kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Mitsubishi L300 Camper Van Dethleffs - 1983
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Марки, модели и разпределения, избор на кемпер или каравана
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Петров_L300

Местожителство: BG

МнениеПуснато на: Нед Яну 12, 2014 4:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@ BabyfaceBob
L300 сбирка е хубава идея, най-малкото защото можем да обменим опит и впечатления - непосредствено и разглеждайки кое как е реализирано в кемпера на колегата. Е... и бира може да се пие едновременно. Smile

@vladostanimirov
Тази стена така или иначе вече я укрепих с напречни и надлъжни греди, защото след като махнах оригиналните мебели и я натиснах, еластично поддаде с около 10 см навън.

Надуването на колоните само спомага да се увеличи средната скорост на магаренцето L300, други странични явления не съм наблюдавал. Wink

@loveforever

Радвам се, че харесва на човек с видим усет и вкус. Smile Всъщност основната причина за реновирането е психологическа, не че не можеше да се търкаля кемпера в оригиналния му вид. Но захабения му вид ни действаше (на цялото ни семейство) така, както нехигиенична клошарска бърлога всява ужас и стрес при досег с мебелите в нея.

Със страх и гнус трябваше да пребиваваме в него и затова още парички и... новичко отвътре. Някои дървени части лакирах наново. Освен това се промени и миризмата - от бабешко на нови мебели и свеж линолеум. Винаги една работа може да стане и по-добре, но ние българите май сме по-скромнички във въжделенията си, поне спрямо западните глезльовци с ултрамодерни им кемпери.

Последната промяна е направена от Петров_L300 на Нед Яну 12, 2014 4:21 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петров_L300

МнениеПуснато на: Нед Яну 12, 2014 4:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

BabyfaceBob написа:
Браво, колега! Чудесни резултати.
Чини ми се...време е за L300 сбирка! Cool

Твоето L300 4х4 ли е?
Върнете се в началото
BabyfaceBob
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Sofia, Bulgaria

МнениеПуснато на: Пон Яну 13, 2014 10:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не, разбира се. Аз лично не съм виждал изпълнение на кемпер в тези години - края на 80- те - началото на 90 - те на база L300 с 4 x 4.
При мен рез.гума е изнесена на ролбар и е покрита с чохъл от джип. Питат ме често, но не - нямам проблем с охлаждането - конструктивни особености в моя полза Smile. Мицубишито си е стандартния 2.5 чист дизел със задно предаване, неумирающ. 5 степенна с.к. Психоаналитик - бавен, но немимуемо на пътя Cool Аз обаче имах повече време да чета, направих и познанства и разглеждах кемпери, преди да се спра на този. Засега нито масло ми харчи, нито спирчаките са ми за/пре - грявали. Като цяло късметлийска покупка на гледан кемпер на приятел при мен се получи.
Що се отнася до сбирката - като затръгваш нянакъде, обади се. Ще се радвам да попътуваме заедно. Мъниците са уникално привлекателни Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Вто Яну 14, 2014 11:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма пълноприводен кемпер на база на L300, освен, ако не е някой преработен бус.
За охлаждането няма проблем от гумата, защото отпред нямаш отвори изобщо, въздуха влиза под кабината, а радиатора е на около метър назад и перката е с виско-съединител, който обичайно не отцепва напълно.
Все пак при дизел се иска повишено внимание при натоварване лятото.
То, ако беше съвсем безпроблемен първите "Паджеро"-та още щяха да ги търкалят масово.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
BabyfaceBob
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Sofia, Bulgaria

МнениеПуснато на: Вто Яну 14, 2014 1:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вярвам всички ще се съгласим, че няма безпроблемна кола Smile
Няма ли да мърдате тия дни къщичките? Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
Петров_L300

МнениеПуснато на: Вто Яну 14, 2014 5:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

BabyfaceBob написа:

Няма ли да мърдате тия дни къщичките? Cool

Ами да разходим къщичките, само трябва да е тази събота и неделя, че май после ще сковава студ.

В това относително хладно време ще е релевантно нещо като СПА например, а не разходки в планината. Можем да се киснем в гореща минерална вода, а вечерта - бири и вино по избор? Нещо като Хисарска посока за размисъл? В района има много опции за стоянки, хапване и пийване и зяпане на забележителности... Комплекс "Яев", ресторант с развъдник на пъстърви също е наблизо...

Последната промяна е направена от Петров_L300 на Вто Яну 14, 2014 6:20 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Петров_L300

МнениеПуснато на: Вто Яну 14, 2014 5:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да разрешим и други марки кемпери, не само L300? Smile

Ако има желаещи от друговерни или неправоверни марки, да вокализират волеизлиянието си, че няма никакво време и ще трябва ударна доза имровизация на организационна тематика...
Върнете се в началото
stoilis

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2018 3:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Може ли да попитам в тази тема колко човека могат да се превозват в кемпера ? Виждам има три седалки. Отзад има ли седалка ? Въпроса е дали може да се возят двама възрастни и две деца в детски столчета ? Благодаря!
Върнете се в началото
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Нед Сеп 16, 2018 9:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

По принцип в кабината има 3 места, но средното не става за поставяне на детско столче, защото се сгъва напред и колана е малко проформа ръчно настройващ се през кръста..
На кемпери базирани на Л300 не съм виждал напречно разположени седалки и съответно стабилни колани в караванната част.
Моделите са или с П- сепаре отзад, или с надлъжни седалки зад алковена.
Т.е. винаги се прави компомис за пътуващите отзад и на средната седалка.
Иначе моят е регистриран за 6 човека както си беше в немските документи, като отзад на П-сепарето няма колани
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Марки, модели и разпределения, избор на кемпер или каравана Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети