kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Газов котлон - не гори

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Уреди и къмпинг оборудване
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Тачи

Местожителство: Жител на света

МнениеПуснато на: Пет Апр 13, 2018 12:38 pm    Заглавие: Газов котлон - не гори Отговорете с цитат

Здравейте колеги, онзи ден открих, че единият от котлоните в кемпера ми отказва да гори. А именно, когато отворих кранчето на котлона и го натиснах газта достигаше горелката и успях да го запаля, но след като го подържах известо време горящ с натиснато кранче за да го почуства датчика и отпуснах кранчето котлона угасна. Повторих няколко пъти опитите си да го запаля, но резултата беше същия - при отпускане на кранчето котлона гаснеше. Предполагам, че проблема е в датчика. Моля знаещите (патилите) колеги да ми помогнат със съвет, как да оправя проблема! Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
YasenV

Местожителство: Банкя

МнениеПуснато на: Пет Апр 13, 2018 1:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вероятно е термодвойката която отчита има ли пламък или не.
Върнете се в началото
peterco

МнениеПуснато на: Пет Апр 13, 2018 2:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Охлабена или окислена термодвойка /датчик/.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тачи

МнениеПуснато на: Пет Апр 13, 2018 5:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви колеги за бързия отговор, аз също си мисля че датчика е причината, но той е чист, здрав и не се клати. Може ли да е прекъсната връзката му и как мога да проверя? И ако е прекъсната как се запоява? Извинете ме, въпросите които задавам сигурно са като на лаик, но аз наистина съм лаик в тази област.
Върнете се в началото
peterco

МнениеПуснато на: Пет Апр 13, 2018 6:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Свалял ли си горелката, за да почистиш събралата се мизерия отдолу?

Свали ги всичките и мивката и проследи термодвойката до другия и край. Внимателно почисти всички мизерии по котлоните и под мивката.
Върнете се в началото
Тачи

МнениеПуснато на: Съб Апр 14, 2018 12:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не, не съм свалял котлоните и не съм ги чистил, защото са си чисти и работеха без проблем, просто при последния ни излет единият отказа ( както аз съм описал по-горе ). При мен котлоните са над хладилника и не зная дали ще мога да намеря и отстраня повредата ако отворя котлоните.
Върнете се в началото
peterco

МнениеПуснато на: Съб Апр 14, 2018 2:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не само при теб са там.
Върнете се в началото
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Съб Апр 14, 2018 10:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

едва ли случая е същия, но на мен ми се е случвало от боклук попаднал между копчето и основата му, да не може да се натисне достатъчно навътре, за да захване тернозащитата. симптомите бяха същите. извадих врътката, почистих и няколко години оттогава си работи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Нед Апр 15, 2018 7:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Без достъп до задната част на газовия кран, не може нищо да се провери и направи.
От всичко, с което съм се занимавал като газови уреди, най-много ядове имах точно с едни прости котлони. Shocked
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Тачи

МнениеПуснато на: Нед Апр 15, 2018 1:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много благодаря на отзовалите се! ogromnii ще опитам това което ме посъветва, все пак е едно от простите неща което и сам мога да опитам направя. Ако ли пък mulenceto е прав, то тогава ще се наложи да търся човек с опит който да реши проблема.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Уреди и къмпинг оборудване Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети