kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Направи си сам Кемпер от Бус
Иди на страница 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
turbo1

Местожителство: Сливен BG

МнениеПуснато на: Чет Сеп 22, 2016 4:58 pm    Заглавие: Направи си сам Кемпер от Бус Отговорете с цитат

Дойде време /най после /и аз да започна отдавна отлаганото ,а именно направата на свой собствен Кемпер! Първоначалната ми идея беше да си купя каравана която се тегли от влекач/влекача си го имам/Тип Американска ! Но след ред перипетии включително и справка относно узаконяването на този вид, се отказах напълно !
За основа в изработването си взех ето този бус /споменат в една друга тема от мен/ Опел Мовано 2.5 CDTI -116 к.с -2005г.!
[img]http://media.snimka.bg/s1/5593/037429165.jpg[img]
Хубавото според мен е,че не е товарен, а се води пътнически 5 места,/мисля да не минавам комисия и да го правя“специален кемпер“,а да остане така ! Като освен всичко останало и САМАТА ИДЕЯ Е , да мога да го ползвам като бус през повечето време ,и когато искам да го преоборудвам в Кемпер ! Надявам се да го направя така че самото преоборудване да става за няколко часа ,максимум един ден!!! Другите екстри който има са ,климатик,дизелова печка за отопление “Вебасто“,голям люк,и теглич!
След регистрацията и пълното обслужване, включващо смяна на ангренажни и други ремъци,масло всички филтри,накладки и ревизия на всичка останало/смених и помпата на съединителя/ ЗАПОЧНАХ С ПРЕВРЪЩАНЕТО МУ В КЕМПЕР ! Разпределението което избрах е с двойно легло разположено в задния край напречно/ широчината на буса е 186см след поставянето на изолацията,а аз съм 180 см/ надявам се да не ми е тясно!

Кухненски кът от страната на страничната плъзгаща врата,маса разположена зад шофьорската седалка/която ще е въртяща се както и седалката на пасажера/и двойна седалка от другата страна на масата!
Много малко място ми остава за изработването на банята /само 60см/и за това в момента съм в размисъл дали изобщо да правя баня или да реша проблема с банята с така наречените “палатки бани“ навън!
След разговори с няколко фирми за изработване на мебелите /все още нямам избрана конкретна фирма/ започнах с изолацията ,реших това да стане с фибран и изолираща пяна във всички отвори !След премахването на оригиналните плоскости от стените и почистването им
На пода сложих строителен шперплат под който има 8мм изолация ![/img][/img]

Последната промяна е направена от turbo1 на Нед Ное 20, 2016 2:26 pm; мнението е било променяно общо 5 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
turbo1

МнениеПуснато на: Чет Сеп 22, 2016 6:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дали успях със снимките ???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Чет Сеп 22, 2016 6:25 pm    Заглавие: Re: Направи си сам Кемпер от Бус Отговорете с цитат

Не си!
Вместо този линк както си то копирал направо: http://ivooturbo1.snimka.bg/other/karavani.529024
трябва да е този: http://media.snimka.bg/7031/020316397.jpg но заграден с [img].....................[/img]
И се получава това:

Линка за заместване вземаш от дясната страна на страницата, където имаш: Линк към албума: и отваряш Линкове за споделяне
Копираш линка за средна снимка: http://media.snimka.bg/7031/020316397.jpg?r=0 но без последните няколко знака ?r=0

Проследи примера, който съм дал с конкретен линк/снимка и ще ще ориентиш
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
turbo1

МнениеПуснато на: Чет Сеп 22, 2016 6:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не разбрах ???Как се взема линка ?Не мога да го копирам!
Върнете се в началото
ilkomuhata
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 22, 2016 6:51 pm    Заглавие: Re: Направи си сам Кемпер от Бус Отговорете с цитат

mulenceto написа:
Копираш линка за средна снимка: http://media.snimka.bg/7031/020316397.jpg?r=0 но без последните няколко знака ?r=0

thumb up
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана Yahoo Messenger
turbo1

МнениеПуснато на: Чет Сеп 22, 2016 6:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ама не мога да го копирам!!!!
Върнете се в началото
turbo1

МнениеПуснато на: Чет Сеп 22, 2016 6:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://media.snimka.bg/s1/5593/037429185.jpg
Върнете се в началото
turbo1

МнениеПуснато на: Чет Сеп 22, 2016 6:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето без последните няколко знака и пак няма снимка, а само линк!
Върнете се в началото
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 22, 2016 9:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре си го копираш,но не го поставяш между тези тагове [img].....................[/img] Idea има ги над полето за писане на отговор.Милен ти ги е показал по горе в темата Wink Ето го последния ти линк
[img][/img]

Първо чукваш [img] поставяш линка,маркираш го отгоре и [/img] Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
turbo1

МнениеПуснато на: Пет Сеп 23, 2016 9:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Я да видим сега ?
Върнете се в началото
turbo1

МнениеПуснато на: Пет Сеп 23, 2016 9:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Я то взе че стана ! Много съм горд !!! big laugh Bravos
Върнете се в началото
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Пет Сеп 23, 2016 10:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Опитай се да направиш банята поне 70 см. Повечето каравански бани са от тоя порядък. Това може да се получи като стесниш спалнята в зоната на краката. Ползвай портативна преносима тоалетна, виждал съм опция самата тоалетна да е върху чекмедже, което се прибира в пространството под леглото,като се налага, го издърпваш към банята. Мисля, че мивка в банята въобще не ти е нужна. Ще се получи, стискам ти палци.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
turbo1

МнениеПуснато на: Пет Сеп 23, 2016 5:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за подкрепата на “vladostanimirov“ ! Отговарям веднага “спалнята“ ми и без това е малка само 120см ширина,използвам една готова подматрачна рамка с този размер и не мисля че бих се справил с развалянето и, за да мога да я стесня още от към краката /мислих го като вариант/ а и за така наречената “баня“ми остава в момента само 50 см,не съм убеден че ще мога да “освободя“ 20см от спалнята ! Но аз съм оптимист така или иначе това е “кемпер направи си сам“което ще рече че в процеса на ползване могат да идват други идеи който да осъществя в по късен етап,дори и с цената на изцяло преобразуване !
Върнете се в началото
turbo1

МнениеПуснато на: Съб Окт 01, 2016 1:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И така работата продължава с пълна сила /след изкарана лека настинка/!
Пуснах малко жици за осветление и други като мисля всичко да е само на 12 волта !
След поставяне на изолацията дойде ред на тавана,направих го с плоскости PVC ламперия !
Стените ще бъдат с картонена мокава облечена с плат !
А калниците и всичко останало ще покрия с тази пореста гума 9мм.

Последната промяна е направена от turbo1 на Чет Ное 03, 2016 7:14 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
turbo1

МнениеПуснато на: Нед Окт 02, 2016 12:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И първи проби как ще стой леглото ! С това разширение което направих към задните врати “спалнята“ вече става към 140см. на ширина,така или иначе се получава една дупка там !

Ето колко малко място остава за седящата група с масата ,от нея до леглото са точно 61 см.!

Едва ли бих могъл в тези см. да вместя баня ?!?!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Следваща
Страница 1 от 14

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети