kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Как го направих аз...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
chicken

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 12, 2018 11:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Недей, че пак се сещам с кво съм си правил завет...!!!
Кметеееее! Избори идат! Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
chicken

МнениеПуснато на: Пет Яну 12, 2018 5:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кабелите почнаха да се поподреждат, но, разбира се, пак нямам скобички... На всичкото отгоре това е страничната стена на шкафа под мивката и съответно чак на снимката виждам, че ъглите не са съвсем такива, каквото съм ги гледал клекнал нанякъде си... Smile А като гледам и как съм изрязал белите изолации... Сега вече kvp ще ме направи луд Sad

Лека заигравка с осветление на хладилника

И част от заготовките за по гадната заигравка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Пет Яну 12, 2018 5:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Споко, още има да дерзаеш докато направиш паяжини като мойте Mim
chicken

МнениеПуснато на: Пет Яну 12, 2018 5:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз ги мистя преди снимки Smile Ама покрай караваната бара не успявам да изчистя Sad
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Пет Яну 12, 2018 6:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Паяжини от кабели имах предвид. За другите е ясно, че само някой много заблуден паяк би се пробвал да се настани в толкова ремонтна среда.
chicken

МнениеПуснато на: Съб Яну 13, 2018 12:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Снощи прескочих и си взех малко домашно за днес, докато гледам децата, докато жената... както и да е...
Имам да насмогвам, че цялата мнала зима си представях, как лятото, на топличко си правя някакви неща, докато си пия пиенето... Аха. Ама друг път. Затова тази зима не се заблуждавам много много. Бързи интервенции между ходенето насам натам, че иначе няма оправия Smile
Та така. Не ми се прибираше комарника на предния прозорец и нямаше как да го правя лятото... Накрая се озова на масата. Какво ли му правих де... Трудното беше миенето. После капнах масълце там, където видях, че се движи Smile Истинско масълце! Никога не съм смятал, че WDто става за смазване, въпреки, че, доколкото чувам, сега е модерно и веригите на моторите да си смазват с това... Пък ние смотаните си правехме системи за непрекъснато подаване на масло със разни неща от медицински системи и клапан за газова уредба...

Взех си и сгъваемото парче от масата. Сложих му малко беличко, че долната, не много приятна на гледане страна, вече е почти странична при сгъването...

Толкоз. Събота е, отивам на работа... Smile
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Съб Яну 13, 2018 5:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

WD40 не е смазка, изветрява Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
БаткоМи

МнениеПуснато на: Съб Яну 13, 2018 10:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

chicken написа:

Та така. Не ми се прибираше комарника на предния прозорец и нямаше как да го правя лятото... Накрая се озова на масата. Какво ли му правих де... Трудното беше миенето. После капнах масълце там, където видях, че се движи Smile Истинско масълце!

Взех си и сгъваемото парче от масата. Сложих му малко беличко, че долната, не много приятна на гледане страна, вече е почти странична при сгъването...

Толкоз. Събота е, отивам на работа... Smile

Малееее, а аз все се оправдавах, че това се работи за топло време hammer Но мързела бил двигателна сила, та все нещо ще движа laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
chicken

МнениеПуснато на: Съб Яну 13, 2018 10:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не става. Топлото е за други работи. Само външните неща оставям за топло. Солара го лепих края на февруари, например Smile
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Нед Яну 14, 2018 10:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вече си имам и чисто ново втора употреба зарядно от колегата Гого. Щото досега гледах другите как се включват към 220 волта, пък аз не знаех къде ми е кабела. Ходех да закачам разни уреди директно към таблата, щото наистина не си струваше развиването на кабела. За раклата един път се случи и беше удобно. Зарядното на лаптопа вися малко странно в един гръцки къмпинг, където бяхме на дълбока сянка, е бяха пуснали ток за катериците сякаш, не за хората долу. На Верила пък таблата са идеални кафемашината да седи върху тях Smile Както и да е, сега вече мога наистина да зареждам акумулатора, че с 3 Ампера Бош е мисия само за у дома...
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Пон Яну 15, 2018 4:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Контролер, външен термодатчик, предпазител за кабела за зареждане от колата. Стига толкова, трябва да платя и наема Sad
Ако потенциален купувач чете темата при бъдеща продажба на караваната - не, получава я със Щека 2020. С телевизор. Този контролер си е за мен Smile Ако мрънка му слагам 10 амперова Шека със светодиодчета! И такава имам Smile

Върнете се в началото
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Пон Яну 15, 2018 11:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Предполагам си сглобил комарника, но за другия път - на движещите се места - силиконова грес. Не изсъхва, не е агресивна към нищо Wink
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Пон Яну 15, 2018 11:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дори имам. Един флакон някаква, не съм и обръщал внимание, и един за хранителни неща. За едно роботче за кафе (роботище, Саеко с два бойлера, дето правеше баси налягането на парата) го взех и забравих да го дам, като го изпратих на нейде. Последното е много добро! Smile
Което ми напомня, че сега ще си сменя 1200 ватовата домашна кафе машина с 850 ватова. Щото домашната ходи в караваната. Ако бях гъзар щях да имам две, ама не съм Smile Това е нафтата за една седмица из Гърция или до Крапец Smile
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Вто Яну 16, 2018 7:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Използвах си почивния ден и рано сабахлян, почти по обяд, намерих караванката така

Сложих комарника и щората. Комарника, на който преди баех, за да се прибере, сега се опитва да ми отхапе ръката. И е чистичък Smile Душ с Меглио и после масълце. Мързелива работа Smile
Масата е окончателно готова, само два три детайла още. За Косьо Wink

По-никаква я свърших с контролера Sad Монтиран е в шкафчето, на гърба на Щеката. Кабела от солара е преместен на новия. Кабелите от акумулатора се разделят към новия и Щеката. От Щеката си отиват към консуматорите. Щеката служи за монитор на напрежението на акумулатора и консумацията. И шалтер на консуматорите. Тъй като блеех, помогнах на плетеницата кабели, незабелязавайки къде са плюса и минуса на новия контролер, та и тях кръстосах... Мисля, обаче, че ще изтърпя това положение поне две седмици Smile
Сложих и външен термодатчик, че разликата в температурите отива на 20 градуса при пусната печка

За компенсация на тези кабели оправих една друга топка Smile Пуснах постоянно захранване и към лампата над вратата, която има и сензор. Сега, независимо, че всичко останало е изключено от Щеката, отвън светва при движение. Ако искам де, има си отделен ключ Smile За лампа. Двоен Smile Нейде в първите страници на темата.
Голямата и загубена засега битка е с хладилника. Нещо обърках при монтажа, появяват се едни вибрации и тенджерите ми влизат в резонанс Sad Имам идеи...
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Вто Яну 16, 2018 9:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето нещо, за което Владо Станимиров беше прав. Когато питах къде да сложа панела. Стъпвайки на прага на врата, изривам толкова от снега. Сиреч всичко Smile Остатъка е лед. Който не е проблем.

И ето как върви топенето по покрива с пусната печка и малко слънчице...
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Следваща
Страница 23 от 25

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети