kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
ГО кемпери и каравани
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Особености и документи на кемпери и каравани
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Пон Мар 26, 2018 10:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Таня и Севдо написа:
Това което направи Владо е в полза на всички!

Това е лесно да се изтълкува, че аз съм го направил само за себе си.
Затова правя уточнениятя по-долу.
В жалбата си до Комисията по финансов надзор бях посочил, че в последно време (към него момент) много застрахователи са започнали да третират кемперите като товарни автомобили, а повечето са регистрирани като М1, а не N1.
Въпросът, е че те проверяват конкретни случаи/документи и при липса на конкретни сигнали няма какво да направят дори да са добронамерени към нас.
Докато не започнат хората да се жалват, няма да се натрупат сигнали за различните компании, които го прилагат и те са свободни да го правят.
Длъжен съм да уточня, че "специален" автомобил е и всеки пригоден за човек с увреждане, примерно с рампа за качване на инвалидната количка.
Така, че търкуванието, че всеки "специален" е товарен или автомобил с натоварен режим на експлоатация е принципно погрешно и изисква прецизиране в нормативната база.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
YasenV

Местожителство: Банкя

МнениеПуснато на: Чет Апр 05, 2018 1:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

И тук да попитам, при положение, че талона е М1 - кемпер 3400кг с 4 колана, трябва да се боря със застрахователите за поправка на ГО 280лв или да ходя в кат или няма какво да направя, че вече се обърках.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 06, 2018 12:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Само като инфо - нашия кемпер е регистриран като М1 специален и от години в гражданската се води като такъв, но застраховката я правим директно в ЛевИнс а не при застрахователен беокер както е SDI. Цената е някъде около 280лв.
docenta

МнениеПуснато на: Пет Апр 06, 2018 8:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз се опитах директно в ЛевИнс, но там системата им постоянно даваше грешка и ме насочиха към брокер в съседен офис.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Вто Апр 10, 2018 5:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес специално се поинтересувах как стои въпроса с разминаването в данните за МПС-то. Отговора - разминаване не трябва да има т.е. това, което пише в талона това трябва да пише и на гражданската, защото иначе полицата се приема за некоректно съставена с всички произтичащи от това негативи.
Какво се прави, когато все пак на практика се стигне до ситуация на разминаване при писането на полица - застрахователния агент трябва да се обади на съпорта към съответната застрахователна компания и от там да коригират данните в системата така, че полицата да бъде написана коректно. След като от съпорта си свършат работата агента издава полицата така както трябва.
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Вто Апр 10, 2018 6:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Има малък проблем, тъй като има застрахователи, на които по номер на рамата не излиза нищо. Най-вече на кемперите - винаги има пет нули и дори и на мен по някога ми е малко трудно с резервните части. Лошото е, когато някой е "нагодил" модела и вече фигурира в регистрите. Малко тромаво е да се промени после това. Имах подобен случай със стария ми кемпер, който беше регистриран в Пловдив като N1 с 4 места с колани, а в София го регистрирах като M1S с 6 пасажерски места. После по рама излизаше със старите параметри при брокер и се наложи да ходя директно в офис на компанията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Особености и документи на кемпери и каравани Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети