kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
МОЕТО виждане за багажна кутия и направата и
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ice Man

Местожителство: Russe

МнениеПуснато на: Пон Мар 27, 2017 12:49 pm    Заглавие: МОЕТО виждане за багажна кутия и направата и Отговорете с цитат

След като дълго време търсих и мислех каква багажна кутия да закача отзад на кемпера, стигнах до заключението, че или не ми пасват размерите или не мога да си позволя това, което ме устройва. През главата ми минаха всякакви варианти за направата и от всякакви материали. Мислех да си сложа още една кутия горе на покрива, но се оказа, че и там няма място заради климатика, люка, антената и панела/другата кутия (при мен панела е подвижен и мога да го заменя с авто боск). Прочетох и писаното по темата колко струва и как се прави, но се оказа, че цената не е малка, а и парите ми ще са по-необходими на децата. След дълго мислене реших, че ще е най-добре да си закача кутията и да си я влача Smile хем ще е по-голяма, хем няма да ми натиска тавана или да ми напряга кепмера. Интересното е, че ще ми послужи и при автомобила, защото чужденците от които пазаруваме храни за децата имат изискване за температура на пренасяне на същата. Ето и с какво съм се захванал в картинки:
1. От вторични суровини ми попадна торсионен мост от някакво ремарке предполагам с 8 цолови гуми.

цената на желязо е 30 лв. както е оборудван с гумите. Вземах за 10 лв. и пръта за теглене, който се закрепва към него с болтове. Дръжката на лапата е счупена (за това е и по-лек Smile ) и ми излезе 7 лв.
2. Намерих си кутия от ремарке - стъклопластова, която тежи около 40-50 кг. Не е супер лъскава, но за толкова - толкова.

Има липсващи 2 стъкла на светлините и 1 счупен триъгълник, но се надявам да намеря нещо.
Постарах се да наложа кутията над моста и се получи нещо такова:

Всичко е леко, компактно и най-важното - затваря се с капак и ключалка (естествено е счупена и без ключ). Мостът се хваща към кутията с болтове - стоят си на самата кутия, само трябва да си заваря планки и да ги присъединя. Преди да го направя си мисля дали няма да е по-добре да си сложа по-големи гуми. Не знам как ще се държи ремаркето с тези малки 8 цолови колела. Глажините са с 4 болта и междуболтово разстояние 100 (днес не вали и ще го измеря точно). Въпросът ми е чували ли сте за 12 цолови джанти 4х100. Оригинално това ремарке е с гуми и джанти от малко фиатче 126, но не знам от къде да намеря такива джанти с гуми. Иначе разстоянието между гумата и калника си мисля, че мога да го коригирам с подлагане между моста и кутията. Притеснява ме и факта, че може много да друса като е с тези малки гуми и къс теглич. Един от начините за намаляване на друсането е чрез удължаване на теглича, но не знам колко това ще помогне. За запазване на постоянна температура когато ми е необходимо си мисля за облицовка с 10 см. стиропор (просто една кутия по вътрешните размери. Отворен съм за помощ и идеи по моето начинание.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 27, 2017 1:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля че колкото са по-големи гумите толкова по-добре, затова ако има възможност за такава промяна аз я подкрепям.
Това да изолираш добре, но и зависи каква температура ще се опитваш да поддържаш, защото напече ли го слънцето ... само стиропора няма май да е достатъчен. Освен изолация е добре и капака много хубаво да уплътнява.
И на не последно място това ремарке май ще има нужда и от документи.
ВаБоВи

Местожителство: Филипополис

МнениеПуснато на: Пон Мар 27, 2017 1:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

5.00 x 10C,
145R x 10 3,50 x 10 4×100 60 0 120 лв.
Размер Джанта Свързване Среден отвор mm ET ЦЕНА с ддс
10ка е най-близкия размер който виждам в един магазин за резервни части за ремаркета в нашия регион.
Върнете се в началото
Ice Man

МнениеПуснато на: Пон Мар 27, 2017 1:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Капакът е с гумено уплътнение и се затваря добре. Мислех си да замразя няколко шишета с вода и те от своя страна ще подпомогнат начинанието. Документи "кутията" ми има - това не е проблем. Имаше някакви тясни 13 цолови гуми на фият панда - сега мисля по този въпрос.
Върнете се в началото
ВаБоВи

Местожителство: Филипополис

МнениеПуснато на: Пон Мар 27, 2017 2:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ФИАТ по принцип са 4х98
Влизат ама леко на зор.
За лекото ремарке няма да е проблем.
Шасито май прябва да има номер, но системата знае как Cool
Всъщност... пак от тези тук
145/80R13
4J x 13 H2 4×100 57 30 120 лв.
155/70R13
4J x 13 H2 4×100 56 30 120 лв.
165/70R13 4,5J x 13 H2 4×100 57 30 120 лв.
Щом търсиш 13ки.
Да не правя реклама, ако имаш нужда от адреса.. после
Последното е крайна цена на гума с джанта.
Май са Китайски, седят на палета, правят ремаркета по поръчка
Върнете се в началото
rozovslon

МнениеПуснато на: Пон Мар 27, 2017 2:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това с кемпера ли ще го теглиш?
Върнете се в началото
Ice Man

МнениеПуснато на: Пон Мар 27, 2017 2:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да с кемпера.
За момента ще се огледам за гуми с джанти втора ръка, пък после ще мисля за нови. Нека го събера, да видя кое как та евентуално тогава.
Върнете се в началото
Hobos - Тошо и Ели

МнениеПуснато на: Пон Мар 27, 2017 4:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Едно не разбрах ,,това,, за хладилник ли ще го ползваш или за багаж ?
Идва ми една мисъл , че ще заприлича на темата ,,,Въздушни възглавници,, ама нищо пак ще се по смея ! ХОРАТА СА ОТКРИЛИ ТОПЛАТА ВОДА ЗАЩО НА НОВО Я ТЪРСИТЕ. Чичо ГУГЪЛ има решение за почти всичко. Тия деца толкова много багаж ли им е необходим? Това се прави ако ще ходиш на ЕКСПЕДИЦИЯ и то разнородна , не ти е нужно за една Копринка .
Мое мнение ...... ама така е като се гушкате цяла зима и започва да те сърби ....... ами запали го тоя кемпер и ела в събота на Басарбово да се начешеш па тогава го прави може и някоя идея да откраднеш.... Smile Заповядай.
Върнете се в началото
North wind
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Мар 27, 2017 6:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Илийка, мотаят ми се из двора оригинални джанти от полско фиатче. Само трябва да изгоня талисмана на фирмата /едно пате/, което си е направило полог в една от тяхSmile Джантите ми са от първия модел 12-ки. Стурва ми се, че отворите им бяха с по-голямо разстояние от 100, но със сигурност са с 4 отвора /без централен/. На по-късен етап поляците качиха 13-ки, които вече имаха централен отвор. Може и да ме лъже паметта /това беше преди 20-25 години/. Имах един тъмен период от живота, през който бях фен на тези колички, но откакто почнах да им правя основен ремонт на двигателите на кухненската маса, нервите на жената не издържаха и прекратих любовта си към тези автомобилчета Smile
Както и да е /отклоних се много и ще стане като с възглавниците Smile))
Ако 12-ките от полско фиатче са твоите джанти, ги имаш подарък от мен. И гуми имам /в момента полската караванка ми е с такива/, но докато не реша там какво правя с повдигането, не мога да ти ги обещая. На 90 % ще ти ги подаря и тях /барабар с резервната, но няма да е по-рано от след месец-два/.
И за да те подкрепя в идеята и начинанието ти, качвам снимки на моето последно ремарке, което направих точно с тази цел /каквато е и твоята/. Естествено за друго превозно средство, но в случая е важна идеята Smile

Сега проблемът ми е , че с 15 кг. пържоли и каса бира, много кляка и се чудя какви възглавници да му пасна Smile

big dog
Ice Man

МнениеПуснато на: Пон Мар 27, 2017 7:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Идеята не е да го ползвам като хладилник, а като ремарке, когато е закачено за кемпера. Така ще си сложа всичкият багаж в него. Кутията е с размери 1100х1400х600. Бях коментирал с колеги на една от срещите, че е лесно да се тегли. Защо да си товаря и без друго малкият кемпер, като мога да си събера багажа в ремаркето вместо по пода в кемпера и да пътувам като бял човек. Когато е закачено за колата и ходя да вземам храни за децата ще му слагам стиропора и замразените бутилки и пътувам (изискванията за транспортиране на храните е до 8С). Не мога да ги събера в колата, защото са обемисти и тежки, а и ако отидем всички просто няма място. Така ще си го ползвам като ремарке за кемпера и един вид хладилна кутия за колата. Това е.
Върнете се в началото
North wind
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Пон Мар 27, 2017 7:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За колата няма да имаш ядове. С кемпера проблема /първоначално/ ще ти е, че няма да го виждаш, а по гладките пътища, сигурно няма и да го усещаш и ще се притесняваш да не си го загубил Smile
Не дай, Боже, да ти се наложи да караш назад с "невидимо" ремарке и да няма кой да те напътства!

big dog
NESTI
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Пон Мар 27, 2017 8:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

North wind написа:
За колата няма да имаш ядове. С кемпера проблема /първоначално/ ще ти е, че няма да го виждаш, а по гладките пътища, сигурно няма и да го усещаш и ще се притесняваш да не си го загубил Smile
Не дай, Боже, да ти се наложи да караш назад с "невидимо" ремарке и да няма кой да те напътства!

big dog

А една камерка за обратно виждане, поставена на подходящо място, няма ли да реши тези проблеми?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
North wind
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Пон Мар 27, 2017 8:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

NESTI написа:
А една камерка за обратно виждане, поставена на подходящо място, няма ли да реши тези проблеми?

Карането назад с ремарке гледано на камера ми се струва доста объркващо /може би защото съм от старата генерация и разчитам на огледала, а не на електроника Smile /.
До колкото познавам Илийката /неговото мислене е по-свежо/ и сигурно би и се доверил.
Всичко зависи от задкормилното устройство Smile
Не искам по никакъв начин да го разкандърдисвам от направата на едно такова пособие, даже напротив - ще се изкефя да го видя читаво направено и полезно!

big dog
DA@KA

Местожителство: гр.Русе

МнениеПуснато на: Пон Мар 27, 2017 9:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Стоповете и мигачите са като на Жук намират се.Виждам че коша е комплектен.Успех
Върнете се в началото
okrob

Местожителство: Русе - каравана Home Car Rally 442

МнениеПуснато на: Пон Мар 27, 2017 9:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Старата ми каравана беше с 4x100 на 12 цола. Едната джанта беше сменяна с някаква от фиат. Така ми беше казал тоя който ми я продаде.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети