kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Westfalia ssk размер

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bestbg

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 11, 2018 1:14 pm    Заглавие: Westfalia ssk размер Отговорете с цитат

Здравейте, пробвах да потърся в интернет но никъде не намирам информация.

Интересува ме минимално разстояние между теглича и бронята което westfalia препоръчва. Понеже намерих само за различните модели на AL-KO , то молбата ми към вас е следната:

AL-KO web site FAQ написа:
What is the minimum clearance that I need between the towball and towing vehicle?
This varies according the the stabiliser.
AKS 1300 = 65mm
AKS 2004 = 67mm
AKS 2007 = 60mm
AKS 3004 = 68mm

Някой с модел на теглича като от първата снимка ако може да ми каже размерите от центъра на ябълката до края (по зелената и червената линия) ..... и ако се намери и някой с втроия модел и той има желание пак от центъра до предната част. Искам да видя дали и на westfalia минималното разстояние е 65-70мм .

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
gabroveca 2604
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: БГ- ВЕЛИНГРАД

МнениеПуснато на: Сря Апр 11, 2018 3:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мята лапа е като тази на втората снимка. Какво точно трябва да измеря?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
chicken

МнениеПуснато на: Сря Апр 11, 2018 3:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм с такава, но чак утре по обяд ще мога да премеря. Вкъщи имам книжка за лапата, може и там да пише, ама съм на работа до посред нощ.
А към това минимално разстояние е хубаво да се добави и целия ход назад на лапата. Неприятно би било след паркиране назад, когато теглича е останал натиснат, да откачиш и лапата да ти обели бронята. Ако е боядисана броня де Smile Че моята е една лъскавка... Smile И все не се сещам след наместването леко да дръпна напред, за да се опъне преди откачването...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
gabroveca 2604
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: БГ- ВЕЛИНГРАД

МнениеПуснато на: Сря Апр 11, 2018 6:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От центъра, който се равнява на горния страничен белег до края на предната част на лапата е 65мм. От центъра към ръкохватката вкл. 65мм. От центъра към кръглата врътка вкл. 68мм.
Ако не съм измерил, това което трябва пиши пак да се уточним. Ако трябва звънни.
Поздрави!
Върнете се в началото
bestbg

МнениеПуснато на: Чет Апр 12, 2018 7:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

gabroveca, Благодаря това обяснява защо ал-ко дават минимум 67мм. При мен е 70 мм, но съм с лапата от първата снимка. Ако някой може да каже там какви са размерите ще съм благодарен. Теглича е оригинален на автомобила, но спрямо всички други тегличи които съм имал по колите този е доста по прибран.

Но явно влизам в минимумите на ал-ко, но на westfalia не знам. Караваната е далече от мен, но ако се наложи ще обиколя автокъщите и все някъде ще има каравана със старият захват.
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Чет Апр 12, 2018 3:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Обещах за днес, но не успях, че боледувам нещо Sad
Мога да дам един сигурен размер, по червената линия. 45 мм. Ако началото и съвпада с оста на челюстите на стабилизатора. Но всъщност по-важния, зеления размер го нямам още.
Върнете се в началото
bestbg

МнениеПуснато на: Пет Апр 13, 2018 7:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

chicken написа:
Обещах за днес, но не успях, че боледувам нещо Sad
Мога да дам един сигурен размер, по червената линия. 45 мм. Ако началото и съвпада с оста на челюстите на стабилизатора. Но всъщност по-важния, зеления размер го нямам още.

Мерси, Аз успях да набутам бронята още 5мм на вътре, но явно така са го направили теглича да е на 75. Гледам на други коли е към 80-90мм, но каквото такова. Поне се успокоих че ще става, пък ако забравя да освободя спирачката - здраве да е Mim Няма да и е първата драскотина на бронята
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Пон Апр 16, 2018 7:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Още в събота мерих, ама на...
По цялата дъга е под 60 мм.
Върнете се в началото
bestbg

МнениеПуснато на: Пон Апр 16, 2018 8:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

chicken написа:
Още в събота мерих, ама на...
По цялата дъга е под 60 мм.

Идеално. Мерси Wink след месец ще го проверя .... само да стигна да си закача караваната.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети