kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
изолация на Бус в Кастенваген

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vgmateev

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 05, 2018 9:30 pm    Заглавие: изолация на Бус в Кастенваген Отговорете с цитат

Здравейте става топло и е време да запретнем ръкави.Та на въпроса зех си белята с едно бусче и преправянето му в кастенваген.Ще го ползвам САМО през лятото и искам да го изолирам отвътре.В момента си е гола ламарина.Смятам Фибран 2 см да налепя навсякъде защото микропореста гума самозалепваща се излиза над 600 лв. и не се вмествам в бюджета.След Фибрана си харесах Плоскости от HDF изглежда лек и гъвкъв материал.Може ли директно да го налепя със Силикон а не да правя Скеле от летви и да го кова?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
mlajo
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Нед Апр 08, 2018 8:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Гледам,че бусчето е като моето.Ако искаш ми се обади и ела да го видиш.
mmartinov

МнениеПуснато на: Пет Апр 27, 2018 3:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги, как върви изолацията на бусчето?

Аз също съм подхванал един подобен проект.

Проучвам въпроса с изолацията (едно от видеата, което ми беше много полезно е тук)

Имам кой да ми изпрати/достави споменатите материали от UK, но се чудех какво ползват хората в България?

Поздрави,
Мартин
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
turbo1

Местожителство: Сливен BG

МнениеПуснато на: Пет Апр 27, 2018 9:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Фибран !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
gena
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пет Апр 27, 2018 9:41 pm    Заглавие: Re: изолация на Бус в Кастенваген Отговорете с цитат

vgmateev написа:
Здравейте става топло и е време да запретнем ръкави.Та на въпроса зех си белята с едно бусче и преправянето му в кастенваген.Ще го ползвам САМО през лятото и искам да го изолирам отвътре.В момента си е гола ламарина.Смятам Фибран 2 см да налепя навсякъде защото микропореста гума самозалепваща се излиза над 600 лв. и не се вмествам в бюджета.След Фибрана си харесах Плоскости от HDF изглежда лек и гъвкъв материал.Може ли директно да го налепя със Силикон а не да правя Скеле от летви и да го кова?

Обади ми се 0887616388
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
chicken

МнениеПуснато на: Съб Юни 16, 2018 3:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кво стана с изолацията? Само на лични ли ще я бистите? Wink
Аз се зачудих дали минералната вата или фибрана е по-добро решение.
С условието, е ватата е каширана с алуминиево фолио и е залепена така, че самата вата няма достъп до въздуха в буса. Така де, всички снадки са подлепени допълнително с алуминиева лепенка. Това не заради глупостите с "хвърчащите навсякъде влакна", а заради влагата.
Знам едно предимство на ватата - по-добра звукоизолация. Други плюсове и минуси на двата материала не знам...

Микропорестата гума е друга бира за специфични места и приложения. Не минава без нея, но не е и няма смисъл да е единствения и най добър вариант. А и имам лоши спомени от лепилата, с които върви в несамозалепващия вариант. Всъщност нямам много спомени Wink Бях щастлиФт човек Smile

Та! Фибран или вата?
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Съб Юни 16, 2018 3:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А иначе, за лепенето на фибран заглеждам ТЕРМОФЛЕКС® PU CONTACT. Изглежда, като да стяга бързо, което е важния момент... Мисля, че ако въобюе иска подпиране ще е за макс десет минути
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Съб Юни 23, 2018 11:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ех... Тъкмо ще е по-интересно... За мен си...
Върнете се в началото
Лазар

Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Пон Юни 25, 2018 9:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо реши,че фибрана е по-добрия вариант?
Питам защото и аз съм бил пред същата дилема.
В крайна сметка избрах каменна вата. Никаква прах не съм усетил от ватата.
Ако имаш път мини ще ти покажа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
dankov64
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: B.G.-ДОБРИЧ

МнениеПуснато на: Чет Юни 28, 2018 7:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Моя опит с фибрана излезна несполучлив. Педи 3 години лепих фибран на тавана на фургон от подцинкована ламарина, с пяна предназначено за тази цел. Плана беше от долу да има и фазер но не ми остана време да довърша и така си осстана.
Тази пролет паднаха 4 листа от фибрана, като се има в пред вид че фургона е на постоянна сянка. Лепилото е здраво хванато за ламарината, не може да се отстрани от нея, но не е направило здрава спойка със фибрана.
Като се има в пред вид,че при изолацията на кастенвагена от горе ще има др. облицовка и при отлепване на фирана, няма да може да се констатира. Последствията най вероятно ще са при вибрации.
Дано съм бил полезен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана Yahoo Messenger
chicken

МнениеПуснато на: Чет Юни 28, 2018 11:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не мисля, че отлепването би било проблем. При условие, че е направена така изолацията, че въздуха в буса да няма контакт с ламарината. По принцип и при лепенето си се получават кухини. Ама затова и лепилото се полага по периферията, затваряйки плътно обиколката и вътре на няколко ивици. А аз затова съм фен на кашираната с алуминиево фолио вата. След цялото лепене и пяна в процепите, после лесно се дозапечатва с алуминиева лепенка. Иначе си трябва допълнително фолио, което да покрие и запечата всичко преди облицовката. На самия фибран не му е проблем влагата, но има ли какво да кондензира върху ламарината, пиши го бегал кастенвагена... Ако е с вата пък съвсем...
Върнете се в началото
mitashki

МнениеПуснато на: Чет Окт 18, 2018 11:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Това с фолиото е идейно, но няма ли да дойде доста по-скъпо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети