kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Здравейте хора на природата.
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Членство и придобивки
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
babkata

Местожителство: Курило

МнениеПуснато на: Сря Яну 20, 2016 4:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

welcome
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
viktorsimov

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 20, 2016 6:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

spusak написа:
Привет и добре дошъл!
Все съм се чудел защо твои колеги полагащи асфалт не могат да го направят качествено? Не говоря за това че в асфалтовите бази икономисват смолата, а наблягат на чакъла. Имам в предвид дори правейки изцяло нов слой на пътя винаги се разбира мястото на снадката. Там където са преустановили за почивка работата винаги е неравно!? Освен това и гледаш го път черен с току що положен асфалт, а колата подскача все едно си в морето и караш по вълни. Толкова ли е трудно да се направи като в белите страни?
ПП. Не мисли, че се заяждам. Просто винаги се чюдя и възмущавам на това претупване на работата. Ще се радвам да ми отговориш, ако имаш отговор за тези резултати.

Привет. Мястото на снадката винаги личи, когато техническият ръководител или оператора на машината не са наясно как да полагат асфалта с една машина да речем на път с две платна. Има тънкости на занаята, но темата няма да ми стигне да опиша точно за какво иде на реч. Има зависимости от околна температура, от изискванията на възложителя за непрекъснатост на движението или с прекъсване, опитността на техника и/или оператора, операторите на уплътняващите машини (валяци), работниците, но както споделих - това е много дълъг въпрос за дискутиране. Относно това защо се получават вълни по положената настилка - обикновено това се получава следствие на лоша основа ( трошеният камък под асфалтовата настилка не е профилиран добре), най-често случващото се. Разбира се може да бъде и грешка на операторите на уплътняващите машини (валяци). Нещата могат да бъдат и комплексни. Общо взето, когато се полагат само два пласта асфалт( основен и износващ), има голяма вероятност за допускане на грешки. При наличието вече на три пласта (основен, подосновен и износващ), тогава е недопустимо да има неравности по настилката.
Общо взето напоследък качеството падна неимоверно много и то поради простата причина, че парите за изпълнение на даден проект не достигат за изпълнението му и това, че няма вече кадърни оператори на техниката с която се извършват асфалтови работи.
Надявам съм, да съм отговорил на въпроса ви, макар и толкова накратко и недостатъчно.
Поздрави:Вики

Привет babkata и на вас.
Върнете се в началото
spusak

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2016 11:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, благодаря!
Явно и тук както във всички други професионални направления нещата се свеждат до вършещи и невършещи съвестно задълженията си, освен това и жаждата за максимална печалба.
Преди години през така наречения социализъм дядо ми работеше в асфалтова база. Той се възмущаваше, как след приватизацията й са махнали всички филтри и започнали да слагат камъните директно с пръст и каквито боклуци са натоварени от кариерата на камионите. Отделно драстично се икономисва смолата, защото е скъпа... И резултата е асфалт издържащ 2-3 години до нуждата от ремонт.
Върнете се в началото
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2016 6:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Излизайки от Букурещ в посока Констанца се оказва че чагистралата са я асфалтирали затворници по времето на Чаушеско. Ивиците асфалт са напречни през 1 м. Така си личи кой затворник докъде му е била нормата и кой си е свършил работата... Shocked
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2016 6:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъй като и аз съм с Каптива автомат и каравана, мед ми капе на сърцето като чета за още ентусиасти на тоя състав. По талон Каптивата тегли 1500 ,може и нагоре да е ,не съм го чел ама на теглича ,който е монтиран от дилъра, пише 1350 кг. Ама не е това композицията за която съм мечтал, ще знаеш. Не ме кефи нещо Каптивата напоследък.
Върнете се в началото
viktorsimov

МнениеПуснато на: Нед Яну 24, 2016 9:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също не съм очарован от Каптивата и искрено съжелявам, че си продадох Зафирата. В момента Каптивата е на "трупчета", защото и е замръзнала нафтата ( това при Зафирата беше невъзможно). Слаб автомобил и единствения и плюс е, че малко по-устойчива когато дърпам караваната.
Една година отидох на Каваци и къмпингът се пукаше по шевовете, та реших да отида на "полето" до пътя, ама беше преваляло и забуксувах. Не само, че едвам излезнах, но и се разсмърдя на съединител... Като я изплатя, я продавам...
Другият плюс който се сещам е, че не слагам допълните огледала.
Върнете се в началото
Tedka&Milen

МнениеПуснато на: Вто Яну 26, 2016 2:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвай със Субару Трибека старички са, но никога, никъде, никакви проблеми с тегленето. Аз почивам само на диви места.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Вто Яну 26, 2016 3:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

viktorsimov написа:
... Като я изплатя, я продавам...

Тогава се продава по-трудно и цената е по-ниска- проверено !
Върнете се в началото
viktorsimov

МнениеПуснато на: Пет Апр 22, 2016 11:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Радвам се от все сърце, че членовете на клуба се увеличават и ставаме все повече и повече! Понеже съм човек на живота, то поздравявам всички тук в този прекрасен клуб с една уникална песен за мен и ви пожелавам винаги да бъдете в отлично настроение:
https://www.youtube.com/watch?v=dVYxpe_IPQo&feature=youtu.be

Поздрави: Вики
Върнете се в началото
viktorsimov

МнениеПуснато на: Пон Юли 11, 2016 10:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Между другото, се занимавам с ето това: https://www.youtube.com/watch?v=R13RT_ePSZg

Нека ви разведря и с това:

https://www.youtube.com/watch?v=dvNDSBtK2Lg
Върнете се в началото
ilkomuhata
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Вто Юли 12, 2016 6:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

welcome kemper-club
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана Yahoo Messenger
viktorsimov

МнениеПуснато на: Пон Юни 25, 2018 6:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-накрая се снабдих с мечтаните от мен ресни! Дано мухите най-накрая се откажат...:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2036126793073903&set=a.180670091952925.41536.100000298060160&type=3&theater

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2036126956407220&set=a.180670091952925.41536.100000298060160&type=3&theater" />
Върнете се в началото
nevadata

Местожителство: град.Белене

МнениеПуснато на: Вто Юли 03, 2018 9:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

welcome
Върнете се в началото
svilen1212

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2018 12:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

viktorsimov написа:
Най-накрая се снабдих с мечтаните от мен ресни! Дано мухите най-накрая се откажат...:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2036126793073903&set=a.180670091952925.41536.100000298060160&type=3&theater

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2036126956407220&set=a.180670091952925.41536.100000298060160&type=3&theater" />

От къде са закупени ресните ???
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Членство и придобивки Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети