kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Купуваме кемпер
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    kemper-club forum Форуми -> Кемпери
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
orlinsm

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 12, 2017 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Погледнете и този https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=9&act=4&adv=91500818611518546&slink=4mflq2

На мой приятел е и съм го разглеждал отблизо. Не съм кой знае какъв специалист но по мое мнение е в невероятно добро състояние за годините си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
NikolayK

Местожителство: Гърция

МнениеПуснато на: Вто Сеп 12, 2017 9:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bustner с добро разположение,струва си да се види.И конете не са малко.
Върнете се в началото
Тонин

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Вто Сеп 12, 2017 10:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

lubomihaylov написа:
Тонин написа:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=9&act=4&adv=91504113520570444&slink=4mbat2
Ей тоя е малко размазан като му гледам снимките, ма има гараж отзад и добър двигател и голяма спалня отзад. С едни 3, 4 иляди лева ще стане кукла. Ако не бях купил моя вече щях да го отнеса като куцо пиле домат. Пише че е 22 000лв. Аз бих го погледнал да видя, за какво иде реч.

По-тъп съвет не бях виждал. Извинявай. Гадни снимки.Никаква информация. Как го прецени бре?

Написал съм, че е малко размазан, демек е доста Леш, зле. не става. Или ти четеш като чукчите... По-добре леш, ма с потенциал отколкото 5 метра кемпер тип Кутийка. Айде моите уважения, но колегата, който търси кемпер е минимум 185см. Аз гледах 5 , 5,5 и 6 метрови кемпери. Ми не стават за високи хора, аз също съм 1.85см.
И е по-добре да дадеш някакъв съвет, отколкото никакъв. Дали е тъп собственика на темата ще прецени.
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Вто Сеп 12, 2017 10:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

При по-новите кемпери го има варианта с компактно и удобно разпределение, но там и цената е по-висока.
За статистиката нашия кемпер е 6-местен, с двуетажни легла и е дълъг 6 метра. Жоро е 185см и няма проблем с размера. Алковена е 220х180. Подобни модели рядко излизат на пазара и бързо изчезват.
Тонин

МнениеПуснато на: Вто Сеп 12, 2017 11:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вашият е единственият в групата Алковен 6 метра , който става. Под тоя метраж с двуетажните легла си е супер мъка. Просто искам да предпазя Колегата от набутване да си вземе нещо, което ще пусне в продажба след няколко месеца или година. Има много случаи такива, купува , вижда, че не става и почва да обяснява в продажбата, че нямал време да го ползва или иска да купи по-нов, а в същност продава го заради това, че е нефункционален. Повече от продажбите на кемпери в Бг, са поради липсата на голям гараж отзад. И не говоря за гараж над двуетажно легло, защото това не е гараж... Защото в 5 метровият кемпер няма място дори столовете и масата, които си носил с минивана да сложиш. За кемпери преди 95 година дори не го навивайте. Има 20 кемпера, които се въртят в Бг от 90 фо 95 година и всяка година ги купува някой "запален" фен и след няколко месеца осъзнава, какво значи да няма части за това , което е купил. Ми то за Дукато 2 ра серия Пежа J5 и разни подобни няма части дори по моргите. или ще си купим нещо евтино и вместо да си почиваме ще почнем да търсим двигатели и скоростни кутии.
Върнете се в началото
BabyfaceBob
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Sofia, Bulgaria

МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2017 7:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега Тонин, присъединявам се към изказаното по-горе, че мненията ти са прекалено субективни, за да се съглася с повечето от тях. Когато човек е искрен, истината винаги е различна, разбира се.

По темата :
https://www.mobile.bg/91490720081635518
Аз бих обърнал внимание на тази машина. Да, на приятел е и затова я познаваме добре - за мен е предпоставка за интерес, както казах. По моему, кемперът е с отлични качества, двигателят е с турбина и макар и да е подценяван, поддържа без проблем 110 км/ч (при 10 л/100 км), има тяга за изпреварване и не връща на 4-та предавка на магистралните баири. Кемперът е безкомпромисно поддържан и напълно оборудван, тъй като се дава под наем от компания с друг основен бизнес ( и финансови възможности), чиито собственик е мото състезател и избира винаги тази Франкия, за да заведе жена си да го гледа на пистата.

Поздрави!
Върнете се в началото
lubomihaylov

МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2017 10:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се на колегата Тонин, ако съм го зсегнал с поста си. Явно не е усетил и моя сарказъм.Няма значение, да не спамим темата.
Мисълта ми беше, че кемпер по снимки не се избира. Преди да си взема моя, гледах разкошни снимки на кемпери и като отидеш дърво. Така, че който е видял и пипнал конкретен кемпер, приемам съвета. Всичко останало е в рамките на съвет кой какъв кемпер предпочита. Аз също съм 1.85м и спя спокойно с три кучета на седящата група на кемпер 5.30м, па още не съм тръгнал да го продавам. Мисля, че климатик и други екстри биха имали тежест за да го сменя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2017 10:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък съм 194 сантиметра и спя перфектно на спалня 186 сантиметра.

Просто обикаляне и проби, иначе - не...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Данаил Делчев

Местожителство: Хасково / с. Узунджово

МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2017 11:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тонин написа:
Марлин... от това по-евтина караванна фирма едва ли съществува. Пълен леш е. Rolling Eyes

Не мо'а да не се обадя. Колега колко Марлина си уморил та да даваш такива заклюения? На 5.90 м имам 5 места за спане. С пълен резервоар нафта и пълен резервоар с вода тежи 3 120 кг. С он'я скапания мотор, 1,9 на Пежо, с малкото коне... За 4 месеца съм обиколил 11 държави с него - 12 000 км. На магистрала карам ВИНАГИ със 110. Разхода ми е най-много 10/100. Да не казвам че на последното пътуване из Черна гора , с адски катеренета на офроуд баири на 1 и 2 скорост с наклони около 45 градуса ми даде разход 9.3/100. Ясно е че всеки си харесва неговото ,но затова има и толкова марки които продължават да произвеждат кемпери. Мисля че с нищо не помагаш на колегата които търси съвет в тази тема. Няма калпава марка - има калпави стопани.

п.п. И наистина не мога да проумея тази мания към големи мотори които пият нафтата ,както аз пия ледена бира на 40 градуса августовска жега... Хем разхода голям,хем евентуалния им ремонт отива в небесата...
Върнете се в началото
Тонин

МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2017 11:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Докторе , ако знаех че имаш Марлин нямаше така да пиша. Ти си готин човек. Чета ти редовно пътеписите. 👍
Върнете се в началото
Дани и Божо

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2017 11:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодарим за всички включвания, изчетохме внимателно мненията ви, както и линковете, които ни препоръчвате. Знаем, че по съвсем различен начин стоят нещата,като се отиде и се види на място. Разгледахме още няколко обяви. Сега набелязваме 'списък' ,по който еентуално след 25-ти т.м да обиколим на място. До тогава ще е само по снимки и препоръки.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Дани и Божо

МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2017 12:06 pm    Заглавие: от Дани : / за да няма чуденка за женската ми логика ;) Отговорете с цитат

Това ми излезе снощи....Това ли имате предвид под ''интегриран'' кемпер? За съжаление в нета не успях да намеря нищо за тази марка ...

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=9&act=4&adv=91488019634184526
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2017 4:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само да знаете че това:
Цитат:
Разгледахме още няколко обяви. Сега набелязваме 'списък' ,по който еентуално след 25-ти т.м да обиколим на място. До тогава ще е само по снимки и препоръки.

Не е лошо като начало, но е лошо като стратегия ако нямате ограничение във времето, но при това условие:
Цитат:
Срок за купуване - до края на месеца .

си е нещо като гарантиран провал.

Хубавия кемпер (в добро състояние и на добра цена) не стои да чака. Има много хора които се оглеждат търсят и чакат да се появи техния хубавец и в момента в който подобно чудо се появи на пазара го отнасят за часове. Тези хора сутрин се будят със сайтовете за кемпери и вечер с тях заспиват. Затова на практика опцията да гледаш обяви, да обмисляш и обсъждаш, да се чудиш и т.н. е приложима само за онази категория кемпери, които дълго стоят и в обявите и на пазара и за които много трудно се намира клиент, най-често някой неразбиращ или заблуден.

Чисто практически аз ви съветвам да имате парите в готовност и незабавно да оглеждате всяко нещо което излезе на пазара и отговаря на изискванията ви докато познаете своето. А кога може да стане това е божа работа. Иначе пак ще си харесате и купите кмепер, но след това от първо лице ще може да споделите защо не се прави така. Very Happy
Дани и Божо

МнениеПуснато на: Пет Сеп 15, 2017 11:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте пак . Имаме питане за кемперите на база Форд с двигател 2.4TD
напр. , годините след 95-та, какво мислите за тях? Наблюдения и впечатления ? За здравина на двигател и ходова част?
Върнете се в началото
NikolayK

Местожителство: Гърция

МнениеПуснато на: Съб Сеп 16, 2017 11:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Двигателя и ходовата част са най-евтиното в една подвижна къща.Като ходова част са здрави иначе,а двигателят ...зависи как е гледан.Ако каравнната част е добре,без течове ,миризми и разположението ви харесва ,всичко е ОК.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    kemper-club forum Форуми -> Кемпери Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети