kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Компресорен хладилник
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Уреди и къмпинг оборудване
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Мургаш84

Местожителство: С. Медово, обл. Добрич

МнениеПуснато на: Пет Юни 22, 2018 7:39 am    Заглавие: Компресорен хладилник Отговорете с цитат

Здравейте! Не намерих съществуваща тема затова правя нова. Предстои ми покупка на допълнителен хладилник и ми е нужна помощ от вече закупили. Спрял съм се на това като мисля, че е разумна цената за качеството и обема. Моля за мнения.

http://shop.caravanicamping.com/%D1%85%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D0%BE%D1%85%D0%BB%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B8-%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F/%D1%83%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D1%85%D0%BB%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F/berger-%D1%85%D0%B8%D0%B1%D1%80%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%BE%D1%80-%D0%BE%D1%85%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB-b40-458790
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Гого
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 22, 2018 8:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Обърни се към Мечков, той ще ти даде повечко инфо и ще те насочи провилно според твоите нужди
http://kemper-club.com/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=6681
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
chicken

МнениеПуснато на: Пет Юни 22, 2018 10:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

С двеста и двайсе волтов компресор и 45 вата пелтие, което ще работи нон стоп без да изработи нищо... Само за кемпер и каравана е Smile Пелтието гарантирано ще довърши акумулатора, а мярката бира задължително ще е топла Smile
Иначе казано-заеби точно това нящо!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Пет Юни 22, 2018 11:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

chicken написа:
С двеста и двайсе волтов компресор и 45 вата пелтие, което ще работи нон стоп без да изработи нищо... Само за кемпер и каравана е Smile Пелтието гарантирано ще довърши акумулатора, а мярката бира задължително ще е топла Smile
Иначе казано-заеби точно това нящо!

Даа, ако е пелтие, съобразено с кубатурата на хладилника - 4.5 - 5А , ако е по-слабо - 2-3А и никаква работа. Демек по-добре да си е с компресор. Но пък цената е много ниска.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Пон Юни 25, 2018 3:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Цената е точно 300 Евро, колкото твърдеше, че струва компресорен хладилник на 12 Волта от същата марка, един подбалкански пОрфесор.
Само дето пак говореше на "на аба", ей тъй да е интересен на себе си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
chicken

МнениеПуснато на: Пон Юни 25, 2018 8:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

32 литра 699 лева.
42 литра 769...
От -30 до +10
24 месеца гаранция...
Само компресор. Ама на 12 волта. Нищо хибридно Smile
Не знам за кво говорим...
Иначе със същите размери си има и газови... Аз една такава търкалям насам натам... На 12 волта в колата, като спрем я паля на газ... Доволно... Докато бях караванист седеше отпред до масата, да ми е близко пиенето Smile
Върнете се в началото
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Пон Юни 25, 2018 9:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пиле, те общодостъпните цени, се знаят.
Примерът от оня, който не е никакъв пример, а поредната му душевна полюция, не беше дори за ракла, а за хладилник за вграждане на марката Бергер за 300 Евро.
И без майтап, аз търся хладилник за собственика на онази лодка и затова поисках конкретна информация, ама явно няма да се облажя от секретната оферта Smile
Дай боже, другиму се усмихне късмета за евтиния хладилник от Ицето.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
chicken

МнениеПуснато на: Пон Юни 25, 2018 9:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

А, аз вашата заигравка въобще не я обсъждам Smile На колегата говоря, че с това пелтие ще я закъса Smile
Между другото един приличен фризер с компресор на 220 Е за малко пари, пък пелтиета се продават и се монтират лесно. Е, чисто коструктивно може да не е много лесно... Smile Ама кому е нужно... Smile
Върнете се в началото
Данаил Делчев

Местожителство: Хасково / с. Узунджово

МнениеПуснато на: Пон Юни 25, 2018 9:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Колегата , Любо , си го купи вече и е доволен от работата му. Така че .... Rolling Eyes
Върнете се в началото
Bobby175

Местожителство: BG София

МнениеПуснато на: Пон Юни 25, 2018 12:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Както се казва "внимавай в картинката" в текста си пише:
Цитат:
ДВЕ охладителни системи в една кутия!
мощен компресор и термоелектрическо охлаждане .
В режим на компресора, B40 дълбоко замразява и осигурява до -15 ° С, дори при високи температури на околната среда. термоелектрически охлаждане система достига 20 ° С под температурата на околната среда.

Накратко казано ще имаш охлаждане когато работи компресора на 220V, през другото време основно ще се надяваш на някакво охлаждане от пелтието.
Върнете се в началото
dankov64
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: B.G.-ДОБРИЧ

МнениеПуснато на: Чет Сеп 06, 2018 1:47 pm    Заглавие: Компесорен хладилник Отговорете с цитат

Имам един въпрос към знаещите, ще бъда много благодарен ако ме ориентирате.
Имам малък камионджийски хладилник с такъв компресор.
https://www.secop.com/fileadmin/user_upload/SEPS/datasheets/bd35f_101z0204_r134a_12-24vdc_05-2016_desd100p522.pdf
Та въпроса ми е до колко литра хладилник може да кара това компресорче,въртят ми се едни идеи ако има възможност да го вградя в караванния хладилник
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана Yahoo Messenger
dankov64
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: B.G.-ДОБРИЧ

МнениеПуснато на: Пон Сеп 10, 2018 10:18 am    Заглавие: Компресорен хладилник Отговорете с цитат

Малко разсъждения.
1ви вариант-Компресорен хладилник- за да работи има нужда от ток x вата за 24часа. За да съхраниш енергията от солара за през вечерта ти е необходим скъпо струващ акумулатор.
2ри вариант-Компресорен фризер, работи когато има слънцегреене, използваш излишния ток от солара, замразяваш x литра вода и после в добра хладилна чанта съхраняваш студа за 24часа.
3ти вариант-Хладилник на газ. Мисля че всички знаем за предимствата и недостатъците.
Мисля,че няма да е излишно да помислим за предимствата и недостатъците на 1ви и 2ри варианта.
Тези мисли се породиха при морски риболов, където ти е нужен фризер за да можеш да съхраниш улова за няколко дена.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана Yahoo Messenger
Trifonov

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Пон Сеп 10, 2018 7:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Т1. Не знам защо е нужен скъпо струващ акумулатор. Но, ако се тръгне в тази посока ще се избяга от темата за хладилник. Между Т1 и Т3 разликата е, че единия път се "ослушваш" докъде си с тока. В другия случай се "ослушваш", каква е температурата в хладилника и дали не си го отварял много често. Като ползвал и двата вида хладилници- най-добре нов на газ, но пък е цифра. Няма угодия. Very Happy
xfact

МнениеПуснато на: Пон Сеп 10, 2018 8:48 pm    Заглавие: Re: Компресорен хладилник Отговорете с цитат

dankov64 написа:
Малко разсъждения.
1ви вариант-Компресорен хладилник- за да работи има нужда от ток x вата за 24часа. За да съхраниш енергията от солара за през вечерта ти е необходим скъпо струващ акумулатор.
2ри вариант-Компресорен фризер, работи когато има слънцегреене, използваш излишния ток от солара, замразяваш x литра вода и после в добра хладилна чанта съхраняваш студа за 24часа.
3ти вариант-Хладилник на газ. Мисля че всички знаем за предимствата и недостатъците.
Мисля,че няма да е излишно да помислим за предимствата и недостатъците на 1ви и 2ри варианта.
Тези мисли се породиха при морски риболов, където ти е нужен фризер за да можеш да съхраниш улова за няколко дена.

Малко от опит:
Хладилна ракла за МПС 55литра
Работи около 20% от времето и харчи около 3 А 12VDC на час = 5 ч х 3 А = 15 А.

Акумулатор от 100 Аh = 3 дена автономия.

Зимата хл. работи около 15% от времето......
Върнете се в началото
xfact

МнениеПуснато на: Пон Сеп 10, 2018 8:49 pm    Заглавие: Re: Компресорен хладилник Отговорете с цитат

xfact написа:
dankov64 написа:
Малко разсъждения.

Малко от опит:
Хладилна ракла за МПС 55литра

Работи около 20% от времето и харчи около 3 А 12VDC на час = 5 ч х 3 А = 15 А.

Акумулатор от 100 Аh = 3 дена автономия.

Зимата хл. работи около 15% от времето......

Компресорна...
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Уреди и къмпинг оборудване Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети