kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Хладилник-2
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 33, 34, 35  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rozovslon

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2018 1:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ogromnii написа:
rozovslon написа:

Коуега, та ти не можеш да направиш връзка между мощност, енергия, електрическо напрежение и електрически ток.

Искаш да ти обяснявам за Maximum Power Point Tracking Solar Charge Controller-и. Да не би да очакваш преди това да ти проведа кратък курс по физика и електротеника?
За електрониката да не говорим.
Само да те светна, че от 20 години имам и ползвам поялник с горещ въздух, а от 10 години инфра ред поялник - то е цяла установка. Това заради BGA чиповете.

Отново те питам: Защо си мислиш, че морето е до колене?

Молим те, приказвай си ПАУНА и не ме занимавай повече с вътрешните си борби!

Драги професоре, само за информация, курсове по физика, електротехника и още един два по-маловажни съм карал на няколко пъти - в профил "Физика" на НПМГ, във ФФ на СУ, и в ТУ-София. Даже да не ми се надяваш, имам и съответните хартийки, удостоверяващи успешното им завършване.

Чудно ми е единствено откъде тая сила и устрем с тия кофи от толкова кладенци да носиш пумия и да я изливаш върху ми, вместо по същество на разбираем за глупаци като мен, а явно и останалите четящи език да отговориш на поставения въпрос???

Сменяш стоножки, похвално, корифей си в електрониката, как не ти се откъсна от сърцето едно скромно отговорче за простите шарниристи и прочее рая???

Question

Не сменям стоножки не бъркай SMD и BGA, на тия стоножки краката им се не видят.

Сега за хартийките...направо се просълзих!!!

И накрая за кофите помия - ти си този с кофите! Да съм те квалифицирал някак? Ти се опитваш да обиждаш, но някак свенливо и някак културистично, така сякаш не обиждаш.

А искаш отговори на разбираем език...дадох ти линк за MPPT солар чарджъри, какво още да ти дам? Да ти го преведа ли?

Но дори да бях поискал да го направя, такива като теб не позволяват да им се обяснява.

Но все пак, гледай си шарнирите, че е до време...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
NESTI
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2018 2:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Понеже опростачването в тази (и не само в тази) тема стана пълно, ще цитирам един виц:
Цитат:
Вървяла си Червената Шапчица през гората. Среща я Вълчо и я пита:
- Къде отиваш, Червена Шапчице?
- Отивам на рекичката да си мия пичката! - отговаря тя.
- Е-е-е! Еб*хте й майката на хубавата приказка! - извикал Вълкът и избягал.

Ще попитате, защо точно тук и защо точно този виц?
Ами,... заради поуката, драги съфорумци, поднесена на разбираем език за "героите" от последните постове.
ПОУКА:
Цитат:
Е-е-е! Еб*хте й майката на хубавата тема! - извикали останалите юзъри и избягали от форума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
gabroveca 2604
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: БГ- ВЕЛИНГРАД

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2018 2:41 pm    Заглавие: Хладилник 2 СПАМ Отговорете с цитат

Тази тема трябва да се преименува на Хладилник 2 - Спам!
Не виждам на кой може да му бъде от полза. Ако някой има проблем с хладилника, трябва да прочете 100 страници от предишната тема, плюс безмислените сегашни N броя страници.
Това е истината - удобна или неудобна!
Но ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Тодор Василев

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2018 2:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

NESTI написа:
Понеже опростачването в тази (и не само в тази) тема стана пълно, ще цитирам един виц:
Цитат:
Вървяла си Червената Шапчица през гората. Среща я Вълчо и я пита:
- Къде отиваш, Червена Шапчице?
- Отивам на рекичката да си мия пичката! - отговаря тя.
- Е-е-е! Еб*хте й майката на хубавата приказка! - извикал Вълкът и избягал.

Ще попитате, защо точно тук и защо точно този виц?
Ами,... заради поуката, драги съфорумци, поднесена на разбираем език за "героите" от последните постове.
ПОУКА:
Цитат:
Е-е-е! Еб*хте й майката на хубавата тема! - извикали останалите юзъри и избягали от форума.

Отбележи поимено.
Защото сега всеки си мисли че става въпрос за другите.
Аз не се изключвам от дрискащите елементи.
Но когато се казва кои доволен кои от кого може и да се оправят нещата.
Ясното становище на всеки ползвател на форума може да накара останалите професори драскачи да се опомнят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Чет Яну 11, 2018 7:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля че поименното е излишно, дървените философи сме ясни Sad

Приемам забележката и спирам спама.
Върнете се в началото
roussecity

МнениеПуснато на: Нед Мар 11, 2018 4:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте колеги!
Зимата си отива и хладилниците пак излязоха на преден план. Аз имам следното съмнение(може и да е дискутирано някъде)... Моите решетки не са зад хладилника, както на повечето кемпери, а отстрани... И все си мисля, че няма как да да се получи добра естествена циркулация. Над него ми е мивката, която си става доста топла, когато хладилника работи. Чудя се ако изрежа нови отвори зад него, под прозореца дали ще се подобрят нещата. Ето и снимки за да придобиете представа

Върнете се в началото
Георги Геков

Местожителство: София,Нови Искър....

МнениеПуснато на: Нед Мар 11, 2018 10:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Прав си колега,ако решетките са от зад ще е по-добре. И при мен са така отстрани и взех че изхвърлих газовото недоразумение. Газовия хладилник имам предвид, макс охлаждане 20 гр. от околната температура. Сега ври там един компресорен, не му е комфортно, но какво да се прави. Very Happy
Върнете се в началото
ogromnii

МнениеПуснато на: Пон Мар 12, 2018 6:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

roussecity написа:
Здравейте колеги!
Зимата си отива и хладилниците пак излязоха на преден план. Аз имам следното съмнение(може и да е дискутирано някъде)... Моите решетки не са зад хладилника, както на повечето кемпери, а отстрани... И все си мисля, че няма как да да се получи добра естествена циркулация. Над него ми е мивката, която си става доста топла, когато хладилника работи. Чудя се ако изрежа нови отвори зад него, под прозореца дали ще се подобрят нещата. Ето и снимки за да придобиете представа

Мое мнение, не го приемайте като твърдение!

На стария ни химер ситуацията беше аналогична, изрязах отвори на гърба, хладилника заработи по-добре, но започнаха да влизат изгорели газове в движение. На твое място бих заложил на вентилатори.
Върнете се в началото
ogromnii

МнениеПуснато на: Пон Мар 12, 2018 6:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ogromnii написа:

На стария ни химер ситуацията беше аналогична, изрязах отвори на гърба, хладилника заработи по-добре, но започнаха да влизат изгорели газове в движение. На твое място бих заложил на вентилатори.

Дори оригиналните решетки се виждат на снимката на аватара Wink
Върнете се в началото
roussecity

МнениеПуснато на: Пон Мар 12, 2018 9:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам вентилатори, ама като махна решетките виждам страничната част на хладилнкка, реално има около 4см разтояние до стената... май ще режа и аз 😁
Върнете се в началото
peterco

МнениеПуснато на: Пон Мар 12, 2018 9:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

А защо не направиш въздуховоди?
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 12, 2018 11:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако така или иначе решите да режете отзад на мен ми се струва по-практично да се изрежат не отвори за решетки, а вратичка(или сваляем капак). Така при нужда ще се отваря( маха), а когато няма нужда( в студено време) и особено по време на движение когато хладилника може да работи на 12волта ще може да стои затворено.
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Пон Мар 12, 2018 2:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Лично аз не бих рязал нищо по кемпера, ако не се налага някакъв ремонт и тн... Сложете един вентилатор, Володя ги продава в комплект с термодвойка и това е най-доброто решение. Така ще се съсипе кемпера и ще е хем скъпо, хем трудоемко, хем някак си грозно.
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Пон Мар 12, 2018 2:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Георги Геков написа:
Прав си колега,ако решетките са от зад ще е по-добре. И при мен са така отстрани и взех че изхвърлих газовото недоразумение. Газовия хладилник имам предвид, макс охлаждане 20 гр. от околната температура. Сега ври там един компресорен, не му е комфортно, но какво да се прави. Very Happy
Еми Жоро сложи му един вентилатор да изкарва навън топлото от изпарителя. За да не товари компресора. Така ще имаш разход от едни 0.1А от вентилаторчето, но ще намалиш консумацията на компресора с минимум 1-1.2А. Smile Респективно и животът на хладилника ще се удължи.
Върнете се в началото
ogromnii

МнениеПуснато на: Пон Мар 12, 2018 9:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

roussecity написа:
Аз имам вентилатори, ама като махна решетките виждам страничната част на хладилнкка, реално има около 4см разтояние до стената... май ще режа и аз 😁

Ако преградиш с нещо (фибран?) фугата между хладилника и стената приблизително между двете решетки ще принудиш въздуха, влязъл от долната, да заобиколи зад хладилника преди да излезе от горната. И ако добавиш примерно 2 вентилатора - по един на двете решетки съответно да вкарва/изкарва въздух вероятно ще закърпиш положението. Надявам се да съм се изразил достатъчно цветно какво имам предвид. Рязането на стената е необратимо и при констатирани негативни ефекти избора е свикване.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 33, 34, 35  Следваща
Страница 15 от 35

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети