kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Хладилник Електролукс RM300
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Вто Юли 03, 2018 4:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Една подсказка - при фабрична инсталация обикновенно фитинга на маркуча след редуцира е същия като входния на хладилника. За гаражни тестове е удобно да отвиеш маркуча от тръбата, както си е с редуцира и да го завиеш на сваления хладилник Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
backstage

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2018 12:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Е това що време се чудех как да го вържа...заеби... хахаха евала бате...надавям се да не ми трябва скоро ама...с тия хладилници ше е рано или късно
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
Atreyu

МнениеПуснато на: Вто Юли 10, 2018 10:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

strajbg написа:
Любомир Мечков написа:
strajbg написа:
Да не пускам нова тема и аз да споделя за за проблем с моя хладилник.
Хладилника работи на 220V и на 12V и то доста добре.Началото на лятото го извадих, обърнах го за 24 часа, монтираха и на ток заработи идеално. На 8-степен държи 0.3 градуса, но преди си работеше на газ и сега паля, запалва си и си гори, но не изстудява хладилника. Тръбите отзаде са студени само долу едната тръба започва да се стопля(леко), но нагоре пълен студ на тръбите. На газ макар да си има пламък хладилника не работи.Дилемата сега е какво да правя колеги ?

Закарай го на специалист. Защото:

Може да е проблем с комина
Може да е проблем със спиралата
Може да е проблем с газовия вентил
Може да е проблем с горелката
Може да е проблем с дюзата
Може да е проблем с редуцир вентила

Специалист в моя край трудно.
Да го махна и да го занеса или пратя ням-къде нещо не ме устройва.
Сега мисля да го махна отново и го нося в гаража.Там го пускам на газ. Това с Винтила първо ще пробвам, после разглобявам горивната камера и се почиства и така едно по едно. Надявам се там в гаража Smile да успея да намеря проблема.

Здравейте колеги,
Имам същият проблем с моя хладилник - работеше си на газ, но вече не - не изстудява. Обръщах го, един друг колега му чисти комина - не изстудява (пламък си има).
Препоръчайте ми моля ви сервиз около София за такава техника?

Благодаря предварително,
//Андрей
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Вто Юли 10, 2018 11:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така като все си ровите по хладилниците сами. Не се чудете, че после излиза солено. Лично аз такъв хладилник, пипан от някой, който си няма идея какво прави, не бих приел за ремонт. Научете се, че има сервизи. Не може да разбирате от всичко...
Върнете се в началото
Atreyu

МнениеПуснато на: Сря Юли 11, 2018 4:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Любомир Мечков написа:
Така като все си ровите по хладилниците сами. Не се чудете, че после излиза солено. Лично аз такъв хладилник, пипан от някой, който си няма идея какво прави, не бих приел за ремонт. Научете се, че има сервизи. Не може да разбирате от всичко...

Здравей,
Не съм твърдял, че разбирам от каквото и да е. Това, че съм го обръщал, или почистил, не мисля че може да го развали още повече...
Поздрави,
//Андрей
Върнете се в началото
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Сря Юли 11, 2018 6:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Любомир Мечков написа:
...Лично аз такъв хладилник, пипан от някой, който си няма идея какво прави, не бих приел за ремонт.

Явно няма да ти го ремонтира Мечков, Тодор Василев ремонтира амонячни хладилници, звънни му на него...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Чет Юли 12, 2018 7:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Той Любо и без това не пълни, а много вероятно точно от това се нуждае този хладилник.
Иначе Любо вероятно имаше предвид почуквания, ровене в горелките и самодейности, които водят след себе си до рискове от изтичане на амоняка, необходимост от замяна на части, които никак не са евтини като горелката примерно и т.н.
Често хората не осъзнават, че наглед невинно "ровене", води до сериозно "изваждане" от джобовете и даже се пораждат съмнения за злоупотреба.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Atreyu

МнениеПуснато на: Сря Авг 08, 2018 9:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на Боби Христов. Вече имам работещ хладилник, монтирани вентилатори с термо-реле и допълнителни екстри.
Здраве,
//Андрей
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети