kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
категория книжка
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Особености и документи на кемпери и каравани
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
BisserIvanov

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Окт 24, 2018 10:16 pm    Заглавие: категория книжка Отговорете с цитат

Здравейте!
Имам кемпер ще стане от две години, но едва сега възникна въпроса в мен, кое тегло в талона се гледа, за да знаеш с каква категория книжка какво можеш да караш, собственото или максимално допустимата техническа маса?
Извинявам се ако нещо пише по въпроса, но неможах да открия нищо.
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Сря Окт 24, 2018 10:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Максимално допустимата техническа маса трябва да е до 3500кг за да се кара с кат. Б. В противен случай - кат. С
BisserIvanov

МнениеПуснато на: Сря Окт 24, 2018 10:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

благодаря
nelim

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Окт 25, 2018 1:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За всички категории се гледа максимално допустимата маса..
било то кемпер, автомобил, ремарке, каравана Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
kvp155

МнениеПуснато на: Чет Окт 25, 2018 1:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не за всички. Аз имам за мотоциклет и автобус, там се гледа друго.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Пет Ное 16, 2018 11:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моля най-възпитано да ми цитирате документ,според който мога с категория Б да управлявам МПС 5 тона. Смятам да си купувам такъв кемпер,има в момента изгодна обява. Моля,помогнете ми, искам да съм напълно законен.Благодаря !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peterco

МнениеПуснато на: Съб Ное 17, 2018 6:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко ли ти е продавача да ти се закълне? Shocked

Какъв свят настанал... на заклеване да не вярваме!? Shocked Shocked
Върнете се в началото
mulenceto

Местожителство: Все в села е София-Пловдив-София, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Съб Ное 17, 2018 7:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Леле колко кълнене настава, но вече последствие, ако някой повярва, че масово продаваните без регистрация "педалетки", не се нуждаят от такава.
А продавачите, обичайно от малко населено място, където наистина никой не им обръща внимание са така убедени, че ... как да се усъмниш, щото не са имали проблеми.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Съб Ное 17, 2018 11:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Напоследък има доста хора "изгорели" със закупуването на педалетка мислейки, че може да я карат без регистрация. След първата проверка и последващ акт се пробват да ги регистрират, но и това се оказва невъзможно, след което ако са късметлии успяват да я продадат на поредния заблуден или си я държат за спомаен.
jororib
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Съб Ное 17, 2018 4:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vladostanimirov написа:
Моля най-възпитано да ми цитирате документ,според който мога с категория Б да управлявам МПС 5 тона. Смятам да си купувам такъв кемпер,има в момента изгодна обява. Моля,помогнете ми, искам да съм напълно законен.Благодаря !

Влади по мое мнение ако искаш да караш подобен кемпер си изкарай С.
Ако не знаеш къде ще те пратя.
Пожелавам ти този средния

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Нед Ное 18, 2018 7:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

vladostanimirov написа:

Ако ще е от полза за намиране на въпросния документ, мисля че ставаше въпрос за директива, и ако не греша тя е валидна без конкретен текст в националното законодателство.

Друг аспект в ползването на кемпър над 3,5т е предстоящото въвеждане на "плащачки" по магистрали и пътища. С винетка се движат МПС до 3,5т, над - на плащачките.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Нед Ное 18, 2018 8:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Изводът е следният - както в електротехниката - презапасяване му е майката. Караш МПС, изискващо категория B , с категория С Laughing
Върнете се в началото
Trifonov

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Нед Ное 18, 2018 10:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Любомир Мечков написа:
Изводът е следният - както в електротехниката - презапасяване му е майката. Караш МПС, изискващо категория B , с категория С Laughing

Аз съм чувал, че в електротехниката, най-важно е замасяването. Така казват старите енергаджии. Хванем ли се за масата, всичко прайм. Very Happy
mulenceto

Местожителство: Все в села е София-Пловдив-София, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Пон Ное 19, 2018 6:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ogromnii написа:

Ако ще е от полза за намиране на въпросния документ, мисля че ставаше въпрос за директива, и ако не греша тя е валидна без конкретен текст в националното законодателство.

Всъщност, няма как да се прилага, в конкретна държава, ако не я е "транспонирала" в собствените си нормативни текстове.
Всяка държавата е задължена да си адаптира законодателството, в някакъв срок.
Реално една директива поставя цели за постигане, примерно за свободното движение на хора и капитали, а местното законодателство се пренаписва така, че да осигури постигане на тази цел.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Вто Ное 20, 2018 6:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

mulenceto написа:
ogromnii написа:

Всъщност, няма как да се прилага, в конкретна държава, ако не я е "транспонирала" в собствените си нормативни текстове.
Всяка държавата е задължена да си адаптира законодателството, в някакъв срок.
Реално една директива поставя цели за постигане, примерно за свободното движение на хора и капитали, а местното законодателство се пренаписва така, че да осигури постигане на тази цел.

Написал съм 2 глупости. Първата е "директива", да се чете "регламент"
Втората - целия абзац. Разрових се да открия такъв текст - никой не е чувал за подобно нещо.

https://www.caravan-wendt.de/de/news/fuehrerscheinklassen-sie-duerfen-mehr-als-sie-denken-109.html

https://www.promobil.de/tipp/basiswissen-fuehrerschein-fuers-wohnmobil/#1
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Особености и документи на кемпери и каравани Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети