kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Истанбулска разходка с ухание на лалета!!!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътеписи
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Asteri

Местожителство: UK

МнениеПуснато на: Пон Апр 16, 2018 10:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ssuper Сега научавам за фестивала на лалетата и съм в захлас. Shocked А нощните снимки са направо приказка. big bravo
bbravo
svilen1212 написа:
Супер е програмата с име MOOVIT

Благодарско. Показа ми автобус, за който не знаех че съществува Laughing (Както и че в момента, 21ч, не върви никакъв транспорт, който замръкнал - замръкнал Mr.green )
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
svilen1212

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Апр 17, 2018 11:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Нощта не беше от най-спокойните. Първо точно до нас акустира кола с две момчета които решиха да си направят дискотека точно до прозорците ни. Свилен ги изтърпя точно 2 минути. Най-лчбезно си дадох турския език и се разбрахме веднага. Бяхме заспали и по едно време усетих удар по кемпрера. Чух го и веднага извиках, така извиках, че съседният мост се разтрепери. Две момчета се бяха почерпили и единия не могъл да заобиколи 7.30 метра кемпер. Денят 07.04.2018г. започна със събуждане в 07.45ч. Идеята ни беше да посетим Виаленд, атракцион в един от кварталите на Истанбул. По най-бързия начин се оправихме и решихме да закусим, като пристигнем на място във Виаленд. На бариерата на излизане от паркинга ни посрещна един чичка и ни поиска 10 лири. Учудено му подадох парите и продължих. Странно, платихме за 24 часа 4 лева. Движението по улиците вече беше започнало да не се понася. Всичко живо, което си мислеше, че може да кара кола, камион, колело и каруца беше на пътя. Стигането до Виаленд през тесните улички беше предизвикателство на шофьорските ми умения. Живи и здрави в 9.45 бяхме на бариерата. Учтива ни обясниха, че по рано от 10.00 няма как да влезем. Точно време за кафе и закуска. Хапнахме, пийнахме и влязохме. Сега трябва наш кемпи да го паркираме някъде. За наш луд късмет намерихме място точно до самият вход. Доволни и щастливи влязохме. В началото е безплатната зона където има множество магазини и ресторанти.

След това започва истинската наслада. Заплатихме за вход по 109 лири за възрастен и 99 лири за дете Вики. Работното време е от 10.00ч до 20.00 часа. Вътре всичко се ползва неограничено.

Нашите деца започнаха от това забавление. Мен ме е страх от този вид забавления и предпочетох да снимам. Ето ви мащабна снимка на това чудо. Като го видях отдалече знаех, че няма да се кача Very Happy

Не стига, че се пускат от това страшно нещо Very Happy Ами и се кефят Very Happy

След като се пуснаха 4-5 пъти решихме да преминем към следващ ужас. Very Happy
Ужас за мен, за тях забава/. По пътя имаше забавления и за по малките. И за мен ставаха Very Happy

Тук имаше и за мен забава, една горила те вдига на високо и със страшен рев ти се кара. Качих се Very Happy

Следващата атракция на която се качиха беше нещо като сал. Този сал се движи по водата и на места набира заплашителна скорост. Тук задължително се купуват дъждобрани.. Децата обичат водата, а и като се пързалят по нея, забавата е гарантирана. Първо се обличат задължително с дъждобраните.

И вече са готови за старт Very Happy

От този миг вече ги виждаме само отдалече, по точно виждаме сала и пръските от водата.

След това водно чудо си мислех, че ще искат да си починат, но явно не съм познал. Няма почивка драги зрители. Този път и мен поканиха много настойчиво. Реших и аз да се кача на едно като ракета. Както винаги съм с телефона и GoPro и вече се бях настроил, че с едната ръка ще правя клип, а с другата снимки. Седнах си, закопчах коланите и зачаках. Идва жената която проверява дали всичко е наред и с усмивка каза да оставя техниката в едно сандъче защото няма как да снимам.Опииии, на Свилен му светна червената лампа, не лампа, светна ми, като зарята на нова година. С бавни и сигурни крачки станах и се отказах. И повярвайте ми, това е най-силното ми решение за деня. Убедих се след като видях за какво става въпрос. С две думи. Сядаш си на столче, слагат ти колани. Издигат те на около 40 метра много бавно. Задържат те там за около 30 секунди и с все сила те пускат надолу. Е не, това нямаше как да издържа. Мойте лудите, издържаха че и повториха, някои потретиха. Аз от гледката бяха вече на хапчета. Малко снимки от ужаса.

Доволни и щастливи слязоха от тази ужасия и се насочиха към въртележката. Е тук и аз ще се пробвам. Първо ги оставих да видя кое и как е, и след това ще преценя дали е за мен. Качиха се направиха едно въртене към 3 минути и казаха, че е много детско. Е тук е за мен. Качих се. Затегнах всичко което можеше да се затяга. И тук не ми дадоха да снимам. И има защо. Като се развъртя тази въртележка, върти се и не спира. Силно, още по силно, най силно. И само аз викам, викам колкото мога, защото ще ми се пръсне сърцето. По едно време започна да намалява, намалява и спря. Вътре в мен всичко беше като разхвърляно, като египетския пазар. Но изправих се и с бодра крачка закрачих все едно нищо ми няма. Мина ми след 15 минути. Нямам доказателство със снимка, но сърцето знае

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svilen1212

МнениеПуснато на: Вто Апр 17, 2018 2:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

С тази въртележка приключи волната програма. Very Happy Сега беше ред на задължителната програма, а тя включвала яденето на сладолед Very Happy Много изморени били и трябвало калориите да се възстановят.

Разходихме се докато сладоледите изчезнат и направихме последни снимки за спомен.

Както си вървяхме към кемпера и насреща ни Burger King. Very Happy Хм, няма как да не спрем да видим как е положението тук. Хапнахме, пийнахме и така завърши деня Виаленд.

Намерихме кемпи отпочинал и готов за път. Зададохме на навигацията да ни заведе до границата и последвахме указанията и. На излизане от Истанбул бизнеса вървеше в усилени темпове Very Happy Продаваха се рози, барабанчета, питки, вода и още знайни и незнайни нещица. За всеки по нещо му. Very Happy

Задръстванията бяха умопомрачителни. Излизането от Истанбул ни костваше 90 минути. Винаги когато ходим до Истанбул, на връщане спираме да пазарим в магазин Кипа, който се намира на самия път малко преди Лозенград. Любим магазин в който оставяме всички останали лири и не само Very Happy След около 1 час пазар, тръгнахме за границата. Там ни очакваше ново чакане и за около 45 минути преминахме границата. Беше вече 20,30 часа и беше ясно, че ще се приберем в късно. Около 00.30 часа на Велик ден се прибрахме по живо, по здраво. Така преминаха 3 дни през нашите очи. Ще се радваме ако сте останали доволни. Изминахме 975 километра. Кемпера го хранихме с 12,5 литра на 100км. Бъдете живи и здрави, следвайте кемперските си мечти!!! Very Happy
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 17, 2018 5:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Страхотно беше да се разхождам и забавлявам с вас. Във всеки фонтан или езерце, които видях виртиално хвърлях монетки с желание да мога и наживо да ги посетя всички тези места.
Благодаря! :thankyou:
svilen1212

МнениеПуснато на: Вто Апр 17, 2018 9:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

loveforever написа:
Страхотно беше да се разхождам и забавлявам с вас. Във всеки фонтан или езерце, които видях виртиално хвърлях монетки с желание да мога и наживо да ги посетя всички тези места.
Благодаря! :thankyou:

Благодарим много за хубавите думи. Радваме се, че поне с малко сме били полезни Very Happy
Върнете се в началото
Роси и Стоян

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Апр 17, 2018 9:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bravos Bravos Благодарим ви за удоволствието ,което ни доставихте . Супер сте си изкарали в Истанбул.

Еееех ........ как искам и аз някой дееен..... да има луди старчета се забавляват във Виаленд big laugh big laugh

Поздрави , бъдете живи и здрави . И не спирайте да осъществявате мечтите си .
kemper
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
svilen1212

МнениеПуснато на: Сря Апр 18, 2018 6:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Роси и Стоян написа:
Bravos Bravos Благодарим ви за удоволствието ,което ни доставихте . Супер сте си изкарали в Истанбул.

Еееех ........ как искам и аз някой дееен..... да има луди старчета се забавляват във Виаленд big laugh big laugh

Поздрави , бъдете живи и здрави . И не спирайте да осъществявате мечтите си .
kemper

Благодарим. За какви старчета говорите, младежи Very Happy Лек път и късмет във всичко!!!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътеписи Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети