kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Съвет за избор на рибарска каравана!
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Марки, модели и разпределения, избор на кемпер или каравана
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ribara

Местожителство: Раднево Сливен

МнениеПуснато на: Нед Сеп 06, 2015 8:11 pm    Заглавие: Съвет за избор на рибарска каравана! Отговорете с цитат

Здравете, и аз реших като бял човек ,да спя по язовирите с покрив над главата! Та искам да си купя, немного голяма каравана, главно за риболов! Влизам в леееко пресечени месности! Ще се тегли с хонда ЦР-В ,127кс, със сменен съеденител! Дори още не е сложен , пръсната е! Та колко голяма каравана бих могъл да влача по леееко пресечен терен? А и искам нещо с категория-Б, да се тегли! В нея и ще се понатовари малко рибаски багаж +кухненски удобства! Главно ме инетересува с тоя-влекач, какво бих могъл да влача по язовирите! Метри ,килограми!
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1617180765228598&set=pcb.1617180805228594&type=1&theater
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Сеп 06, 2015 8:34 pm    Заглавие: Re: Съвет за избор на рибарска каравана! Отговорете с цитат

ribara написа:
Здравете, и аз реших като бял човек ,да спя по язовирите с покрив над главата! Та искам да си купя, немного голяма каравана, главно за риболов! Влизам в леееко пресечени месности! Ще се тегли с хонда ЦР-В ,127кс, със сменен съеденител! Дори още не е сложен , пръсната е! Та колко голяма каравана бих могъл да влача по леееко пресечен терен? А и искам нещо с категория-Б, да се тегли! В нея и ще се понатовари малко рибаски багаж +кухненски удобства! Главно ме инетересува с тоя-влекач, какво бих могъл да влача по язовирите!

Здрасти!И аз като теб все по язовири ги ползвам от 1999г.караваните,та имам опит Wink А сега направих и първото излетче с новия влекач-ЦР-В ,147кс.с каравана Суифт,4,20м без теглич,1100кг.макс./при мен малко повече Very Happy /Композицията се пасна перфектно,разход 15/100газ.,вкарах две в дъжда и калта на Сопот каравани,на другия ден изкарах една на шефа,колата се държи перфектно.
Преди това имах Бюрстнер,3,80м.,850кг.макс.точно рибарска е,но малко ни дойде тесничка.
Кажи какво търсиш като места за спане,разпределение,това е важно ,но 3,80-4,20м.за по язовирите е макс според мен.Не ,че не изкарах и по дълга и тежка,1300кг.но колата не се чувства добре.
Като влекач,бензина е по-"зле" от дизела,просто го няма въртящия момент,бензиновия върви една предавка по на долу от дизела като влекач,но пък предимството на задвижването на 4 колела си е факт.
Като теглич на Хондата и дават 1500кг.на теглич/като ремарке/,но определено ще и е много.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
ribara

МнениеПуснато на: Нед Сеп 06, 2015 9:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Главано е малко удобства! Ходим двама за риба, с една хонда багаж! Но апетита идва с яденето Имаме военна офицерска палатка, в която се спи добре, дори и при температури около -нулата, с газония котлон вътре! Не ме интересуват бани и тоалетни! Важното , е да я изтегля из некоя кал, и по некое нагорнище! И да се тегли с Б категория! В нея и ще се метне малко багаж!
Върнете се в началото
Catch22

Местожителство: София и Стара Загора

МнениеПуснато на: Нед Сеп 06, 2015 9:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей колега,
едно от първите ми питания във форума беше точно с такова чудене.
Темата е някъде из форума, а и не е единствената с такова питане де.
Вече намерих вариант, но когато правех проучвания за по проходима каравана, най-много ми се понрави, а и беше доста препоръчвана, каварана на КИП.
Високи са, ръбести и много удобно разположени вътре. Наскоро се оглеждах за такива и има по 3,80 и 4 метра, на цени около 3-4 хиляди лева нов внос.
разгледай ги и ще видиш, че изглеждат доста оф роуд Smile
Поздрави и успех
Върнете се в началото
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Нед Сеп 06, 2015 11:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За категория Б вече нямаш грижи,пропуснал си, има доста писано във форума.С кат.Б може да теглиш и по-тежка от 750кг.,стига композицията да не надхвърля 4250кг.
КИП караваните са добър вариант,стига да ти се включват в бюджета,това също е важно Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
ribara

МнениеПуснато на: Чет Сеп 10, 2015 2:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А какви документи са необходими за да се регистрира една каравана нов внос?
http://www.cars.bg/k8880
Днеска ходих да гледам тая, но собственика го немаше! Направи ми впечатление че на единия люк,отгоре-имаше некаква ламарина! Question
Върнете се в началото
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Чет Сеп 10, 2015 9:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За тези от СН е едно,за тази холандската мисля трябва холандски договор ,временен талон/има номер/.Правите си договор за покупко- продажба на МПС/ППС/,наш с продавача,НЕ СЕ ИЗИСКВА НОТАРИАЛНА ЗАВЕРКА,след това попълваш една декларация за придобиване/има ги в КАТ/,Гражданска отговорност и си готов.
Караванката е добра,доказан модел,рибарска Very Happy Предполагам ,че ще ти свали и малко от цената WinkПо всяка вероятност ,са "отремонтирали "капака на люка,но си огледай около него,не е проблем това да те откаже.
Върнете се в началото
inj_p.petrov
Къмпингар с палатка
Къмпингар с палатка

Местожителство: Сливен, Стара Река/Сливенско

МнениеПуснато на: Чет Сеп 10, 2015 10:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

когато е от друга държава- договор и фактура с касов бон, както и декларация приложение №2
Върнете се в началото
Мечето

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2015 9:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Продаваше се един кип като моя ,вътре нямаше печка и единичното легло също липсваше .Беше направена доста широка без леглото ,искаша и 1300лв.,но на колегата който я гледа му бяха малко 2 места за спане !
Ще го питам за координати и ще пиша !
Иначе за проходимост няма равна ,с това скосяване отзад минава и през гранд каньона !
Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
ribara

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2015 8:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.cars.bg/k8891
Днеска звънях за тая! Утре мисля да отида да я погледна! Идеално пасва на това което търся!
Върнете се в началото
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2015 8:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

inj_p.petrov написа:
когато е от друга държава- договор и фактура с касов бон, както и декларация приложение №2

Така е ако купуваш от фирма тук,така ги продаваме и ние от СН.Но,ако е от частно лице,моята я купих от човек,само с договор и сертификат,наш договор си направихме ,ГО,и декларацията за придобиване /№2/е ясна.
Върнете се в началото
inj_p.petrov
Къмпингар с палатка
Къмпингар с палатка

Местожителство: Сливен, Стара Река/Сливенско

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2015 9:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

При този случай частното лице си я регистрира и я продава чрез наш си договор.

Останалото е укриване на данъци и неспазване на законовите задължения.
Върнете се в началото
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2015 9:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бива,ходи я виж и не му мисли много Very Happy
Върнете се в началото
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2015 9:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

inj_p.petrov написа:
При този случай частното лице си я регистрира и я продава чрез наш си договор.

Останалото е укриване на данъци и неспазване на законовите задължения.

Нещо си в грешка,тия дето имат по няколко каравани ,внос от Холандия ,Англия и т.н.всички си ги регистрират и продават тогава hammer Мани тия работи,европейските законодателства са го опростили ,продаваш-купуваш с договор ,хвърчащ,ние тука ще ги регистрираме и тогава ще я продаваме,да ама не Wink Виж нета колко обяви има такива,хората ги внасят ,дет се вика от зората на демокрацията и си ги продаватVery Happy
Върнете се в началото
Catch22

Местожителство: София и Стара Загора

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2015 10:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ribara написа:
http://www.cars.bg/k8891
Днеска звънях за тая! Утре мисля да отида да я погледна! Идеално пасва на това което търся!

Точно такава имах предвид и аз колега Smile
Екстра е !
Успех и пиши после
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Марки, модели и разпределения, избор на кемпер или каравана Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети