kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Избор на навигация за кемпер.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Карти и GPS
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Чет Мар 08, 2018 12:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

svilen1212 написа:
Купих Gаrmіn Саmреr 770 LМТ-D нaвигaция зa ĸeмпepи. Ако някой във форума може да помогне. Не мога да правя маршрути...Гърция и Турция не се намират като кярти. Закупил съм пълният пакет карти и доживотно обновление. Заредените карти вътре са
CH Europe NTU 2018.30 Foursquare
CN Europe NTU 2018.30 Parkopedia
Europe DEM
ORFM Geotrade 2017Q1 City CYR
CH Europe NTU 2018.30 ALL North
Ако може и пякой да каже коя карта каква е. Благодаря.

http://www.kemper-club.com/forum/viewtopic.php?t=3077
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
svilen1212

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Мар 08, 2018 6:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mulenceto написа:
svilen1212 написа:
Купих Gаrmіn Саmреr 770 LМТ-D нaвигaция зa ĸeмпepи. Ако някой във форума може да помогне. Не мога да правя маршрути...Гърция и Турция не се намират като кярти. Закупил съм пълният пакет карти и доживотно обновление. Заредените карти вътре са
CH Europe NTU 2018.30 Foursquare
CN Europe NTU 2018.30 Parkopedia
Europe DEM
ORFM Geotrade 2017Q1 City CYR
CH Europe NTU 2018.30 ALL North
Ако може и пякой да каже коя карта каква е. Благодаря.

http://www.kemper-club.com/forum/viewtopic.php?t=3077

Справих се. Обновяването трябва да се прави само през компа и трябва да има достатъчно място на устройството. Ако няма такова се слага карта. Отделно трябва да е през програмата Гармин експрес, която от своя страна трябва да е обновена.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chicken

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 29, 2018 6:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Загледах темата и се сетих, че имам Гармин с доживитно обновяване на Европата и нашенската карти. Скри се в един шкаф след първото, съответно и последно ползване в стил "Опознай Гърция, за да я обикнеш". Преведено, Всички междуселски пътища и нито един, по широк от кола и половина. Ваден е само за дозаряд, да не се скапе батерията. Та извадих го аз, сложих му най новите карти, някакви ъпдейти с нови функционалности... Та като се хванах обнових и картите на иГото, което съм си сложил на едно българско китайче...
Ами Гармин правят повече от прилични устройства, но никога не са можели и не знам дали ще могат да направят софтуер, който да направи адекватем маршрут и да направлява адекватно. По пътната мрежа. Предполагам, че за хора, които са ползвали само това, всичко е прекрасно, но аз съм пробвал абсолютно всичко и след IGO 8 със съответния скин, че без него е едно голямо хич, нищо не ме удовлетворява. А устройството... Всяка адекватна навигация с читав процесор и приемник. Говори се за таблети... Ми със същия успех ще си ползвам телефона... И когато се наложи наистина да ме води ще каже, че съм около нейде този километър, в който пресечката, в която трябва да завия е една от десетте... Толкова за избора Smile Гармина влиза в шкафа Smile Идеален е за планинските ми изпълнения Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Trifonov

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Чет Мар 29, 2018 6:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Подкрепям за софтуера на Гармин. Отвратителен. За извън пътя, обаче, само Гармин става. Предполагам, че за ИГО имаш предвид след 8.3. За телефона с две ръце препоръчвам HERE. Безплатно сваляне от Гугъл плей. Ако искаш да го ползваш офлайн през приложението си теглиш и картите на телефона. По-лесна работа и от ИГО, но само за навигиране. Без POI, релеф, сгради и други стотици разширения за ИГО.
Данаил Делчев

Местожителство: Хасково / с. Узунджово

МнениеПуснато на: Сря Юни 20, 2018 11:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз съм с кемперска навигация и се справя много добре. Задаваш дължина,широчина и височина и тя си знае. Няма тесни пътища ,няма ниски мостове и тунели. На едно от пътуванията ни , другия кемпер беше с обикновена навигация. Във Виена мен ме буташе по големите и широки булеварди (съобразявайки се със еко зоните) , а другата навигация по най преките пътища. Така че Гармин имат и добра навигация. Имам още 2 обикновени Гарминели - за тях съм със смесени чувства.

п.п. А в Русе чух нещо което никъде другаде не ми е казвала - "Предстои неравност на пътя - моля намалете скороста" . Гледам,огромна дупка (квартална). Знае входовете и изходите на градовете,пешеходните пътеки и куп други неща. Доволно си информира за всичко.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Сря Юни 20, 2018 12:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази кемперска навигация каква марка е?
Данаил Делчев

МнениеПуснато на: Сря Юни 20, 2018 3:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

https://gps6.bg/garmin-dezl-770lmt-eu-bg.htm

Доживотен ъпдейт , приложение за телефона който се свързва с нея и релно във всеки един момент от Гугъл мапс ти казва къде има задръстванияи те пита дали искаш обходен маршрут...
Върнете се в началото
Данаил Делчев

МнениеПуснато на: Сря Юни 20, 2018 4:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Другото хубаво нещо е че ти вади снимка на следващото кръстовище и ти чертае по коя лента си. На 5-6 лентов път е голяма екстра

Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Сря Юни 20, 2018 8:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Като за 8-900 лева не прави едно нещо за пет Wink
Оня ден показвах как се слагат картите на един 760...
Цялото това инфо не променя принципния алгоритъм на Гармин за създаване на маршрута. От София за Скопие ме прати през Ниш. За по-бързо... Или им е сбъркан софтуера, или им липсва ключова информация за пътищата. Не знам...
Факт е, че със всяка навигация преди това трябва да се хвърля поглед на предложения маршрут. А не на сляпо водене. Бе не случайно има вицове по темата Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Trifonov

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Сря Юни 20, 2018 9:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ИГО Примо и ИГО Амиго имат опция за камиони. Също могат да се вкарват габарити. Дългите маршрути на всички навигации е добре да се сравняват с картата. Гармин си навигира нито по-зле, нито по-добре от другите навигации. Проблема е обновяването. Проблем е за нас, че искаме да минем метър с пиратски копия, защото Гармин са се защитили добре.
rozovslon

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2018 7:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Trifonov написа:
ИГО Примо и ИГО Амиго имат опция за камиони. Също могат да се вкарват габарити. Дългите маршрути на всички навигации е добре да се сравняват с картата. Гармин си навигира нито по-зле, нито по-добре от другите навигации. Проблема е обновяването. Проблем е за нас, че искаме да минем метър с пиратски копия, защото Гармин са се защитили добре.

АйГоу или както му викаш ти ИГО, има такава опция, но тя работи само ако си сложил всички необходими файлове, а не само картите.
Ама тва е друга тема...и е все тая...
Върнете се в началото
kvp155

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2018 1:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Той Делчев до вчера беше начинаещ кемперист, но вече не е и с право може да дава съвети, но в случая с въпросната навигация не е прав. Задаването на габарити и тегло въобще не значи, че навигацията няма да ви преведе през тесен и неподходящ път, а значи че ще го направи, но само ако има алтернатива за това. Т.е. когато си изберете място, за което вашите размери и тегло не позволяват да се премине от там, на екрана ѝ светва един символ, който гласи по спомен: „Проходимостта за ваканционни превозни средства е неизвестна“ и ще продължи да ви води натам, като това може да е дори за една малка отсечка от маршрута.
Ако има значение, ползвам такава навигация от както се появи на пазара, а опцията за показване на лентите, чрез снимка я има дори в моделите от 2012г. В старата ми nuvi 1490 също я има.
Истината е, че всеки маршрут трябва да се проверява, но аз все още нямам навика да го правя. Неизвестността е хубаво нещо.
Върнете се в началото
Данаил Делчев

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2018 9:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да,наистина казва когато проходимостта на превозното средство е неизвестна.Но тогава очите на 6 и така. За проверката на маршрута си е повече от ясно,но и аз рядко го правя. На никой не налагам да си купува тази навигация. Аз съм решил - купил съм я. Имам двама приятели които карат тирове само в Европа и са със същите. Не мислят и да ги сменят и затова се навих и аз. А иначе у Европата има доволно табели и който може да чете няма да се загуби,а не като у нас - пекат чушки на тях Smile
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2018 10:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кви табели! 8 гиги и имаш цяла Еуропа на длан... Така де, на екран Smile И Туркието Smile После си във вицовете Smile
А откакто заради Гармина опознах родин... така де, Гърция и разгледах и най малките селца и улички, казах НЕ!!! Това като палаткаджия. Какъвто винаги ще си остана. Ся, ако Гармините имат по специално отношение към истинските кемперисти... Щото мене и с караваната не ме уважаваше. Не, че му дадох повече от един шанс... Което ми напомня, че дължа на купувача антенката за трафик приемника! Мамка му, кой знае какво си мисли вече за мен!
Аз Гото, качено на едно чудо Дива, залепено с тиксо, че му загубих болтчетата... А що го отварях не помня... Май Анелия търсех... Wink Сега пробвам Примото, че с 8.3 се почувствах като динозавър... Smile Е, не колкото с кинескоп за камерата за заден ход... Пък ако ще и Ваеко да е Smile
И си купете хартиени карти, че като свърши тока и нета настава апокалипсис Smile Не стоят толкова добре на таблото като кемпер серията, и Нелчето я няма, ама... Даже и в съседния форум ще завидят Wink
Аре, лека нощ. Пък утре ще проверя дали са излезли новите карти... Че Еуропата ни чака Smile
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Пет Юни 22, 2018 9:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Лелееееее какви сме динозаври с нашето 3,5 инчово Nuvi hit forehead Ако не бъркам е модел 2006-2007 и колкото и да е странно на няколко пъти се справя идеално със ситуации в които доста по-нови модели не можаха.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Карти и GPS Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 2 от 7

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети