kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Страшното езеро ... ?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 12, 2017 11:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Гледах днес пак времето. За неделя го дават доста по топло и слънчево (до 17 градуса), което също ми се вижда вариант. Като цяло на нас нагласата ни е да идем от петък вечерта на паркинга на ЦПШ-то след което единия от двата дни(по-удачния според времето) да направим качването и слизането, а другия ден да разпускаме на поляната долу. За тръгване мисля да е максимално рано сутринта( по тъмно) да кажем към 7ч, за да има достатъчно време за по-спокоен преход. До хижа Мальовица е почти равна пътека за около 45 мин. и няма да е проблем да се върви при такива условия. От там нататък полека лека нагоре, че го дават 3 часа като път, но ние сме кашкавалени, а и за да можем после по-бавно да слизаме и да не претоварваме ставите.

Уеб камера от някъде горе не можах да пусна, но по инфо от хора ходили на високо миналия уикенд горе може да има 5-10см сняг, което не ми се струва проблем. При всички положения за нагоре трябва да се тръгва с туристически обувки, а не с маратонки. Иначе за облеклото предвиждам термопанталони и дебели якета с възможност за разсъбличане тип "зелка". Задължително ще нося и поне един кат долни дрехи за преобличане след изпотяване. Знам, че който е навит да ходи ще ги има предвид тея неща, но аз да си кажа.
Освен това ще си носим, вода ( поне по литър на човек), сандвичи, нещо сладко, челник, компас, заредени телефони, щеки, шапки, ръкавици, шал, слънчеви очила и предварително намазани с слънцезащитен крем.
Т4

МнениеПуснато на: Чет Окт 12, 2017 12:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Този уикенд ще е най-подходящ за този преход. За съжаление вече съм планувал уикенда и ще пропусна. Иначе не знам коя пътека си гледала, но през лятото се качвах от ЦПШ до Йончевото езеро и с кашкавалено темпо ни излезе около час и половина до там. А от там до Страшното езеро не е много. Пътеката е добре маркирана и не е много натоварваща. Има няколко изкачвания и спускания. Пожелавам ви приятно време и весело изкарване. Ако нещо се промени в моята програма мога и да цъфна в петък вечер на паркинга на ЦПШ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Чет Окт 12, 2017 12:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Понеже маршрута през Йончево езеро го дават летен, а сега не е много лято та затова се насочих към другия, който се води зимен. Не пречи да го преосмислим.
Иначе ще се радвам ако можеш да се включиш.
kvp155

МнениеПуснато на: Чет Окт 12, 2017 2:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи аз ще дойда с двете малки деца, без най-голямото, че много мрънка. Ще си взема само маратонките от Лидъл-а и тънките панталони със свалящите се крачоли, нагоре - гол, да ми се вижда косматия корем. Храна - никаква, там все някой ще ми подхвърли, ако не - корени от клек. И задължително ще тръгна по лятната пътека, щото още си е лято. На връщане ако стане зима, ще имам избор - мога пак по лятна да тръгна, моя си работа.
Хайде чао до петък, че трябва да търся на децата апреските ... ааа, и бойлера няма да го ползвам, ще се къпя в езерото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
марци
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Чет Окт 12, 2017 2:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж какво се случва на хората минали по пътя на камино Very Happy
Върнете се в началото
Гери и Енчо

МнениеПуснато на: Чет Окт 12, 2017 2:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние може би ще дойдем на паркинга на ЦПШ-то в събота преди обед и ще направим по лекия маршрут до Йончевото езеро. Надявам се да се видим. За сега това са плановете, другият план бе Варвара......това е семейния план (всъщност...половинката май ще реши на края Embarassed )
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
chicken

МнениеПуснато на: Чет Окт 12, 2017 2:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз вече си имам бойлер, ти си се къпи в езерото Smile Цял половин час преди работа ми отне пущината! Ама жената и тя е с маратонки само, след онова ходене из Пирин, завършило с лейкопласт и свински опашки, а не споделя твоята философия. И за децата щях да казвам нещо, че единия ми натиска гърбината с двайсе кила общо, а другия... Ми не го знам колко ще върви... Ама това за половината път звучи разумно... Smile Лошото е, че и детето няма обувки като за сняг. А и кога ще ги заведа на планетариума в Смолян и на басейн в Девин?!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
kvp155

МнениеПуснато на: Чет Окт 12, 2017 3:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

марци написа:
Виж какво се случва на хората минали по пътя на камино Very Happy

Не бе, там нали се поумнявало ако погалиш строителя на катедралата, а аз не само че не го погалих, ами не можах и да се запозная с него. Та сега ще си остана малоумен, т.е. май не ме е променило Каминото много-много. Сега темата е друга, вие що не се включите в голямото нощно къпане в езерото? Тия с бойлерите и термалните басейни са ясни.
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Чет Окт 12, 2017 3:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Косьо щом не е фанало декиш значи пак трябва да ги минаваш Каминото Very Happy
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Чет Окт 12, 2017 3:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз от 2008-ма съм в тоя форум, от 2010 май беше, имам каравана, после съм имал кемпер. Такова нещо като бойлер в кемпер или каравана не съм ползвал, не знам за какво служи и не искам да знам.Виждал съм, имал съм, ама не съм ползвал. Shocked
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Чет Окт 12, 2017 4:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бойлера основно се използва за източване на водата като застудее banana
chicken

МнениеПуснато на: Чет Окт 12, 2017 4:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бойлера, Владо, е, за да не се налага така:

Каквато я мисли и Косьо.
Но на мен ми се струва, че не знаеш какво е бойлер поради други размери. На банята примерно Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Чет Окт 12, 2017 7:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

loveforever написа:
Бойлера основно се използва за източване на водата като застудее banana

Даже и това не съм правил с бойлера, не съм го източвал ,щото ми беше се едно дали ще се спука или не зимата- аз не го ползвам.
Върнете се в началото
ganev78

МнениеПуснато на: Пет Окт 13, 2017 5:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпреки огромното желание няма да можем да се включим. Пожелаваме ви страхотно изживяване
Върнете се в началото
Т4

МнениеПуснато на: Пон Окт 16, 2017 8:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Дани,
Чакаме снимки от страшното езеро.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети