kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Избор на бус - една антидискриминационна тема :)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Марки, модели и разпределения, избор на кемпер или каравана
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
chicken

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2018 6:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мдааа. Качо има сигурно някаква идея, ама това на мен ми мирише на вариант със запазване на истинския кемпер и продаване на джипа. 5,40 си е бонбон за лека кола и в град като София.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Данаил Делчев

Местожителство: Хасково / с. Узунджово

МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2018 4:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kacho написа:
Ние ще избухнем с 5.4м Mim Скоро!

Няма да ти разберат концепцията hammer
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
chicken

МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2018 4:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Данаил Делчев написа:
kacho написа:
Ние ще избухнем с 5.4м Mim Скоро!

Няма да ти разберат концепцията hammer

Кой това?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
M_I_T_A_K_A

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2018 4:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И ние се гласим да се поберем с едно дете в 5,60 та ще видим... само дето има още доста работа, докато прережем лентата hammer
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chicken

МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2018 5:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

на Качо го показах, ще го пусна и тук. Хората го правят, дори културно.

https://www.clever-mobile.de/
Върнете се в началото
Данаил Делчев

МнениеПуснато на: Съб Авг 04, 2018 1:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Един от културно компромисните варианти е този (с най-висока и най-дълга база - 17 кубикувия) :

Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Съб Авг 04, 2018 2:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Компромис за кого и с какво? Не само на дължина, ами и на височина става колкото огонен (за мен) интеграл. За бусове ли говорим, или? Пробвах го вече. С дългия съм, но поне нисък. Високия е много висок.
Въпреки, че аз се надявах точно такъв да намеря. Сега не съжалявам, че съм с по-ниския. Да, лек компромис с пода ще се получи, но няма пълно щастие
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Съб Авг 04, 2018 7:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така де, говорим за бусове. Една от идеите е, да е възможно най-малък. Няма как човек да се доближи до някаква идея, без да прави компромиси. Компромиси има и при караваните, и при кемперите, и при колите и т.н. и т.н. ... Ако имаш нужда от най-големия бус, дали все пак не си за кемпер? Къде е границата? Само 36 сантиметра повече, ама то като ще е 6,40, колко пък са 7... В един момент се оказва, че в по-малък кемпер е щяло да бъде по-добре, че от мерака да имаш нещо, с което можеш да отидеш навсякъде, не е останало нищо...
Ние направихме компромис и взехме по-дългия, защото все пак сме четирима. И е сериозен компромис! Пък вие ми разправяйте, че са само 36 сантиметра. Шест метра е границата за всичко, което може да му дойде на акъла на човек за едно МПС. Всичко след тях е съвсем друга категория на движение, паркиране, плащане, ограничения, проблеми. Това е положението. какво, като са само 36 сантиметра, като излизам от размерите на ВСИЧКИ паркоместа?!
Височината... Страхотна е! Такива идеи имах за Н3! Само, че щях да си събера панелите отгоре на върба у сряда. Сега всички клони в градски условия са мои, мога да си представя с високия. За други места да не говорим...
Когато човек си ползва кемпера за великите трипове из великата Европа от кемперстоп на къмпинг и от къмпинг на кемперстоп, с навигация за тирове и цялото време на света е едно. Когато искам да съчетая свободата на палатките, със свободата на кемперите и да не ми пука, че имам само ден, два или седмица на разположение, стандартните кемпери са аут. Големите бусове също.
И, не виждам защо въобще се стига до наченки на спор кое е по-добре! То си е в душата. каквото и да е. И всеки се съобразява с неговото си. като имаш нужда от голям кенеф и баня с отделно душ корито си носиш последствията. В къщи банята е огромна, навън искам просто да я има. Който иска три котлона да си ги мъкне. Аз ползвам един, който може и да не е отгоре. Аз ще имам по-голямо сепаре, отколкото в повечето кемпери. Ще имам легло, каквото имам вкъщи. Това ми е достатъчно. Какво още да мъкна? Какво имам да правя в тоя кемпер???
Върнете се в началото
Тачи

Местожителство: Жител на света

МнениеПуснато на: Вто Авг 07, 2018 4:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Съгласен съм с всяка една твоя дума от последния пост. Аз купих преди година един кастен на Буров който е 5,40 заедно с кабината. Ние със съпругата го ползваме чудесно а когато взимам дъщерите ми ( които са големи ) им опъвам палатка, когато сме на къмпинг или на "диво"...а когато не сме - не ги взимам и толкоз. Но за това пък се вписвам във всеки нормален паркинг и влизам във всички градове и дори спим по паркингите на големи супермаркети без някой да каже дума. Смятам че концепцията ти е много правилна за нуждите които имаш ти и определена група от хора.
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Вто Авг 07, 2018 5:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Първа стъпка към по-добрия кемпер е изваждането на децата от уравнението.
Данаил Делчев

МнениеПуснато на: Вто Авг 07, 2018 7:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

loveforever написа:
Първа стъпка към по-добрия кемпер е изваждането на децата от уравнението.

...колко много истина има тук..... Rolling Eyes
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Вто Авг 07, 2018 8:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако не бяха децата най вероятно нямаше и да помиришем каравана.
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Нед Авг 12, 2018 5:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нещо голямо затишие във форума, та да сръчкам Smile
След поредните няколко часа при буса, който още е далече от кемпер, гледам, няма движениепо темата. И е хубаво да няма, защото ето какво сподели един форумен капацитет в неговата си (подарена му от мен) тема:

“Сеги я щи каем как се познават колите. Като си харесаш кола бус рейс все тая.
Влизаш мобле DE и въвеждаш данните на харесаното МПС.
Демек
1.Фият
2.Дизел
3.Коне
4.Година на производство
5.Изминати километри
Следиш ли ми правописа ПРОФЕСОРЕ.
И му даваш да се джурка излизат резултатите и почваш да гледаш.
За сведение бусове като твоя в европата струват между 8000 и 10 000 евро на толкова километра колкото твърдиш ти.
Всички по евтини са със проблем и проблема не е нарушено лаково покритие Wink или са на по половин милион.
И сега.
Докарването на такъв бус струва минимум 1000лв. + 10-20% печалба за продавача да кажем още 1500лв. те си станаха 20 000лв.
Броиш ли нулите.
Е как така все кОпувате златното яйце мама му стара.
Ако буса наистина е на тия километри вариантите са два.
Или е бил със счупен мотор или е бил тежко катастрофирал ти си избери кое от двете е.
И пустиняците са ти го пригодили за ползуване-кОпуване.”

Та, за Бога, братя, не кОпувайте! Няма шанс за нещо, освен от магазина! Както виждате, настанала е празнота по улиците! Нищо се не движи, освен напазарувани наскоро, още гаранционни коли! Ето, и моя, толкова форумни страници избиран бус си седи на паркинга и там и ще си изгние тежко катастрофирал и със счупен мотор на 1-2 милиона колометра, понагласен от пустиняците колкото да излъже най големия баламурник, сиреч мен. Малкото оцелели са закърпени за луди пари от майстори ментета в сервизи ментета...
От тук нататък има смисъл да обсъждаме само марки и модели, ясно е, че ще са от магазина Smile
Върнете се в началото
Gunner

МнениеПуснато на: Пон Авг 13, 2018 3:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нашия кемпер го взех от частно лице в Хамбург, търсих го 6-7 месеца. Същите кемпери по автокъщите бяха оглозгани и голи. Та търсене му е майката. А че няма по хубаво от кола от магазина, в това спор не може да има. Ако имам възможност бих си купил и кемпер от магазина, ама още съм малък!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
chicken

МнениеПуснато на: Пон Авг 13, 2018 3:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е то чудото за да стигне до автокъща... Кво ли да му е... Smile
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Марки, модели и разпределения, избор на кемпер или каравана Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Следваща
Страница 20 от 21

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети