kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Хладилник-2
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 30, 31, 32  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Тодор Василев

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2018 9:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

стоян70 написа:
Язе пък разбирам от чужди жени.
Сега ша Ви вида , Вий колко разбирате ?
Едната е грозна , ама с големи ци.ци.
Другата е красива , ама е без ци.ци
Третата е грозна и без ци.ци.
Четвъртата е красива и с големи ци.ци.
Сега да Вида ???
Вий коя ша изберете и коя ша ви върже ???

Моита.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rozovslon

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2018 10:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ogromnii написа:

Не е едно и също. Само мощността е една и съща. 5*20=10*10. В единия случай тока, който тече е 5А, в другия 10. А конкретно за заряд на акумулатор от солар тока има значение. Или не?

Моля те недей!!!

Ония драсканици с точките ги прескачам, не мога да се хабя!

почваш да четеш: https://www.solar-electric.com/learning-center/batteries-and-charging/mppt-solar-charge-controllers.html

Успех!

Предлагам ти да си гледаш шарнирите, а за адвокат да си плащаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2018 10:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тодор Василев написа:
Любо.
Не може да се правят сметки при положение че не знаеш как да събереш 2 и2 и да не знаеш един метър колко сантиметра има едно кило колко грама е.
Това са елементарни неща. Верно не са задължителни.
Но като искаш да се изхождаш компетентно е редно да си поне на базисно ниво.
А както виждаш тука повечето се изхождат без да знаят елементарното.
Ами гледай го от веселата страна, винаги е така по форумите. Very Happy
Върнете се в началото
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2018 11:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

rozovslon написа:
ogromnii написа:

Не е едно и също. Само мощността е една и съща. 5*20=10*10. В единия случай тока, който тече е 5А, в другия 10. А конкретно за заряд на акумулатор от солар тока има значение. Или не?

Моля те недей!!!

почваш да четеш: https://www.solar-electric.com/learning-center/batteries-and-charging/mppt-solar-charge-controllers.html

Успех!x

На интелектуално-политическо ниво почти го докарваш на Андрей Ковачев, виене голямо, неудобните въпроси под покривката, браво. Бъди здрав, може като се подготвиш пак да си поприказваме, ама сетне. Или маняна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
chicken

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2018 11:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тодоре, някога ще разбереш ли, че нещата не опират до това кой е крив, кой прав, а до тона, с който се води спора? С розовия третополов сте баси великите и баси другите колко са тъпи. Само на Мечков се мазните, включително и Розовия, който щеше да има контакт с микрофона му. Сигурно е ходил и му е харесало... Кои сте вие, шунди недоклатени, че ще демонстрирате презрение към другите, бе? Къде се намирате и с кого говрите? Казах ви, ако ще избивате някакви комплекси, елате при мен, ако това ще отърве форума от поведението ви! НО СПРЕТЕ ДА ТРОВИТЕ ТОВА МЯСТО!!! Еби му майката и простотия! Никой вече не се интересува дали и колко сте умни! За розавия е съвсем недоказано. Доказахте се като баси лекетата! Вие ли ще съдите когото и да е, вие ли ще давате наклон на нечий, вие ли ще казвате кой какъв е, какво може, как живее? Елате се пробвайте!!!
Ама няма да дойдете, нали, грездеи! Ше си серете тук. Щото тука сте голямата работа. Тук ви оставят да демонстрирате неумението си да общувате. Без последствия.

И стига сте чоплили моя хладилник! Никога не съм питал за него! Общувал съм с хора знаещи, които са си казали мнението. Ама що ли не пишат тук... След като го бях монтирал, съобщих какво правя заради Стоян. Ей тъй, за да ви дразня. Щото ТОЛКОВА ЛИ Е ТРУДНО В ЕДИН ТЕХНИЧЕСКИ СПОР НЕЩАТА ДА СЕ ИЗЧЕРПВАТ С ДОВОДИ, А НЕ С ОЦЕНКИ И ОБИДИ КЪМ СЪБЕСЕДНИКА? Не! Ама що ли се мъча, като шанса да се осъзнаете е нулев...

Мечков, за Стек хауса ли говориш? Дадоха го под наем. Дори и на стара слава вече не лежеше. Отдавна не съм виждал и ония с многото охрана. Едно време момчетата нощуваха на улицата да чакат босовете да изпълзят от таверната. Не, че ги мисля де... Smile Момчетата. Босовете хич Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Тодор Василев

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2018 12:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

На всички е ясно че се чувстваш недооценен.
На мене това твое състояние ми е ясно от третия ти пост които прочетох.
Това че се чувстваш прост от моите постове е проблем породен от високата ти
самооценка и неправилната ти преценка къде се намираш в дадената материя.
Това вероятно е следствие на постояните ти контакти с леко или по силно ушаматените ти клиенти.
Постояните опити за самоизтъкване какъв ганкстер си , които никога нямат общо с разговора които се води . Доказват липсата на доводи по темата.
Факта че пишеш във всички теми безразборно със вещина и отекчително дълги постове в които не пропускаш да отбележиш кои си ТИ да не забравяме с кого си имаме работа. В последния ти пост даже отбелязваш какви имоти имаш и на кои си ги дал под наем. Ай сиктир бе.
Я се замисли.
1.Възможно ли е да си толкова умен и всестранно развит.
2.Взможно ли ти господин знаико да си досаден и дразнещ и причина доста хора да не взимат участие в повечето теми в които си постоянно присъствие.
3. Възможно ли е с тези твои изхвърляния какъв си смел и опасен да
притесняваш някои по нормални хора които не им е приятно някои да ги заплашва.
Idea
Загубена кауза си.
Моля те да не ме заплашваш.
Ако е възможно.
Върнете се в началото
rozovslon

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2018 8:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ogromnii написа:
rozovslon написа:
ogromnii написа:

Моля те недей!!!

Успех!x

На интелектуално-политическо ниво почти го докарваш на Андрей Ковачев, виене голямо, неудобните въпроси под покривката, браво. Бъди здрав, може като се подготвиш пак да си поприказваме, ама сетне. Или маняна.

Коуега, та ти не можеш да направиш връзка между мощност, енергия, електрическо напрежение и електрически ток.

Искаш да ти обяснявам за Maximum Power Point Tracking Solar Charge Controller-и. Да не би да очакваш преди това да ти проведа кратък курс по физика и електротеника?
За електрониката да не говорим.
Само да те светна, че от 20 години имам и ползвам поялник с горещ въздух, а от 10 години инфра ред поялник - то е цяла установка. Това заради BGA чиповете.

Отново те питам: Защо си мислиш, че морето е до колене?

Молим те, приказвай си ПАУНА и не ме занимавай повече с вътрешните си борби!
Върнете се в началото
стоян70

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2018 9:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

В другите форуми , в които съм регистриран , ТАКОВА НЕЩО , ТАКАВА ПУМИЯ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОЛУЧИ.
Там тона е на съвсем друго ниво. Обиди и закани не са допустими както и писаници извън темата .
Модераторите на всякъде си вършат работата . Да - не могат денонощно да четат , но влизайки вечер или на другия ден, правят забележки и след това трият кашата.
Ако тона ескалира с подобни обиди - се налага БАН , в зависимост от преценката 3- 5- 7 дена.
Всеки форум си има правила . Тук те не се спазват , тогава защо са написани ?
Аз НЕ СЕ извинявам за написаното към сем. Рибарски.
Изразявам не само мое мнение .
Ние потребителите сме на гости в техния форум , но явно не им пука или не им се занимава да има ред.
Тук всеки е полезен за нещо , защото се е сблъсквал с проблемите
с които другите са в момента , но обидите и заканите са недопустими...
ЗАЩО ДРАГИ РИБАРСКИ ДОПУСКАТЕ ВСИЧКО ТОВА ?
Върнете се в началото
стоян70

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2018 9:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Знам , че ще ми отговорите -
Като искаш ред , пиши в другите форуми ...
Като не ти отърва - просто не пиши и не чети...
Или пък всеки си има избор...
НЕ ДРАГИ , това са изтъркани фрази...
Но съм сигурен , че и няма да дадете разумно обяснение не само на мен , но и на 90 % от потребителите Ви...
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2018 10:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тодор Василев написа:
На всички е ясно че се чувстваш недооценен.
На мене това твое състояние ми е ясно от третия ти пост които прочетох.
Това че се чувстваш прост от моите постове е проблем породен от високата ти
самооценка и неправилната ти преценка къде се намираш в дадената материя.
Това вероятно е следствие на постояните ти контакти с леко или по силно ушаматените ти клиенти.
Постояните опити за самоизтъкване какъв ганкстер си , които никога нямат общо с разговора които се води . Доказват липсата на доводи по темата.
Факта че пишеш във всички теми безразборно със вещина и отекчително дълги постове в които не пропускаш да отбележиш кои си ТИ да не забравяме с кого си имаме работа. В последния ти пост даже отбелязваш какви имоти имаш и на кои си ги дал под наем. Ай сиктир бе.
Я се замисли.
1.Възможно ли е да си толкова умен и всестранно развит.
2.Взможно ли ти господин знаико да си досаден и дразнещ и причина доста хора да не взимат участие в повечето теми в които си постоянно присъствие.
3. Възможно ли е с тези твои изхвърляния какъв си смел и опасен да
притесняваш някои по нормални хора които не им е приятно някои да ги заплашва.
Idea
Загубена кауза си.
Моля те да не ме заплашваш.
Ако е възможно.

Цъ, Тодоре. Нещо си се объркал! Никого не съм заплашвал! Поканих ви на гости, да си излеете душите. На живо. За да спася форума! Така да се каже, с идеална цел. Дори ще почерпя пиенето, да няма печалба! Никога не съм бил бияч, никога не съм можел да се бив и наистина съм кльощав. Да не говорим, че и наистина не съм такъв човек. А и как виждаш скандал в бара? Никога не се е случвало! Това да не ти е селското барче! Няма от какво да се страхуваш! Ела! В края на краищата ти започна с Билата по потници, което си е типичното селяндурско изразяване. Аз каня на културно и приятно място.
А за всичко останало... Моля, не си прехвърляй болестното състояние на мен. А никога не съм изтъквал какъв умник съм в сравнение с другите тъпанари. Както и розовия третополовник. Вие давате оценки на хората по всички въпроси. Да ти орипомня ли спирачките, теглича, пътната помощ... не ми се рови за другите. И не мнение, обективно и обосновано, а оценки на хората и обиди. Ела бе! Ще ти покажа как се пише акумулатор. Щото на всякак клавиатура между двете буквички има още едно копче... Не мож ги обърка случайно... Та ще ползваме моливче...
Върнете се в началото
rozovslon

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2018 10:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ебасимус, сваляш ли ме?
хахахахахаха
Върнете се в началото
Тодор Василев

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2018 11:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пиле накараи някои твои познат които не знае че си пилето тука да почете малко и да ти даде някъкво мнение за пилето розовия и моя милост.
Да видиш какво ще ти каже може и да си прав. А аз да съм глупак.
Чуваш гласове то е ясно.
Но бъди по внимателен в четенето.
Никъде не съм написал че ме е страх.
Никъде не съм изпадал в личен конфликт както ти постоянно правиш.
Изпадам в конфликт само със невярни и откровено лъжливи твърдения.
Като със пътната помощ.
Писал съм само в теми които са в компетенцият ми и познанията ми са над средните за този форум. За разлика от тебе пиша само когато знам. А не щото така съм решил и смятам че със силата на волята мога да преобърна физичните закони. Знам ли може и да си джедаи.
Това че фактите те обиждат не значи че имам такова немерение.
Сигурен съм че постовете в които се правиш на ганкстер не ми правят впечатление само на мене. Просто на мене не ми пука колко си страшен.
За правописа ми не се къхари важното е да се разбира.
Аз поне не изпадам в истерия и мисълта ми е лесно проследима.
Върнете се в началото
ogromnii

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2018 1:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

rozovslon написа:

Коуега, та ти не можеш да направиш връзка между мощност, енергия, електрическо напрежение и електрически ток.

Искаш да ти обяснявам за Maximum Power Point Tracking Solar Charge Controller-и. Да не би да очакваш преди това да ти проведа кратък курс по физика и електротеника?
За електрониката да не говорим.
Само да те светна, че от 20 години имам и ползвам поялник с горещ въздух, а от 10 години инфра ред поялник - то е цяла установка. Това заради BGA чиповете.

Отново те питам: Защо си мислиш, че морето е до колене?

Молим те, приказвай си ПАУНА и не ме занимавай повече с вътрешните си борби!

Драги професоре, само за информация, курсове по физика, електротехника и още един два по-маловажни съм карал на няколко пъти - в профил "Физика" на НПМГ, във ФФ на СУ, и в ТУ-София. Даже да не ми се надяваш, имам и съответните хартийки, удостоверяващи успешното им завършване.

Чудно ми е единствено откъде тая сила и устрем с тия кофи от толкова кладенци да носиш пумия и да я изливаш върху ми, вместо по същество на разбираем за глупаци като мен, а явно и останалите четящи език да отговориш на поставения въпрос???

Сменяш стоножки, похвално, корифей си в електрониката, как не ти се откъсна от сърцето едно скромно отговорче за простите шарниристи и прочее рая???

Question
Върнете се в началото
ogromnii

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2018 1:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ПП

Връзката между енергия и мощност я схванах вече, нали ми обясни. ТЕ СА ЕДНО И СЪЩО, елементарно за запомняне дори от глупаци като мен.
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2018 1:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

стоян70 написа:
В другите форуми , в които съм регистриран , ТАКОВА НЕЩО , ТАКАВА ПУМИЯ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОЛУЧИ.
Там тона е на съвсем друго ниво. Обиди и закани не са допустими както и писаници извън темата .
Модераторите на всякъде си вършат работата . Да - не могат денонощно да четат , но влизайки вечер или на другия ден, правят забележки и след това трият кашата.
Ако тона ескалира с подобни обиди - се налага БАН , в зависимост от преценката 3- 5- 7 дена.
Всеки форум си има правила . Тук те не се спазват , тогава защо са написани ?
Аз НЕ СЕ извинявам за написаното към сем. Рибарски.
Изразявам не само мое мнение .
Ние потребителите сме на гости в техния форум , но явно не им пука или не им се занимава да има ред.
Тук всеки е полезен за нещо , защото се е сблъсквал с проблемите
с които другите са в момента , но обидите и заканите са недопустими...
ЗАЩО ДРАГИ РИБАРСКИ ДОПУСКАТЕ ВСИЧКО ТОВА ?

стоян70 написа:
Знам , че ще ми отговорите -
Като искаш ред , пиши в другите форуми ...
Като не ти отърва - просто не пиши и не чети...
Или пък всеки си има избор...
НЕ ДРАГИ , това са изтъркани фрази...
Но съм сигурен , че и няма да дадете разумно обяснение не само на мен , но и на 90 % от потребителите Ви...

Стояне, ти питаш затова се обръщам към теб, но отговора е към всички, които се интересуват от този въпрос.

Първо пояснявам - отговарям лично аз, защото макар форума да е обща собственост администрирането му е изцяло и само мой ангажимент. След това ще се самоцитирам за всички онези, които не са обърнали внимание (Сря Окт 25, 2017 4:17 pm):
loveforever написа:
Считано от днес всички раздели на форума са с недостъпна възможост за редакция или триене след публикуване от страна на потребителите. Моля имайте предвид това преди да решите да изразите своята гледна точка или да публикувате нещо, а при нужда се възползвайте от опцията "преглед". Само когато администратор реши че е уместно би било възможно нещо да бъде коригирано или дадени постове да бъдат отделени. Тъй като тази преценка е строго индивидуална и субективна не би следвало да се разчита на нея или да се гледа на това като на средство за въздаване справедливост. Това е просто опция за малко повече прегледност.

Народа е казал: "Речена дума - хвърлен камък".
Недостойно е първо да се публикува нещо, след което да се прилага редакция или заличаване на мнение, променящи смисъла на казаното или последвалия диалог, още повече когато се прави умишлено. Нека онова което публикувате бъде ясно, културно и добре премислено, такова каквото максимално добре ви изразява и зад което бихте застанали и на живо. Това е вашият образ пред всички четящи форума и нека той бъде основание за гордост, а не за срам.
Тук би следвало да сме се събрали все зрели и възпитани хора, с обноски и проявяващи уважение към другите. Тук не е мястото за изливане на неудовлетвореност или за избиване на комплекси, което не значи обаче че аз в ролята на администратор ще водя борба с форумните хейтъри или тролове. Нямам намерение и не ми е работа да се меся в междуличностните взаимоотношения на потребителите, нито да се опитвам да ги превъзпитавам. Само казвам че всеки лично е отговорен за действията си, сам избира как да се представи пред околните и как да изглежда в очите им.

Форум значи говорилня - място, където всеки свободно ако желае да сподели или не мнението си, да чете или не мненията на останалите. Светът е шарен и хора разни, като тази пъстрота неминуемо намира отражение и във форума. Наша национална черта е да сме специалисти по всичко, да държим да докажем на околните как нашата теза е най-правилната и винаги да приемаме, че кривината е някъде извън самите нас. В този дух умишлено се провокират другите, макар и тактично, а когато фактите и доводите се изчерпят се прибягва към по-грубия език. Както се казва "нищо ново под слънцето". Идеята да се гледа на администратора като на коректив, до който се прибягва при липса на други средства или който просто да премахва неудобните не я споделям и нямам намерения да я прилагам. Когато хората станат по-добри, по-самокритични и по-възпитани тогава и средата около нас ще стане по-лицеприятна.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 30, 31, 32  Следваща
Страница 14 от 32

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети