kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
ремонт на баня
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Рачо

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Мар 02, 2018 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пластмаса се почиства добре и с амонячен разтвор. Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
didore

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 02, 2018 9:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Екстра имам от доста време а не съм го ползвал thumb up

Другата седмица трябва да купя нови маркучи за канала че тия ми се разпаднаха в ръцете. Very Happy
Върнете се в началото
didore

МнениеПуснато на: Чет Мар 08, 2018 9:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Направих шаблон на коритото:

Дъно от 4мм полистирол:

Взе та стана:

Формовах канала:

Облепване и шлайфане(драскане) на края за по добра адхезия с лепилото:

Шлайфах(надрасках) и коритото. Вече залепено:

Когато изсъхне го обръщам и отдолу и страни по ъглите със стъкломат и полиестерна смола пък ще видим какво ще стане накрая Smile
Направих проби с лепилата и избрах sika 252 много силно лепи.

Утре ако остане време се заемам с мивката и шкафа. Днез ги шлайфах на проблемните места. Смолата и стъкломата ми пристигна днес. Набавих си малко четки и спринцовки да дозирам. за сега толкова кат отметна нещо ще пиша Wink
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Чет Мар 08, 2018 11:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Понеже така и така е демонтирано коритото аз бих посъветвала при монтажа да се нивелира така, че винаги да има наклон към сифона за по-лесно оттичане.

Нашето корито в банята е монтирано съвсем хоризонтално и трябваше или да спираме кемпера малко на една страна или все да остава локвичка в противоположния на сифона край. Лошото беше, че като спрем кемпера с лек наклон към сифона се накланяше и алковена така, че главите ни да идват в ниското. Понеже поддушовото ни корито беше модел с 4 ямки за сифони в четирите ъгъла в крайна сметка сложихме на всяко кьоше по един сифон и си решихме проблема да не се съобразяваме със наклона, но мисля че това е по-сложния вариянт.
chicken

МнениеПуснато на: Пет Мар 09, 2018 1:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Най хубавото е, че правейки такива ремонти, човек си знае после какво е положението. А не постоянно да се чуди дали нещо е наред и дали в момента не гние някъде, щото нещо не е наред...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
didore

МнениеПуснато на: Пет Мар 09, 2018 7:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

loveforever написа:
Понеже така и така е демонтирано коритото аз бих посъветвала при монтажа да се нивелира така, че винаги да има наклон към сифона за по-лесно оттичане.

Нашето корито в банята е монтирано съвсем хоризонтално и трябваше или да спираме кемпера малко на една страна или все да остава локвичка в противоположния на сифона край. Лошото беше, че като спрем кемпера с лек наклон към сифона се накланяше и алковена така, че главите ни да идват в ниското. Понеже поддушовото ни корито беше модел с 4 ямки за сифони в четирите ъгъла в крайна сметка сложихме на всяко кьоше по един сифон и си решихме проблема да не се съобразяваме със наклона, но мисля че това е по-сложния вариянт.

Много добра идея не се бях сетил. Днес ще нивелирам кемпа и ще видя как да му дам лек наклон към сифона. Мерси Wink
Хубавото като го правиш сам е че можеш да го направиш така като искаш да променяш неща които не ти харесват да монтираш неща които ти липсват. Но си трябва време място и инструменти. Smile
Върнете се в началото
Trifonov

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Пет Мар 09, 2018 8:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всичко това може да се боядиса с акрил. Става неразличимо от ново.
didore

МнениеПуснато на: Съб Мар 10, 2018 10:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дъното е залепено:

Сега остава да го подравня отдолу стъкломат 450гр и полиестерна смола. Поиграх си да видя пропорцията за смесване , че ми е за първи път:

Първия слой е готов ще видим като изсъхне какво съм направил:

Подсилих мивката и ръбовете на шкафа, че бяха спукани:

Като за първи път съм доволен. В понеделник ще довърша коритото и се заемам с банята. Купих нови маркучи за канала и за сифона на мивката нова топлоизолация за тях за подкемпера, нови тапети и нови въздуховоди. Трябва само да измисля как да дам лек наклон на коритото към сифона при равен кемпер Wink
Върнете се в началото
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Нед Мар 11, 2018 7:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Основният проблем да тези корита, е че винаги висят/дишат и се разчита на здравината и гъвкавостта на материала.
Аз какво направих преди години, като си ремонтирах коритото.
Имаше пукнатини, които не бяха през целия материал и не проникваше все още вода.
Затова след укрепване на спуканите места от долната страна, залепих под основната част, където се стъпва парче гетинакс (това имах под ръка), за да не се гъне при натоварване. После в този участък на пода пръснах на ивици тънко монтажна пяна и я покрих с найлон за да не залепне към коритото. Сложих коритото, наместих наклона и фиксирах, като сложих вътре тежести - акумулатор, пълни туби с вода.
Задължително се покрива добре с найлон пяната, за да не се получи твърда връзка.
Така си осигуряваш, където е най-натоварено равномерна опора, която не пречи на движението при вибрации и осукване на пода.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
didore

МнениеПуснато на: Чет Мар 15, 2018 12:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Коритото е готово облято на дъното, страните и ъглите. малко се разтече но не се вижда и го оставих. Получи се доста равно и гъвкаво.:

И изглед от горе още не съм махнал найлона на дъното да не се цапа:

Под тоалетна та върху дървеното дъно има подложка която мачкаше въздуховода наложи се малко да цепна с няколко мм шперплата и сега минава без проблем.

Следваща задачка нови въздуховоди,нови маркучи и поставяне на коритото и шкафовете Wink
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Чет Мар 15, 2018 7:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Доста си се позаиграл. Много ми харесва как го правиш. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didore

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2018 8:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да довършим темата със снимки на вече готовата ни нова баня.

Сезона почна и малко на бързо трябваше да приключвам но стана добре:

Добавих две нови шкафчета в двата ъгъла, че мястото все не стига. Малко трудно ми беше пробиването на огледалата но с правилната бургия стана:

Малко декорация и розово гърне за малката принцеса Very Happy :

Върнете се в началото
didore

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2018 10:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Под коритото подравних дървеното дъно че хлопаше и му дадох лек наклон към канала когато кемпера е подравнен. Отгоре залепих един слой 3мм антивибрационна подложка която е с корк и е дишаща за работа с дърво. така се получи равна повърхност върху която да стъпи коритото. Нови маркучи и нови въздоховоди:

Нови тапети :

Стойка за пердето:

Малко аксесоари които липсваха а си има нужда:

А този гумен уплътнител за гърба на тоалетната много трудно намерих а той уплътнява много добре не скърца и не драска в тапетите.

Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2018 10:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Найс! Браво! Чудно е станало! Bravos
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети