kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Риболовни пособия и такъми
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Разни
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Илиан Иванов
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 04, 2017 10:00 am    Заглавие: Риболовни пособия и такъми Отговорете с цитат

Решил съм да метна една въдица в кемпера , ей така да имам. Нищо обаче не разбирам от това. С други думи пълен начинаещ.Ем пълен ем начинаещ Very Happy Казвайте варианти, по възможност бюджетни, пък по-нататък ако ми хареса ще ъпгрейдна. Искам също да е и универсален.Да може да се ползва и в Гърция. Пълно щастие няма де, ама все пак. Пускайте и снимки на вашите такъми. hammer
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Чет Май 04, 2017 10:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма да стане ! За това си трябва каравана. Кемпера е за пътешествия, караваната е за риба. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Илиан Иванов
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Чет Май 04, 2017 10:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Дай сега въдицата, пък после ще се търси перфектната рибарска каравана, след това и влекач Very Happy
Върнете се в началото
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Чет Май 04, 2017 10:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мдааа, един приятел при няколко години, така реши, че е наложително да си има хоби и избра рибарлъка.
Напълно оборудван е вече и със сушилня даже и постига по някой успех от време на време, но като цяло си е губене на времето Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Чет Май 04, 2017 10:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Започни на шише от швепс, стъклено 250 мл,корда 0,35 +0,18 за поводи + десетина кукички и оловца по избор на продавача в магазина. Иди на риба, накарай някой рибар да ти ги навърже, вземи си и парче стиропор за си ги складираш и си готов. Най -много риба съм хващал на такъв монтаж. Shocked За октопод ти трябва парче мраморна плочка 10 на 10 см с дупка в средата, кука 3-ка по-голяма и корда 1мм до 2 мм намотана на своята си ролка както се продава.
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Чет Май 04, 2017 12:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Владе, кукичките вече ги продават и готови вързани с повода, не е като едно време като ме заведе гаджето на риба и му показвах как да си връзва кукичките. Wink

Илияне аз за подобен на твоя случай бих взела следното:
- Телескоп 3 - 3,5 метра, да не е нито много масивен нито прекалено "нежен"
- макара среден размер. Колкото повече лагери толкова по-добре, но най-вече да я чувстваш удобна на захват и да не ти идва твърде тежка.
- Влакно 0,50, може и плетено
- Кукички готови вързани с повод, различни размери( и по-малки и по-големи), както за морски така и за сладководен риболов.
- кутийка с различни по размер оловца
- Няколко плувки различни по тежест и от вид дето да не е нужно да им се взираш докато ги забележиш.
За Гърция може още:
- 1-2 бомбарди, малко гумени топчета и някое по-голямо олово
- сушени блатни червеи.

Според мен като за начало стига толкова. То и не само за начало стига, но хване ли го човек крастата спиране няма.

п.п. Продават по рибарските магазини едни "клещи" за вадене на кукички, дето продавачите се обясняват колко били нужни и хубави. Хем са скъпи, хем не вършат работа ( поне тия няколко дето Жоро ги има) Най-обикновени малки клещички са къде-къде по-удобни.
Илиан Иванов
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Чет Май 04, 2017 12:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря. Загледал съм се в макара TOKUSHIMA/FL EFB размер 6000, 6 лагера. Не знам дали ще ми е удобна.Никога не съм пипвал макара Very Happy. Ако имате впечатления от нея, казвайте. Пръчката защо трябва да е толкова дълга? Някъде четох че 2,60 е достатъчна hammer
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Чет Май 04, 2017 1:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мога да кажа обосновано колко точно дълга трябва да е пръчката. Пробвай на място като я хванеш с макарата да не ти идва много тежка. Лично аз писах за малко по-дълга пръчка, защото с такава по-лесно се мята по-надалеч. То човек като е усвоил техниката на замятане и с къса пръчка не му е проблем да метне по далеч, ама като за начало това ми се видя по-практично.
Недостатък на такава дължина е ако трябва с такава пръчка да се лови по селски рекички. Това защото е тясно има много дървета и храсти наоколо и на практика ставаш като заклещен. То за такива места и 2,5м идват много, пък и ловенето на жълтурки и мренки в повечето случаи не е приоритет.
REGULATOR

МнениеПуснато на: Чет Май 04, 2017 4:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само за влакното да поясня- с 0.50 се ловят СОМОВЕ!! Не е ли малко рано,като за начинаещ!?? hammer Или направо да започва с големите,какво да си играе с некви каракуди!!

Very Happy

Вземи си 0.20 за основно,а за поводи по-малко! За зарган- повода да е флуор-карбон!
Върнете се в началото
Илиан Иванов
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Чет Май 04, 2017 5:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Начинаещ ами, какъв да съм.Не помниш ли как ти изядохме захранката(качамака) hammer Ще трябва да ме учите, ама искам да си взема някаква въдица.
Какво е повод Embarassed
Върнете се в началото
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Чет Май 04, 2017 5:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Илиан Иванов написа:

Какво е повод Embarassed

Ааааа ,недей ! Нищо не купувай,ами се присламчи един ден до някои рибари.Хем ще се учиш ,хем може да ти дадат нещо и на тебе. hammer
Върнете се в началото
North wind
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Май 04, 2017 5:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В Декатлон за 20-30 лв. има пръчки с макари /за начинаещи/, с корди, без корди, с поводи, без поводи.
Аз вече 4-та година си разхождам една такава с кемпера.
Само не се заплесвай по другите рафтове с такъми, че то са едни столчета, едни куфари ... Smile
Мен ако питаш, на тез години не ти требе!
big dog
Илиан Иванов
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Чет Май 04, 2017 6:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз го разбрах че е към кукичката ,ама не разбрах за какво е.Не може ли кукичката да се върже за влакното ами трябва да има и повод.Едно време така ги връзвахме. Smile
Върнете се в началото
Илиан Иванов
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Чет Май 04, 2017 6:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе вдетеняваме се.Догодина живот и здраве ще возим внучето.Трябва да има забава. Very Happy
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Чет Май 04, 2017 6:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Повода е по-тънък от основното влакно за да може рибата по-трудно да го вижда. Лично аз предпочитам по-дебелото влакно, защото по-лесно му се разплитат възлите. Много яко е като заметнеш и да не затвориш веднага макарата и те няколко витки така своботно да изпаднат и да станат на флоьонга. А после като не видиш и тръгнеш да навиваш картинката става чудна. Не че го правя това, просто при мен идват накрая за разплитане Laughing
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Разни Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети