kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Много ли е страшно „Страшното езеро“?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kvp155

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Окт 17, 2017 1:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Катя и Ники написа:
Едно обаче е сигурно - всеки понеделник kvp155 трябва да пишеш пътепис! :pc:

Аз всъщност пиша във Фейсбук под кодово име. Сега въпроса е да разбереш кое е.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Вто Окт 17, 2017 1:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък водя тема в "БГ Мама" Shocked
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kvp155

МнениеПуснато на: Вто Окт 17, 2017 2:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vladostanimirov написа:
Аз пък водя тема в "БГ Мама" Shocked

Там се пробвах, но след като ме разпознаха, че дълго време съм лъгал дъщеря си, че аз съм я родил, и ме изгониха. Във Фейса си е много по-уютно, нали знаеш!
Върнете се в началото
kvp155

МнениеПуснато на: Вто Окт 17, 2017 2:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Продължаваме нататък, пък някой ако иска може да позатрие излишното.

Почти до 1.00 през нощта сме в приятната компания на сем. Рибарски, обсъждайки всевъзможни теми, като разбира се тази за утрешния преход беше изпратена в ъгъла. Нейното място беше заето от нещо много по-важно - новата придобивка на Жоро – щеки за планински туризъм?! За това на пръв поглед ненужно пособие, всъщност могат да се измислят редица приложения, като например: може да го влачиш зад себе си и да се радваш на оставащите следи и звука, който издават; може да си тактуваш с тях редувайки единия крак с противоположната ръка и обратно; може да провериш колко е дълбока някоя локва или река през която предстои на преминеш; може да се защитаваш от внезапна поява на диви животни или злонамерени туристи; можеш да напердашиш някой близък ако много ти мърмори или ядосва; може да служи за баланс при ходене по въже или по върха на остър планински зъбер ... Сигурно има още безброй приложения, но не се бях сетил за най-важното, заради което Жоро си ги беше купил, а именно: Предната седмица на Копринка беше доста студено и той като седял на една страна в седящата група на кемпера, така се схванал, че дни наред не могъл да си раздвижи целия гръб. После - Токуда, лекари, хапчета, предписания за активна разходка в планината и … логична покупка на уред за раздвижване на гърба! Да, и на мен ми звучеше леко смешно, но все пак човек трябва да има вяра в съвременната медицина и в съветите на всеки продавач-консултант в спортен магазин. Разбира се към това ако прибавиш и споделения опит в Интернет на хилядите пострадали от неправилно седене на дивана, покупката на щеки е най-логичния завършек на тази драма.

Темите се нижеха една след друга и времето минаваше неусетно, но все пак трябваше и да се спи, затова малко преди да си пожелаем „Лека нощ“, всички се спогледахме въпросително и се запитахме: „А какво се разбираме за утре? … и без никой да чака отговора, той дойде от само себе си - Е, какво … нека стане утре, пък после ще му мислим“.
Така се отправяме към леглата, като сме уточнили само началния час на мероприятието - 7.30ч.
Ние въпреки че бързо се съгласихме, добре знаем, че този час за децата ни е пожелателен, но като начален ориентир, става.

Нощта мина много спокойно, въпреки притесненията на Жоро, който никога не е спал тук, но пък е чувал как едни цигани, откраднали велосипедите от паркиран кемпер нейде из поляните на Говедарци. Това негативно събитие така се е загнездило в паметта му, че беше достатъчно да отключи всякакви параноични явления и да го накара почти да не заспи. Всъщност не стана ясно дали въобще е спал, защото щом се съмна се събудих и излязох навън, като си мислех, че ще съм пръв, но не, не бях, Жоро обикаляше нервно около кемперите пиейки 8-то си кафе. Кофеинът си е казал думата и въпреки че не се усещаше особено, думите му излизаха от устата някак насечено, като на заекващ човек. Все пак успях да разбера, че и той уж бил спал много спокойно, никакви цигани не е видял, нищо не са ни откраднали, а при периметровия оглед на район около 2км от нас, е забелязал една опъната палатка!? Повече от ясно е на кой може да бъде, на Пилето разбира се! До ЦПШ са доста завои и изкачване с което каравната би се справила отлично, но при положение, че не е ясно дали може да се маневрира из тесните и стръмни паркинзи, най-разумно е да я оставиш в къщи. Все пак човека не е паркетен кемперист, а запален къмпингар от малък и винаги има поне четири палатки в гардероба си, та след разгорещените дебати за посещение на Планетариума в Смолян или страшна природна забележителност, най-накрая е избрал второто. Нормално, и аз така бих постъпил. И даже също като него бих се отдалечил на поляната да си опъвам палатката, че въпреки хубавото и равно място до нас на паркинга, колчетата щях да ги забия трудно в стария асфалт.
Така набързо обсъдихме появата на Пилето, като понеже нямаше никакво движение около палатката му, решихме да не го безпокоим, а направо да тръгваме по нашия си план. Все пак човека е пътувал цяла нощ, пристигнал е когато сланата вече е покрила всичко и едвам е опънал въжета. После дори и да го събудим, прекрасно знаем, че децата му нямат обувки за алпинизъм и вероятно за деня е планирал големия преход включващ разходка около ЦПШ и изкачване на трите стъпала до паркинга с колата.

Не можем и не трябва да му се сърдим, затова го оставяме да се наспи, а ние вече облечени поемаме към изходната точка за предстоящия рилски тур.

Както стана ясно маршрутите за достигане до „Страшното езеро“ са два – през х. Мальовица и през „Йончевото езеро“, като за по-екстремни планинари, разбира се са, поне двеста и два. Ние сме от пишман туристите и с деца, които още бутат тротинетки, и затова сме си избрали да ходим по маркираните пътеки, като в случая сме се спрели на тази през „Йончевото езеро“. Началото на пътеката за там е непосредствено зад хотел Мальовица, като почти веднага започва със стръмно изкачване. Само след около 10 минути ходене сме някъде по върховете на боровете, в чиято основа оставихме кемперите. Гората там е рядка и не след дълго излизаме на обслужващата сграда в основата на ски пистата Ръждавица.

Малкия постоянно ми се сърди, че сме последни и въобще не може да разбере, че най-опитните винаги трябва да са отзад, да събират изостаналите и уморени туристи.

Всички сме по маршрута за първи път, така че маркировката е от особено значение. За децата даже е игра, кой първи ще види зелената чертичка, разположена между двете бели. Пътеката освен маркирана, е и добре утъпкана, така че вероятността да се изгубим намалява драстично.

Нататък пресичаме пистата и пътеката тръгва рязко надолу, като това за малко ни смути, предвид изкачването, което трябваше да ни предстои. Всъщност интуицията на Рилската щерка, тук беше единственото което ни водеше, но както казах тя генетично е много опитна и всички напълно ѝ се доверихме.

Видно от снимката, „Магия в лилаво“ е на седмото небе от щастие, децата ѝ ги няма и може да се наслади на приказката в която е попаднала.

Жоро, макар и с болки в гърба, също не може да скрие доброто си настроение, като не спира да повтаря, колко голям ефект има от новите му алпийски щеки.

Малко преди началото на стръмния участък пътя ни пресича една доста пълноводна река, която децата тичайки напред решават, че трябва да преджапат за по-интересно. По-големият все пак се обърна въпросително към майка си и щом видя пронизващия и неодобрителен поглед, замръзна на място. По-малкия обаче е абсолютно перде и се наложи да тичам след него за да спра пъкления замисъл, въпреки че съм нарамил в раницата по още един комплект дрехи и обувки за всеки. Даже ако знаех, че именно липсата на обувки е причината Иво да не е тук, щях със сигурност да му услужа.

При преминаването на тази река аз бях сграбчил по-малкия си син, но като видях едно от многобройните приложения на алпийските щеки у двойката Рибарски, така им завидях, че за малко да се нахвърля върху единия, в опит да се сдобия с цените уреди.
Върнете се в началото
jororib
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Вто Окт 17, 2017 4:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Струва ли ми се или ще видим Косьо със Щеки?
След тая реклама няма как ?
Споrед мен повода ще е че на децата им се иска. 130 см !?
snowman-skiing
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
kvp155

МнениеПуснато на: Вто Окт 17, 2017 4:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

jororib написа:
Струва ли ми се или ще видим Косьо със Щеки?
След тая реклама няма как ?
Спопед мен повода ще е че на децата им се иска. 130 см !?
snowman-skiing

Нее, децата не ги боли гърба!
Върнете се в началото
jororib
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Вто Окт 17, 2017 5:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Айде сега оправдания.
А я си признай, как можеш да се скъсаш от проучване в интернет, да вземеш съвети от компетентни хора комшии и баба Пена.
Вследствие на което да ходиш до Ботевград да вземеш 400 грама мръвка, която ревностно да пазиш. Всеки път когато ме погледне с влажни очи да и дам мръвка, да я вадиш от устата с обяснение че има диета и трябва да е в перфектна форма.
И накрая когато тази мръвка порасна научи се да лае и е способна да накара всеки горски заек да изчезне в храстите, ти я остави в къщи?
После как да не се правиш на караулно куче и да пиеш 8 кафета?!.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
kvp155

МнениеПуснато на: Вто Окт 17, 2017 5:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

jororib написа:
Айде сега оправдания.
А я си признай, как можеш да се скъсаш от проучване в интернет, да вземеш съвети от компетентни хора комшии и баба Пена.
Вследствие на което да ходиш до Ботевград да вземеш 400 грама мръвка, която ревностно да пазиш. Всеки път когато ме погледне с влажни очи да и дам мръвка, да я вадиш от устата с обяснение че има диета и трябва да е в перфектна форма.
И накрая когато тази мръвка порасна научи се да лае и е способна да накара всеки горски заек да изчезне в храстите, ти я остави в къщи?
После как да не се правиш на караулно куче и да пиеш 8 кафета?!.

Аз затова съм благодарен на караулното куче, че ми осигури комфорт и спокойствие през нощта.
Върнете се в началото
jororib
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Вто Окт 17, 2017 6:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е можеше и аз да съм благодарен, ако беше взел горкото хайванче, но ти го остави с надупчен от ваксини задник, трудни за произнасяне и от ветеран ветеринар, в студената есенна нош само. Единствено може да гледа влажно кокошките на баба Мара през непреодилимата ограда, надежно вързано за кучешката колиба.
А можеше гордо да пази и кемперите и с бодър лай да съпровожда групата в ромонтчното и изпълнено с предизвикателства пътешествие.

Владо се га е моммента да напишеш " Айде бе Косьо, купи едни щеки на децата, какво толкова"

Последната промяна е направена от jororib на Вто Окт 17, 2017 6:13 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Вто Окт 17, 2017 6:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам "магията" до колко е била доволна от липсата на децата, но те определено бяха много доволни, че не е била покрай тях уикенда. Даже от кеф бяха почистили по своя инициатива апартамента, нещо което нормално се случва само под угрозата на тегнещо наказание и по-остър тон.
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Вто Окт 17, 2017 6:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Темата с щеките я дъвчеме с Косьо през цялото Камино и там възгледите ни или съвпадат или се припокриват. Ще има продължение за щеките.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Вто Окт 17, 2017 6:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чета и laughing laughing laughing

Това щеките са голяма работа ...

Откакто лазех на четири крака из безкрайните тундрови полета на Норвегия си бях решила да се сдобия със заветните клечки. Още с връщането ни намерението ми беше осъществено. Възхитена не от друго, а от целебния им ефект върху гърба и краката веднага се опитах да приобщя и Жоро към тази благинка. Да обаче той, като един твърде млад индивид категорично отказа да си разваля имиджа с подобни аксесоари.
Виж друго си е, когато доктор ти го каже, ... особено ако това се случи е в компанията на зрели мъже киснещи младежките си тела в минерален басейн.

Иначе само като види човек колко народ е тръгнал на рехабилитация из планината и просто не може да устои. Заема нисък старт и право към Декатлона.
Роси и Стоян

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Окт 17, 2017 8:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е....за съжаление не можахме да се включим в групата за планината , но с удоволствие ще четем . Догодина като започнат жегите да знаем къде да се разхладим и заредим батериите smiley
Върнете се в началото
kvp155

МнениеПуснато на: Вто Окт 17, 2017 9:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам дали се получава този разказ, но едно е сигурно, Жоро отново прописа в собствения си форум!
Върнете се в началото
jororib
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Вто Окт 17, 2017 9:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Казвам ти че имаш неподозирани заложби...
а ти почервеняваш леко и викаш "небееееееееееее не" !?

Bravos
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 2 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети