kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Информация за ски сезона.

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
jororib
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 28, 2018 10:03 pm    Заглавие: Информация за ски сезона. Отговорете с цитат

Има ли информация за Банско, Боровец и Пампорово.
Ако някой е ходил на ски моля да сподели.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Нед Дек 30, 2018 8:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз ходих Very Happy на Боровец.
Хареса ми, само дето по едно време ми се стори, че хората са повече от мястото

ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Нед Дек 30, 2018 11:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Около 24-ти Май наплива намалява. Даже малко по-рано. Дотогава е в сила клишето "родна действителност". Много скиор, малко курорт. Дали ще доживеем да заработи неекологична Витоша???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Нед Дек 30, 2018 11:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Слушах по някакви новини, че общината осигурила нови автобуси за качване на Витоша, но за лифтовете нищо ново не чух. Иначе дочух, че за сега горе снега бил малко и затова хич и не се пробвахме да се качваме.
ganev78

МнениеПуснато на: Пон Дек 31, 2018 6:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На Пампорово преди Коледа беше супер.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
MariaPetrovaInk

МнениеПуснато на: Пет Окт 18, 2019 9:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А как се очаква да е тази година ски сезона, някой да сподели мнение ?
Върнете се в началото
xfact

МнениеПуснато на: Съб Окт 19, 2019 5:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

MariaPetrovaInk написа:
А как се очаква да е тази година ски сезона, някой да сподели мнение ?

Може би ще е добър, а може би не... отивам да си отворя една бира Smile
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Пон Мар 09, 2020 11:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Зимата почти си отиде, но ще ползвам темата за да споделя в нея малко от ходенето ни на ски през този сезон.

Тази година зимата се оказа доста рехава, снегът хич го нямаше, но въпреки това почти в края на сезона успяхме да си откраднем малко време и да отскочим до Банско. 2-3 години не бяхме ходили на там и беше време да поправим тази несправедливост.
Жоро не е особено навит. На него в главата са му само риба и Гърция, а децата вече съвсем други ветрове ги духат. Явно пак аз ще трябва да съм провокатора , но кво да се прави все някой трябва да отнася вината.
И така набелязания петък товарим оборудването в кемпера и се понасяме на юг. Как само звучи! Все едно сме по следите на отиващото си лято, пардон в нашия случай - зима. Под звуците на приятна музика километрите до Банско неусетно и безпрепятствено отлитат. По прогноза метеоролози са предвидили преваляване от сняг и ето вече града е побелял. Това хем е подходящо за намерението ни за скиорстване, но може да се окаже и препъни-камък по пътя ни към пистите. Голям смях я! Кой се притеснява от малко навалял снежец при положебие че има зимни гуми, нали. Ние естествено имаме зимни гуми. Още от преди няколко години за зимата сме се подсигурили и с гуми и с вериги. Ставало е на въпрос за това и преди та няма сега да се задълбочавам.
Логично е да предположите, че зимните ни гуми са сложени на кемпера, но сериозно се заблуждавате. Те са в мазето. Там се чувстват идеално на топло и сухо, пък ние пак сме тръгнали на ски с летните. Нищо ново под слъцето, пардон под луната.
Що така ли? Ми щото като кажа на Жоро да сложи зимните гуми и той отговаря много убедително с "Да добре!" и после ... после нищо не последва.
Така поемаме нагоре по галошки и малко след Воденицата почва да се усеща леко препъзване под колелата. За гумите може Жоро да има участие, но за веригите -НЕ!. Те категорично си стоят в кемпера и веднага предлагам да ги сложим.
Ха-ха! Какъв майтап само! Жоро мрази вериги. Изслушвам за пореден път цялата му лекция за това колко са безполезни и как разбиват окачването на кемпера. Междувременно боксуването става все по-осезаемо и малко след отбивката за първия хотел въпреки всички мурафети, които прилага Жоро спираме. Демек не можем да просължим нагоре и слава богу не се плъзгаме назад. Аз пак не се отказва и с половин уста споменавам думата "вериги", но веднага бивам затапена с контра довод - снегорин!
Значи ако някой вес още не се е досетил то единствената причината да не можем да продължим нагоре е просто снегорина още не е минал. Ама разбира се! Как не се сетих до сега! Значи обръщаме към града и ще чакаме.
В миналото много избезнявах в подобни ситуации. Направо пара започваше да ми излиза от ушите, но ... помъдрях и вече подхождам много по-спокойно към подобни ситуации. Тя развръзката ми е ясна, но трябва да си изчакам нужното време за "узряването на козирога" . Зачеквала съм го този въпрос преди тъй че няма да се повтарям. Само настоявам да спрем на близката отбивка и да изчакаме, пък даже може и да преспим.
Щегичка бе Уили! Как ще спим съвсем сами на някаква си отбивка до сами гората. hammer

Седим си значи и зяпаме какво става по пътя. От време на време минава по някоя кола, но снегорин - Йок! Жоро прозвъни всички възможни телефони на служби на които се сети да звънне и които разбира се му вдигнаха. В крайна сметка се стигна само до извода, че пътя бил частен и никой не знаел дали и кога точно би минал снегорин. Предлага Жоро да слезем до града и да сме поразгледали. Аз отказвам. Какво има да му гледам на града - хубав си е, но това няма отнощение към придвижването ни нагоре. По някое време след почти два часа има леко просветление на хоризонта. Жоро предлага да сме тръгнели пак нагоре и ако случайно сме закъсали да сме пробвали да слагаме веригите.
Нямаме сделка!
Вариантите са само два - или първо слагаме веригите и тръгваме нагоре или просто оставаме да спим на отбивката. Следва почесване, подврътване и ... " Ми добре да ги слагаме!"
Десетина минути суетене, зяпане на картинки, малко неприятно завиране под калника и веригите са сложени. Жоро си дудне пак за окачването но кой ли го слуша. Важното е че вече движим нагоре.

Толкова съм позитивно заредена, че се опитвам и клипчета да правя.
В началото снега беше 4-5см

а като понаближихме Шилигарника стана двойно повече.

На кабинката преди паркингите може да се видят условията на паркине

Намстваме се при другите кемпери под старата котва, стараейки се да сме максимално тихи.
На сутринта времето е страхотно. Пече слънце, а онзи сняг дето го газихме нощеска почти се е стопил.

Снега по пистите обаче си е на място. Оправяме се мятаме се на ските и напред.
Цените на целодневните карти за възрастни са по 70лв, а следобедните са по 54лв. Вярно че условията са много добри, но мисля че са се поуляли с цените. За сметка на това изживяването беше страхотно. Ето малко снимки от горе.

loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Пон Мар 09, 2020 11:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Направихме разходка и до хижа Вихрен. Тя е ремонтирана и реновирана и направо не можах да я позная, а какъв кашкавал-пане правят там ...

За тази година май това ни баха ските. Дано догодина да имаме повече такива възможности.
s_s1

Местожителство: с. Стража до Търговище

МнениеПуснато на: Вто Апр 14, 2020 9:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И тази година не можах да отида да покарам ски. И затова завиждам.
На този паркинг как таксуват кемпер и има ли електричество и вода? Колко е дължина и широчина на 1 паркомясто?
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Вто Апр 14, 2020 11:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Разграфени паркоместа няма. Всеки спира както дойде и докато се запълни обема. Ток, вода, други екстри няма. Преди време май можеше при нужда да си налее вода човек от кранче на близко оръдие за сняг, но не знам има ли още подобна опция. Това разбира се е нелегално. Паркинга е наклонен и понякога и с клинове под гумите кемпера е наклонен на някъде.
За таксата - не мога да кажа какъв точно е регламента, но нас до сега са ни таксували като кола.
nelim

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Апр 14, 2020 1:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямаше ли кемпер стоп в банско някъде до МОЛ-а ?
Цената мисля беше 16лв за 24ч, с ток вода и място за изхвърляне на тоалетните.
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Вто Апр 14, 2020 5:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да има. Мисля че е на около 500 метра от долната станция на кабинковия лифт.
xfact

МнениеПуснато на: Вто Апр 14, 2020 7:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nelim написа:
Нямаше ли кемпер стоп в банско някъде до МОЛ-а ?
Цената мисля беше 16лв за 24ч, с ток вода и място за изхвърляне на тоалетните.

До долната станция. На мен лично ми е мизерно там.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети