kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Зимно къмпингуване
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Къмпинг
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vladimir12

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 10, 2017 8:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Плаща ли се на паркинга на Бабин зуб за престой и става ли за каравани?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Пет Фев 10, 2017 8:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние като бяхме не сме плащали за паркинг.
Лично аз не бих препоръчала да се ходи с каравана. Пътя до там е относително тесен на места с стръмни наклони и завои. На самия паркинг нямаше изрична забрана за кемпер или каравана, но си е разграфен за коли ( това за асфалтовия от първата снимка ) Този на втората снимка е доста по-малък, без настилка и става целия в кал и локви. Той е в близост до хотела и за предни години знам, че не е било ок да се паркира на него ако не си гост на хотела. Ние бяхме на него една вече само защото започна да вали много силно горе и имаше опасност да не може да си тръгнем на следващия ден.
vladimir12

МнениеПуснато на: Пет Фев 10, 2017 9:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за информацията thumb up
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Сря Сеп 06, 2017 8:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Зимата идва!
Нищо, че този сезон на Игра на тронове свърши. Всъщност дали не го пускат лятото заради тази реплика... Малко ще е нелепо посред зима да плашат, че зимата идва...
Както и да е. Ще слагам изолация на маркуча за топла вода, че изстива бързо и докато я преточа, особено в тясната баня...
Ама се зачудих и за необходимост от изолиране на студения маркуч... Не сме ползвали караваната в истински студове. Май не е падало под -12 през нощта. Има ли опасност някъде под диванчетата да замръзне маркуч? Особено, ако ни няма няколко часа и печката е понамалена и без обдухване...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Сря Сеп 06, 2017 11:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да може да стане подобно нещо. На нас ни замръзна маркуча захранващ бойлера само защото беше ставало течение през един изрез за кабели от кабината. Студена вода тече, топла не нищо че бийлера е нагрят на макс.
madbatt

МнениеПуснато на: Нед Сеп 24, 2017 4:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма ли но фрост?
пп Сложете си удължение на комините, за да не се чудите като мен защо не пали парното...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
xfact

МнениеПуснато на: Нед Сеп 24, 2017 7:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моя комин е от долната страна на кемпи Smile трябва да се внимава с преспите Smile
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Вто Ное 14, 2017 1:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Та я зима още идва, но аз, след като преместих акумулатора на по-топло (шегувам се, разбира се, не съм го преместил заради това Smile ) и видях, че на паркинга са започнали да завиват кемперите (???!!!), минах през газаджията на Козлодуй за консултация. Имам много голям проблем!
Простичко казано, нямам желание да разбера, че ми е свършила газта в работещата бутилка, когато посред нощ ми замръзне дупека, а навън е -15. Стана дума за дуоконтрола и той каза, че е достатъчно да се вържат двете бутилки, всяка със собствен редуцир (предполагам заради резбите, пък и редуцира да го играе обратен клапан) с един тройник след тях. Каза и, че така намалява вероятността да има проблеми заради замръзване. Предполагам защото дебита се разпределя между двете бутилки... Което по-малко ме вълнува. Мисля да се пробвам да пусна обдухване и там. Ако закъсам някой път.
Вие какво казвате по въпроса? Става ли така да се реши проблема със свършването. На газта, не другото Wink Основно за през нощта или когато ни няма край караваната.
Върнете се в началото
ls1
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Ное 14, 2017 2:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Целта не е по-бавно да свършва газта. Целта е да свърши газта в едната бутилка, да превключи на другата автоматично, а ти на сутринта да видиш, че имаш празна бутилка за пълнене.
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Вто Ное 14, 2017 2:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Може би съм скептично настроена, но според мен с дуоконтрола най-много да се докараш до това вместо да разбереш че ти е намаляла едната бутилка по студа в караваната, да го разбереш по същия начин когато са намалели и двете.

Най-практичния вариант срещу замръзване е обдухването. От опит го казвам. Намалее ли газта в бутилката тя е много по-предразположена към замръзване. При -15 като ни е замръзвала едната бутилка щото е спаднала под 1/3 другата пак при същата външна температура няма и идея да мръзне. И това със събуждането от студ не е толкова страшно. Аз дето съм много, ама много топлолюбива спокойно си лягам да спя знаейки, че бутилката е пред свършване. В един момент като почувствам ,че ми е студено ( обикновено когато температурата вътре е паднала до 11-12 градуса) просто слагаме другата бутилка и за десетина минути като се усили печеката все едно нищо не е ставало. Самата смяна е за минута и Жоро даже не се облича като излиза да смени бутилката. Ако не го събудя няма и да разбере, че печката не грее, децата също.
На другия ден през деня докато навън е по-топло пак връзваме поизпразнената бутилка, че да използваме каквото е останало в нея до колко може.
При нас най-работещо е да знам ориентировъчно колко газ има в бутилката. За целта си имам кантарче и меря, а иначе зимата като знам че една бутилка я харчим за 3 дни и половина и на третия ден вече съм с нагласата, че газта вече е намаляла и скоро ще трябва да се смени бутилката.
kgp68

Местожителство: Костенец

МнениеПуснато на: Вто Ное 14, 2017 3:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се предварително ако въпроса ми не е за тук. Имам от скоро каравана и се чудя водата при бойлера отвън има една тапа . Ако я източа от там значи ли това, че само в бойлера ще изтече или цялата система дето има вода . Акумулатора не мисля да го свалям, че алармата няма с какво да се захранва . Тоалетната е ясно ,че трябва да се изпразни. Някакви други съвети да ми дадете или тема ако има за тези неща да прочета . Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
chicken

МнениеПуснато на: Вто Ное 14, 2017 3:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дуоконтрола няма ли си инсдикация, че е сменил бутилките? За тия пари ако и това няма... Smile
Иначе индивидуалната оправия ясна, и да, права си до някъде, въпреки, че се усещам, че след като ми е станало горещо и се пресегна в просъница към врътката, после доста се нагушвам в одеялото. И накрая пак врътвам, ама на обратно Smile Усеща се в караванката студеното, като поспре печката. И ако мога срещу цената на още един редуцир да не си чупя краката в теглича и да се гъзя да развивам и навивам некви неща... А, да, и един тройник Smile
И за обдухването се чудя. Едната тръба излиза под диванчето точно до стената на багажното. какъв диаметър е ОК да отколоня към бутилките? Стандартен тройник и същата тръба, като сложа клапичка на края, или по-малък диаметър? Ще трябва и да позатворя багажното, че като я нямаше едната бутилка цял стек вода падна през дупката Smile
Върнете се в началото
babkata

Местожителство: Курило

МнениеПуснато на: Сря Ное 15, 2017 3:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

отворите за проветрение под самата бутилка да не си и помисляш да ги затваряш! те са за проветрение в случай на теч от газта.
останалата част от кутията може да позатвориш да не вее и да топлоизолираш, но не и самите бутилки. вкарваш въздуховод може и по малък диаметър, но според мен е необходимо да има обратна клапа на въздуховода, да се отваря при пуснато обдухване и поток към бутилките, а в покой, и обратно да не пропуска, че да не влезе за зла участ газ в къщата!
аз така някак съм го направил и върши работа.
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Сря Ное 15, 2017 4:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, това за отворите е ясно Smile Какво си ползвал за тоето обдухване! Каква клапа, какъв диаметър горе долу...? Май с тройник за канализация го глася. Ако паснат някакви диаметри... Това ще го мисля по натам.
Сега големия въпрос е ще работи ли схемата с деата редуцира и тройник, за да са включени едновременно двете бутилки...
Върнете се в началото
pendovr

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Сря Ное 15, 2017 8:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Що не си поръчате от Топливо бутилки с пропан ами се мъчите с тия ваши системи , аз си поръчвам да ми докарат на една бензиностанция във Враца и ми карат до ден два . Втора зима ще изкарам без проблеми с пропана Smile
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Къмпинг Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети