kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
"Малко" време и труд за да се почустваме по щастли

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
grema

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2018 9:08 am    Заглавие: "Малко" време и труд за да се почустваме по щастли Отговорете с цитат

Със закупуване на кемпера си купихме и неговите проблеми. Споделям какво поправям и добавям за да се усети търсения уют и комфорт в дома ни на колела.
Разбира се няма да влизам в подробности за механични обслужвания почиствания и всякакъв вид хигиени вече останали в миналото, но без тях и в бъдеще няма да се разминем.

Разпънах тентата и се оказа ще са счупени лостчетата задържащи колонките, с помоща на струга и фрезата изработих от плътен алуминий нови:

Затварянето и заключването на двете врати бе под всякаква критика затова поработих над този въпрос :

Преди

Сега

Горепоказаните снимки както се досещате са на караванната врата.
Относно шофьорската врата направих това , което сметнах за най-удобно:

Преди

Сега

В последните снимки освен с заключвнето мога да се похваля и с тапицерийката. Тя липсваше. Вместо нея имаше отвори от винтове. Явно преди е имало нещо там.

Понеже жената хареса тапицерийката пожела в отделението на пасажерската седалка, което служи и за подлакътник да премахна множеството дълбоки прегради и да се получи една голяма кутия където сега побира и чантата си:

Основния ни проблем беше , че кемпера бе с огромно помещение с тоалетна, второ гардеробче и един голям шкаф с мивка, но липсваше баня. Имало е изход за външен душ, но той също беше затапен(сега съм в процес на възтановяване). Затова запретнах ръкави и изхвърлих ненужните дървени мебели. На тяхно място изградих душ кабина:

Преди

Сега

Разбира се не съм забравил децата и с малка помощ от баткото изработихме тези флуорисциращи "домашни любимци", с който ще окичим койките и нощните лампи:

Ще има нови нещица, който ще споделя с Вас, но няма да е днес Cool
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2018 9:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

oo-p Bravos super
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2018 9:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Въх, че готино dreaming
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
gabroveca 2604
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: БГ- ВЕЛИНГРАД

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2018 3:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bravos
И Благодаря за споделянето!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Тонин

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2018 5:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Страхотно. Трябва да се види на живо. Bravo
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
grema

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2018 7:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Радвам се, че има хора, на който им харесва положения труд и резултати.

Тонин написа:
Страхотно. Трябва да се види на живо. Bravo

С теб сме "селски", в удобно време ще ти покажа какви съм ги намислил и сторил Wink
Тонин

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2018 7:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм намислил да си изместя двуетажните легла отзад напречно, като под тях направя огромен гараж. А банята да я направя до гардероба. Ще стане най-уникалният LMC, правен някога. Ще има две двойни легла, и три единични. Ще могат да спят петима всеки в отделно легло. Примерно като ходя за риба с приятели. Отзад двуетажното ще е 2,20 на 80, това когато е напречно на кемпера, не като в момента 1.85 на 65. Плюс това ще направя алуминиева рамка за двуетажното легло така, че и 110кг да е човек да може да го издържи на втория етаж.
Проблема ми е намиране на ламарина от тази на мехурчета достатъчно голяма за да затворя двата прозореца на двуетажните легла. Иначе другите неща съм ги измислил.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
grema

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2018 7:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да си призная и аз го мислех, но нямам сили и за това преустройство. Толкова много проекти имам на главата си, че това с кемпера ми е просто като занимавка и забавление със семейството. Все пак и те помагат, а момчето голямото дори се учи така, хем помага в изграждането и следването на план, хем се оправя с братчето си докато ми подава инструменти. Very Happy
Дано успееш да реализираш идеята си.
chicken

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2018 9:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Къщата е лесна, за имащите струг и фреза е ясно... Smile Много хубавко е станало.
“Домашните любимци” ми станаха интересни! Я кажи за тях! Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
grema

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2018 9:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

chicken написа:
Къщата е лесна, за имащите струг и фреза е ясно... Smile Много хубавко е станало.
“Домашните любимци” ми станаха интересни! Я кажи за тях! Smile

1. Чертая ги, в случая съм ги правил със "солидуоркс";
2. Принтирам ги с 3Д принтер;
Това е.
chicken

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2018 10:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аааа... И принтер е намесен...
Аз си излазям... Smile
Върнете се в началото
Тодор Василев

МнениеПуснато на: Нед Юни 10, 2018 5:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Евала.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети