kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Помощ за избор на първи кемпер
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Марки, модели и разпределения, избор на кемпер или каравана
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vlaai

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 03, 2018 8:32 pm    Заглавие: Помощ за избор на първи кемпер Отговорете с цитат

Здравейте,

Двойка с бебе сме и в търсене на първи семеен кемпер. Бихме искали да се допитаме до вас за съвети относно избора на такъв. Имаме намерение да го ползваме както зимата (по възможност) така и лятото, като специлиално идното лято да се прекара изцяло в него на море/планина. Бюджета ни варира между 10К и 15К. В този диапазон сме харесали 3 варианта, дали може да ги коментирате:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=9&act=4&adv=91510345366464845&slink=5p7ije
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=9&act=4&adv=91501518019987028&slink=5p84dl
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=9&act=4&adv=91490720081635518&slink=5p84dl

Не ни трябва нещо голямо за момента, важно ни е да е спретнат и поддържан, за да нямаме много остатъчна работа по него, особено, ако сме на горна граница на бюджета.

Благодарим много.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Сря Яну 03, 2018 10:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен лично първия ми се струва твърде компактен. Вторя е доста по-просторен, но ми се наби на очи лъскавата броня. От трите като че ли последния най-добре изглежда. Това са само няколко думи на база гледане на снимките. За повече си трябва оглед на място и преценка на реалното състояние.
chicken

МнениеПуснато на: Сря Яну 03, 2018 11:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Втория има огромна кръпка на алковена...
Третия го бяхме харесали и щяхме да ходим да го гледаме... После се отказахме от кемпер по принцип. Бих го гледал много, ама много внимателно...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Чет Яну 04, 2018 6:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Третата обява я няма.
Първия е прекалено малък според мен, а втория с прекалено много преработки (пак според мен)

Единствения приличен кемпър (по моите критерии), който видях в мобиле до 12000 е един интегриран химер в Ив Мобайл. С някакъв електрически хладилник, но иначе изглежда ОК на пръв поглед.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=9&act=4&adv=91499977145774408&slink=5pdows

На късото шаси е гаден за зимно ползване, но с читави вериги става.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Тонин

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Яну 04, 2018 11:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ogromnii написа:
Третата обява я няма.
Първия е прекалено малък според мен, а втория с прекалено много преработки (пак според мен)

Единствения приличен кемпър (по моите критерии), който видях в мобиле до 12000 е един интегриран химер в Ив Мобайл. С някакъв електрически хладилник, но иначе изглежда ОК на пръв поглед.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=9&act=4&adv=91499977145774408&slink=5pdows

На късото шаси е гаден за зимно ползване, но с читави вериги става.

Абсолютно поддържам по-горното мнение. Този Кемпер е правилният избор. И вторият кемпер става , но не на тази цена...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
chicken

МнениеПуснато на: Пет Яну 05, 2018 1:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно този не е за всеки. Сигурно си струва на някаква цена, чувам, че и двигателя му е читав, но си има работа, преди да стане готов за ползване. Дори и на пръв поглед от снимките и пръв поглед вътре на живо. Все пак на тази цена... Химер... Иначе съм възхитен от изпълнението, а този модел ми е и от любимите, в които съм влизал... Всъщност най предпочитания. Много се захласнахме с жената. Разпределението е като този от третата обява, само дивана и сепарето са разменени. И шкафа до вратата е по тесен на Химера. В другия бяха навряли климатик, за който предполагам за изрязали пода, щото иначе топлото бие под маркизата. Така де, и решетка нямаше... Smile
Върнете се в началото
krisoo

МнениеПуснато на: Пет Яну 05, 2018 10:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз съм на мнение, че химера показан по-горе е по-добър вариант от показаните в темата.
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Нед Яну 07, 2018 10:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Гледахте ли нещо? Прекрасен уикенд за обикаляне! На слунчице всичко изглежда добре! Smile
В Асеновград се е появил още един такъв Химер... Пак за десетина...
Върнете се в началото
asentm

Местожителство: SF,BG

МнениеПуснато на: Нед Яну 07, 2018 10:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Влааи, моето мнение е че за тези пари ще вземеш нещо, което в последствие ще дадеш поне още на половината за да горе долу заприлича на нещо.
Все пак, за стар кемпер има само една марка и това е Химер. И аз имам същият поради тази причина.
моят съвет е ако имаш 10 кеш, вземи едно малко кредитче и вземи направен Химер готов за път и нагласен. ще намериш читави в порядъка на 16-18 и спестяваш доста нерви, а печелиш преживявания веднага
Върнете се в началото
Йордан Христов

Местожителство: Исперих

МнениеПуснато на: Нед Яну 07, 2018 7:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте обмислям смяна на кемпера и мога да предложа стар Химер в отлично здраве с много екстри ,солар ,тягов акумулатор, въздушни възглавници на задния мост,водно парно АЛДИ, огромна баня. Кемпера НЯМА течове и миризми, мога да пратя снимки на вайбър, месиннджър. Телефона ми е 0899483647 Данчо Цената ми е 9000лв.
Върнете се в началото
vlaai

МнениеПуснато на: Нед Яну 07, 2018 9:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте и благодарим за всички коментари. За сега сме видяли само кемпера от първата обява, но имаше малко неяснотии покрай него и бихме искали да огледаме още оферти. За този се колебаем дали ни е достатъчно голям при ползване в по-студено време.
Тъй като съм извън България в момента не сме гледали други. Химера ни изглежда добре, ще държим в течение след като го видим.
Йордан, ще се свържа с вас.
Върнете се в началото
YasenV

Местожителство: Банкя

МнениеПуснато на: Пон Яну 08, 2018 10:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей,
Продавам този: https://www.mobile.bg/91503992631550079
Ако имаш интерес, може да се чуем Smile

Кемпера е добре поддържан и много гледан Smile Направени са му много подобрения! И всичко е в отлична форма!
Върнете се в началото
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Пон Яну 08, 2018 12:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Обади се на Марци
Върнете се в началото
docenta

МнениеПуснато на: Пон Яну 22, 2018 11:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Казвам се Боян и съм нов във този форум, надявам се скоро да се сдобия с машинка, с която да обикаляме по планини и морета. Използвам тази тема с молба да дадете едно мнение за този кемпер:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=91481716447759678
Ще се ползва от мен, съпругата и две деца на 7г. и 1г. аз съм този с желанието за обикаляне Smile
Малка е машината, но не ми се иска да е много голям, защото си мисля, че малкия ще е по-проходим... другото съображение е, че ще нощува пред блока а там няма много място.
Притеснява ме, че обявата я гледам от Юни миналата година.
Върнете се в началото
North wind
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Яну 23, 2018 6:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре дошъл, доцент Боян.
Тук всички сме "специалисти" и като искаш мнение е все едно да излезеш с жена ти на площада да си правите дете. Всеки който минава ще ти обяснява, че не се прави така, а иначе Smile
Това в кръга на шегата.
Не давам някакви кардинални насоки, само споделям моя кемперски опит, който не е задължително да взимаш много на сериозно, защото веднага ще има хора, които да ме подкрепят, но ще има и два пъти повече, които да не се съгласят с моето мнение.
Кемперчето, което си харесал ми е много симпатично. Наистина е късо и това, че не стърчи зад задната ос го прави по-удобно за неравни терени /планини и язовири/ и донякъде в градска среда. За мен това си е предимство, но то се изчерпва до тук. Основния проблем според мен е, че с две деца ще ви дойде малък /моите наблюдения са, че малките и проходими машинки обикновено се ползват от 2-ма човека/. Може би за уикенд излизания ще ви върши работа, но за дълги пътувания ще трябва да се лишите от някои неща. Самата машинка в обявата си изглежда доста запазена за годините си, но все пак гони 30 години! Сигурно е много добре гледана, но на тези години вече тръгват някои естествени процеси. Относно проходимоста /тук пак може да се породи един дълъг спор/, мое лично мнение е че извън пътя е по-добре кемпера да е със задно предаване /естествено че 4х4 най-добре, но е по-труднодостъпно като цена/. Това къде ще нощува и от кога е обявата не коментирам.
Универсален кемпер, с който да се угоди на всички потребители за всички пътиша няма. Подреди си приоритетите, парите - намери баланса и скачай Smile
big dog
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Марки, модели и разпределения, избор на кемпер или каравана Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети