kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Данък на кемпер

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Взаимопомощ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Данаил Делчев

Местожителство: Хасково / с. Узунджово

МнениеПуснато на: Пон Юли 09, 2018 12:01 pm    Заглавие: Данък на кемпер Отговорете с цитат

Здравейте , Колеги !
С един приятел сме решили да се борим с Общината относно данъците на кемери при нас - 150 лв. За целта ни трябват бележки за платени данъци от различни общини сканирани или снимани. Можете да си скриете личните данни.
За който има желание мейла ми е - danail_del@abv.bg (между danail и del има долна черта но не се вижда на линка)
Благодаря предварително на отзовалите се !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Пон Юли 09, 2018 2:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Успех с начинанието, но да знаеш проблемът е в регистрацията като специален, т.е за бизнес.
Аз пък тъкмо се борех със застрахователите, да не ми третират кемпера товарен.
И там си плаче за една жалба, но желаещи да се включат няма.
Прези години вече се жалвах до Комисията по финансов надзор и получих отговор, но междувременно въпросът си го бях решил с допълнителен документ от застрахователя и затова до препоръки и санкциии от не се стигна.
Хора, пишете жалби до Комисията.
Само, така стават нещата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Trifonov

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Пон Юли 09, 2018 10:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъкмо си приготвях данъка, че утре ще минавам преглед. Ако смяташ, че ще свърши работа /на него пише само Ивеко 3512 и рег. номер/ ще ти го пратя на месенджера. Данък 60 лв. Може би и една снимка на кемпера с номера?
Trifonov

МнениеПуснато на: Пон Юли 09, 2018 10:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен, не е виновна общината, а КАТ. Важното е там как е регистриран и от това зависи данъка. По талон моя е лек автомобил, категория М1. Нищо повече няма в талона. Както писах някъде из форума, когато го регистрирах имах проблеми, но се бях подготвил законово. Стигна се до там, че заключих кемпера в халето и им казах, че не знаят закона и ще се жалвам от тях. След 20 мин. консултации излязоха с думите "прав си" Very Happy Сега имам лек автомобил 4200 кг.
Данаил Делчев

МнениеПуснато на: Вто Юли 10, 2018 10:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Trifonov написа:
Може би и една снимка на кемпера с номера?

thumb up
Върнете се в началото
peterco

МнениеПуснато на: Вто Юли 10, 2018 2:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Трифонов- Наредба 60! За одобряване типа на ППС.

Ще ти го сведа до т.5, т.5.1.!

Виж къде е проблема и дали имаш право да си лек автомобил. Твоя автомобил, при случай, че отговаря на тези изисквания е категория М1, Специален автомобил с жилищно предназначение, подраздел къмпинг автомобил.

Това се вписва в талона, проблема е, че в старите талони 90% от тази информация не е видна в самия документ, а само в системните регистри на ПП.

Дидо, успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ganev78

МнениеПуснато на: Сря Юли 11, 2018 9:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

за съжаление и при нас (Враца), данъкът е 150 лева. Мога да ти пратя бележката, но май няма да свърши работа. Следя с интерес, че миналата година и аз исках да ги боря, но се отказах и си плащам като поп.
Върнете се в началото
Данаил Делчев

МнениеПуснато на: Сря Юли 11, 2018 10:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой от Пловдив? Знам ,че и там са ви ниски данъците...... Confused ,а и сме съседна област.....
Върнете се в началото
peterco

МнениеПуснато на: Сря Юли 11, 2018 11:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Дидо, не е проблема в различните общини и различните данъчни товари, а начина на изчисляване на данъка към въпросното МПС.

Т.е. какви фактори, по каква схема и т.н. След това се вижда как е в наредбата за местни данъци и такси и ... уравнението ако не излезе равно- резултата е налице.
Върнете се в началото
Djina

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Юли 11, 2018 12:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нашият бил 40-50 лв. Дано не забравя да снимам после.
Моят мъж ми обясняваше нещо за някаква бележка Екология, която се издавала от пунктовете за техн. преглед, която ти намалявала данъка с 50 % ако след като ти замерят изгорелите газове са по-ниски. Но това било ако си регистриран преди някаква си година. Оф, не разбрах много. Ако някой е наясно е може да обясни по-добре от мен Confused Embarassed
Върнете се в началото
Trifonov

МнениеПуснато на: Сря Юли 11, 2018 8:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

peterco написа:
Трифонов- Наредба 60! За одобряване типа на ППС.

Ще ти го сведа до т.5, т.5.1.!

Виж къде е проблема и дали имаш право да си лек автомобил. Твоя автомобил, при случай, че отговаря на тези изисквания е категория М1, Специален автомобил с жилищно предназначение, подраздел къмпинг автомобил.

Това се вписва в талона, проблема е, че в старите талони 90% от тази информация не е видна в самия документ, а само в системните регистри на ПП.

Дидо, успех!

Аз не исках да съм лек автомобил. В КАТ искаха да ме регистрират N2. Това не исках. Исках да пише, че съм жилищен или къмпинг автомобил, но ме писаха лек и това ме устройваше. След като няма да плащам винетка от 1200 лв. Very Happy Сега, като съм лек автомобил имам проблеми с дерегистрацията. Зимата не плащам гражданска и ми пращат писма, че ще ме дерегитрират. Защото за тях съм лек автомобил без гражданска. Но това го преживявам.
peterco

МнениеПуснато на: Сря Юли 11, 2018 8:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според тази наредба, при F1 до 3500кг. се водиш М1, Специален автомобил, подвид къмпинг автомобил с жилищно предназначение.

Ако надвишиш масата или местата отиваш на М2, но не и N2 ...
Върнете се в началото
Trifonov

МнениеПуснато на: Сря Юли 11, 2018 8:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

peterco написа:
Според тази наредба, при F1 до 3500кг. се водиш М1, Специален автомобил, подвид къмпинг автомобил с жилищно предназначение.

Ако надвишиш масата или местата отиваш на М2, но не и N2 ...

Категория М1 е до 5000 кг. Виж закона. Над 5000 е М2, ако надвишиш местата, независимо от кг. си М3.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Взаимопомощ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети