulltiming/truma-water-heater-problems/
KANCHO46
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Авг 26, 2017 12:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ico__78

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2017 8:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бойлер или С
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ls1
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2017 9:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кънчо, имах този проблем и смених клапана, оправи се. Временното решение докато дойде клапана беше сгъване на маркучето на 'отдушника' и защипване с щипка и пристягане със скобичка на отдушника към клапана, че иначе си е само нанизан.

xfact

МнениеПуснато на: Чет Авг 31, 2017 5:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпрос: някой монтирал ли си е Truma therme TT2, който да се захранва от нагревателя през инвертор и от нафтова печка? Ток лятото имам прилично. Зимата, комбинация ток и от парното.
Върнете се в началото
docenta

МнениеПуснато на: Съб Мар 10, 2018 10:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Предварително се извинявам за многословието.
Преди месец си купих един кемпер Уингамм 1988г. При покупката всичко работеше.
Тези дни беше топло и рекох да направя тест на кемпера, но за разкош взех цялото семейство с двете деца (едното под годинка). Преди тръгването напълних с вода, обезвъздуших и пуснах бойлера за проба (Трума), работи без проблем.
На другият ден вечерта (24ч. след пробата), когато вече бях на обекта до една река, бойлерът не пали, но нищо не чувам, защото реката шуми. Пробвах 3-4 пъти и се отказах.
Навън си беше студено и запалих печката и заспахме. Към 05 ч. съпругата ме събуди и каза, че мирише на газ. Продължи да мирише през целия ден (веднага се прибрахме в София), даже и при спрени крановете за газ към котлоните и печката и бойлера. спрях и централния кран, продължи да си мирише до вечерта.
Бутилката ми е пура под кемпера, която се пълни с пистолет, вътре има нивомер, който вече не работи. Направих оглед и видимо няма поражения по тръбите (медни). Предния собственик беше оставил малко газ, която цял месец си е стояла, крановете бяха отворени и мирис нямаше. аз сложих още около 15 л. въпросния ден, друго не съм пипал по бутилката.
Тази вечер по тъмно, проветрих хубаво кемпера и пробвах да пусна бойлера, чу се бълбукане, пиезото и после светна червената лампичка.
Когато отворих капака, където е бойлера видях, че от изходящия маркуч има покапване, смених едната скоба и затегнах, мисля че спря. Но както се вижда на снимката картонът е мокър, мокра е и ватата под самия бойлер.

Изчетох цялата тема, на страница 4 някой спомена за бълбукане, но явно проблемът не е същия.
Има ли възможност от това покапване да се е намокрила горелката и при подаване на газ да бълбука?
Има ли някакво логично обяснение, това да се причината за мирис на газ?
Предния собственик каза, че никога не е имал теч на газ.

В момента съм спрял газта от крана на самата бутилка под колата, от следващия централен кран и от двата крана под мивката, като предварително съм изпразнил системата. Утре ако смърди или бутилката е пробита или някъде в бойлера има останала газ. Ще пусна всичко поетапно и ще следя за мирис.

Този бойлер е заврян мнооого гадно, не мога да си представя как ще го свалям ако се наложи...
Засега мисля да го пробвам да изсъхне без да го човъркам, но понеже не му знам устройството не мога да си представя дали ще изсъхне.

Моля за насоки и препоръки.
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Нед Мар 11, 2018 12:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Този бойлер ми се вижда малко по-различен от нашия. Най-вече тоя горния маркуч излиза по-високо отколкото е при нашия. Независимо от това идея си нямам на какво точно би могло да се дължи повредата. Мога само да покажа снимка правена при чистенето на нашия бойлер, която да покаже в общи линии как изглежда подобен бойлер вътрешно. Ей това в ляво е металния съд който се нагрява, а в дясно е "тенджерата на дъното на която е горелката:

При нас вата няма, а въшно на тая металната "тенджера" има само някаква като пласмасова обвивка.

mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Нед Мар 11, 2018 6:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Бойлера на титулования колега Smile е стар, но по-здрав откъм железария модел. Всъщност и аз ползвам такъв и не съм сменил с по-нов, въпреки, че постоянно минават през мен бойлери.
А също има и изолация фабрично, за разлика от моделите със светлосивите на цвят обвивки и по-новите нататъка. Заради това и тежи може би двойно повече.
А обвивката е просто боядисан картон. При старите бойлери е доста здрав, за разлика от сивите.
Колегата, ако не се притеснява, може да го изсуши, като просто го включи за няколко минути. Ватата на изолацията поема добре вода, но пък казана е поцинкован и чак толкова риск да стане нещо, ако се остави да изсъхне по естествен път, няма.
Вода в казана с горелката може да попадне, ако е спукан водосъдържателя поради замръзване. Като гледам водосъдържателя на Дани, си личи, че е изтърван да замръзне, но е удържал все пак, до следващия път.
При спукване се пълни и горелката.
Ако попадне вода, би трябвало да изтече от казана през дренажната тръбичка, ако не е запушена от боклуци разбира се. Но горелката ще остане пълна.
Миризмата на газ е възможно да е от останалата неизгорена при опитите за запалване. Зависи как е уплътнена планката на комина отвънка. По-лошият вариант е да е повредено уплътнението на водосъдържателя към казана. Всъщност при такава повреда може да проникне вода към горелката от теча от щуцера.
Бойлера си е на точното място монтиран и ваденето му е въпрос на знаене как става.
Бълбукането по всяка вероятност е било от обезвъздушаването. Вероятно водопровода му направен, така, че връща водата и е добре да се сложи еднопосочен клапан.
Проблема с паленето е друга тема.. и ще замълча.
Ако колегата иска помощ, от понеделник съм в София.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
docenta

МнениеПуснато на: Нед Мар 11, 2018 7:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Кемперът беше зазимен и всички води и кранове бяха оставени отворени (сега се замислям, дали тези в банята съм отварял при източването, но те не бяха и ползвани при пробата, когато го купувах).

От тръбичката отвън тази сутрин капеше леко зеленикава вода:

Пробвах много внимателно да ръчна в тръбичката, но опрях в нещо на дълбочина 6 cm и не съм натискал въобще, защото не знам колко е дълбока.

Не мога да го запаля за да изсъхне, защото просто в момента не пали.

След вчерашното напълно изключване на газта, днес сутрината пак леко миришеше вътре, може и от бойлера да е, защото газта е напълно спряна.

В случая май ще имам нужда от помощ, защото не се чувствам готов да ръчкам по нещо, което идея нямам, какво представлява.
Върнете се в началото
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Нед Мар 11, 2018 8:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да не си завъдил жаби в казана Smile
Тръбичката трябва да е проходна. Ръчни се нещо гъвкаво.
Иначе бойлера е за сваляне и профилактика, най-малкото.
Гледам и капак няма на комина ... а това не е добреее.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
docenta

МнениеПуснато на: Нед Мар 11, 2018 8:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря и за снимките, явно по някаква причина, всичко в долната час е под вода.
Надявам се тази причина да е покапващата връзка, въпреки че ми е малко странно от тази капка да се напълни толкова много.
Върнете се в началото
mulenceto

МнениеПуснато на: Нед Мар 11, 2018 8:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

docenta написа:
Благодаря и за снимките, явно по някаква причина, всичко в долната час е под вода.
Надявам се тази причина да е покапващата връзка, въпреки че ми е малко странно от тази капка да се напълни толкова много.

Капката може да намокри изолацията, но не може да е причина за проблема с паленето.
Върнете се в началото
mulenceto

МнениеПуснато на: Нед Мар 11, 2018 8:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Външната решетка е добре да се смени и да се ползва капак.
Тази решетка е стар модел и не се продават капаци за нея.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Следваща
Страница 15 от 16

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети