kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Ремонт по Concorde 620 ST
Иди на страница 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ibogdanov

Местожителство: с. Пролеша/Божурище/София

МнениеПуснато на: Пон Ное 09, 2015 6:53 pm    Заглавие: Ремонт по Concorde 620 ST Отговорете с цитат

Привет,
Отварям тази тема с едничката идея да обменя опит с вас по отношение на предстоящите ми ремонти по кемпера.
Имам доста снимки на проблемните места.
Сега ги систематизирам и скоро ще ги кача.
Ще съм задължен на всички които се включат с акъл и помощ.

поздрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
PirinVania
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Пловдив 0899843109

МнениеПуснато на: Пон Ное 09, 2015 8:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това лято се борихме с един такъв. Имаше много течове, така че ВиК- то ни е ясно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
ibogdanov

МнениеПуснато на: Пон Ное 09, 2015 8:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е първия открит проблем.... пада се задния десен ъгъл на кемпито.

Следващия -

Текла е мивката и е скапан страничния панел.
Товеа ще го подсиля от вънка - самото ръбче с ламаринен обков и няма да се занимавам със смяна. Теча от мивката е отстранен и няма повече опасност. На стъпенката има яки следи от мноооогоо силикон Smile

Да се върнем на задния рЪпп Smile
там нещата доста са загрубели...

започвам да чопля до здраво..

така изглежда мястото като габарит - около 50х50 см.

след първото чоплене ...

от тука е тръгнало... мега некадърно направен ремонт след подмяна на стълбата, планката не е залепена добре и има дупки. През дупките е влизала водица...

След като махнах всичко до ламарина, се оказа че е изгнила и вертикалната гредичка. Човърках и по-нагоре и започна да излиза здраво дърво... чесно казано не съм сигурен дали искам да съсипвам още на горе. После ще има да сменям цялата тапицерия на двата кревата.

Ръждив винт Smile изгнилото дърво вече го няма...

вече почистеното... пода и хоризонталнат агреда са мокри но не са изгнили. единствено вертилака ме дразни и притеснява...

това е до нивото на долната койка... виждат се дупките по ламарината.

това е към банята. дървото само е мокро, не е изгнило. Имаше само повърхостна плесен, която я изтъргах до здраво

ъгъла от близо...

страницата е почистена до здраво, чернилката е от остатъци от вертикалната гредичка. Реално вече няма дърво там.

така изглежда почистеното място.

доста тъпо ми се видя да залепят вентилатора за мрежичката...

Обаче проблема от зад се оказа мноого сериозен !!!!
Водата е текла през отвора за кабела и реално 1/3 по ширината ( почти до средата на кемпера) и цялата дължина на отвора на ски багажника е изгнила.
Отделно е помогнала и гумата - подозирам че е меткало вода и гмоч и допълнително е помогнало за прогниването. В лявата страна обаче всичко е сухо и здраво.

шперплата е на дреп, но външната част не е мръднала. От водата обаче се е разпаднала дървенията която крепи пластмасарията.

Мога да си мушна ръката между пластмасата и дървенията.

е това е за сега..
Имам и няколко питанки около котлоните Smile и единия щоро-комарник
на всеки котлон има едно заостренко чопче до самата горекла...
имам подобно на домашния котлон. Това не е пиезо запалка, но не знам какво е. Две метални жици излизат от него и влизат в кранчетата на котлоните.

На комарника на големия прозорец до масата е изрязана щората и е оставен само комарника. Имали вариант да се навие само щората без да се набутвам за изцяло нов елемент - щора с комарник.

е.. това е за сега.
Ще съм безкрайно благодарен за всякакви акъли и мнения как най-добре да реша проблема с водите и гнилочта.

поздрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
ibogdanov

МнениеПуснато на: Пон Ное 09, 2015 8:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

PirinVania написа:
Това лято се борихме с един такъв. Имаше много течове, така че ВиК- то ни е ясно.

При мен има снадки през метър ...
Ще се опитам да сменя всички маркучи.
Но първо трябва да оправя бойлера, че леко не работи.

поздрави и благодаря
Върнете се в началото
rozovslon

МнениеПуснато на: Пон Ное 09, 2015 8:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това заострено нещо на котлоните е защита - липса на плама ->спира газта. Е те тва е.

Само да знаеш, че по всеки кемпер винаги има какво да се прави, човръкне, настрои, замени и прочие...

Много се радвам, че вече си със собствена къща на колела.
Поздрави и успех!
Върнете се в началото
ibogdanov

МнениеПуснато на: Пон Ное 09, 2015 8:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

rozovslon написа:
Това заострено нещо на котлоните е защита - липса на плама ->спира газта. Е те тва е.

Само да знаеш, че по всеки кемпер винаги има какво да се прави, човръкне, настрои, замени и прочие...

Много се радвам, че вече си със собствена къща на колела.
Поздрави и успех!

и аз се радвам..
утре ще се пробвам да ти драсна два реда на скайпа Wink

поздрави
Върнете се в началото
Trifonov

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Пон Ное 09, 2015 8:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

"Острото" до горелката е аварийния клапан. Ако изгасне спира гаста. Щората може да е смени. Ако седи "шиша" на който се навива, ако не ще трябва всичко комплект. Трябват и захващащите за комарника и стоперите за да стои в горно положение. Имам някакви малки щори, от счупени прозорци./около 60 по 30 см. по спомен/ Дай някакъв размер да се разровя. Ако ти стане ще е подарък за новия кемпер.
За изгнилите неща, по снимки, не се наемам да дам мнение.

Последната промяна е направена от Trifonov на Пон Ное 09, 2015 9:01 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
ibogdanov

МнениеПуснато на: Пон Ное 09, 2015 9:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Trifonov написа:
"Острото" до горелката е аварийния "клапан". Ако изгасне спира гаста. Щората може да е смени. Ако седи "шиша" на който се навива, ако не ще трябва всичко комплект. Трябват и захващащите за комарника и стоперите за да стои в горно положение. Имам някакви малко щори, от счупени прозорци. Дай някакъв размер да се разровя. Ако ти стане ще е подарък за новия кемпер.
За изгнилите неща, по снимки, не се наемам да дам мнение.

по щората всичко седи, само плата е отрязан.
За изгнилото- не се сещам как да го опиша или снимам за да го покажа по детайлно.
Благодаря все пак.
Плата за щората продава ли се или да импровизирам ?
Върнете се в началото
Trifonov

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Пон Ное 09, 2015 9:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди да импровизираш, дай размер на щората, може някой да има излишна. Аз трябва да имам поне две.
ibogdanov

МнениеПуснато на: Пон Ное 09, 2015 9:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Trifonov написа:
Преди да импровизираш, дай размер на щората, може някой да има излишна. Аз трябва да имам поне две.

ок - утре ги имаш
благодаря
Върнете се в началото
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Пон Ное 09, 2015 10:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

"Острото" е върха на термодвойката, която при загряване произвежда напрежение, което пък отваря ел. клапанче намиращо в газовия кран.
Ако изгасне пламъка, "острото" спира да се нагрява и да произвежда напрежението, респективно се затваря клапанчето и спира газта.
Това се нарича "термозащита".

За изгнилите места бих ти предложил да направиш сандвич-панел като намажеш ламарината отвътре с нещо от рода на Сика 221 (достатъчно здраво ще хване) и залепиш XPS, а отгоре вече шпертплат. Разбира се, добре е да се сложат и гредички, където е имало, но така изработен панел е доста здрав.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
ibogdanov

МнениеПуснато на: Пон Ное 09, 2015 10:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mulenceto написа:
"Острото" е върха на термодвойката, която при загряване произвежда напрежение, което пък отваря ел. клапанче намиращо в газовия кран.
Ако изгасне пламъка, "острото" спира да се нагрява и да произвежда напрежението, респективно се затваря клапанчето и спира газта.
Това се нарича "термозащита".

За изгнилите места бих ти предложил да направиш сандвич-панел като намажеш ламарината отвътре с нещо от рода на Сика 221 (достатъчно здраво ще хване) и залепиш XPS, а отгоре вече шпертплат. Разбира се, добре е да се сложат и гредички, където е имало, но така изработен панел е доста здрав.

Привет и благодаря! ясно е за термодвойката.
панела 100% ще е така. Имам малък проблем с шперплата. 1,5 мм не мога да намеря никаде а ми трябва половин квадрат!!!
Ще разръчкам още малко по вертикала, да видим до къде ще стигне гнилочта...
По ме притеснява дъното на багажника за ски, там е големия проблем за мен.
Върнете се в началото
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Ное 09, 2015 10:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mulenceto написа:

Това е верния начин за възстановяване.Освен Сика,бих препоръчал Мамут на Ден Бравен,проверено лепило,има го в Практикер Idea
Едно питане,тези проблеми видя ли ги в Германия или сега ги откриваш Confused
Не е казано че трябва да е 1,5мм.,слагай си 3мм.,намира се.За дъното не му мисли,има водоустойчив шпертплат със сито ефект,за подове на бусове,ремаркета,става перфектно. Idea
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
ibogdanov

МнениеПуснато на: Пон Ное 09, 2015 10:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

MITKO70 написа:
mulenceto написа:

Това е верния начин за възстановяване.Освен Сика,бих препоръчал Мамут на Ден Бравен,проверено лепило,има го в Практикер Idea
Едно питане,тези проблеми видя ли ги в Германия или сега ги откриваш Confused
Не е казано че трябва да е 1,5мм.,слагай си 3мм.,намира се.За дъното не му мисли,има водоустойчив шпертплат със сито ефект,за подове на бусове,ремаркета,става перфектно. Idea

Smile Не ги видях, открих го съвсем случайно.
Германеца имаше много скъп влагомер и минахме по всички джамове и вратата, гнилото до мивката го хванах защото видях че тече от канала и имаше вода по пода. А под койката го хванах защото се заиргах да видя защо е залепен мокета в багажното.
Мите.. занимава ли ти се с един соларен панел...
Имало е на тавана, но е махнат.
Моя германски готвач не е от техничарите и явно не му е пукало особено за кемпера, въпреки че е вкарал доста парици в него.
Той си е харесал едни къмпинзи, дето са му на 200 км от дома и не го е гърчил много. Но го е оливал яко с водоструйката, ми го поне 2 пъти докато бяхме там.
Имаш ли идея от къде да си намеря една тираджииска табела 50х30 или 40 см от тези с червените черти. Мисля да я лепна на мястото на дупките от зад.
Търся начин да демонтирам пластмасовите брони и да сменя дъното на двойния под от зад.
Отваряли ли сте подобен кемпер ?? как се свалят тези пластмасарии.

поздрави
Върнете се в началото
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Ное 09, 2015 10:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Такава табела мисля може да ти уреди Ванката /Кмета/.За съжаление ,сме затрупани с бусове и работа до края на годината,нямам възможност за съдействие.Ще се справиш и сам,нямаш много зор,идва лош сезон,ще ти трябва да го прибереш някъде за работа по кемпера.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Следваща
Страница 1 от 13

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети