kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Trumatic C-въпрос

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Тачи

Местожителство: Жител на света

МнениеПуснато на: Нед Яну 21, 2018 2:19 pm    Заглавие: Trumatic C-въпрос Отговорете с цитат

Скъпи колеги, подготвих кемперчето ( Burow vip 500 ) за зимата като най-щателно източих водите от резервоарите за чистата и мръсна вода, бойлера и тоалетната. Въпроса ми е, мога ли да използвам отоплението ( на първата степен без загряване на бойлера) без да запълвам системите за вода и бойлера. Защо питам, преди около два месеца ходихме с него на Белмекен, през нощта температурата навън беше под нулата и ползвахме "парното" на първата степен а на сутринта водата в бойлера беше топла...Рових се в интернет и никъде не намерих отговор на въпроса ми. Моля колегите с опит в зимното ползване на кемпери и каравани да ми помогнат!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Яну 21, 2018 3:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето линк с по-често задавани въпроси нс Truma:

https://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&u=https://www.truma.com/uk/en/service/faq.html&prev=search

Там като отговор на въпроса Може ли Trumatic C да се използва като отоплител без вода? е посочено:

Цитат:
Не е проблем: резервоарът за вода на нагревателя Trumatic C може също да се нагрее без вода.

А също : Може ли Trumatic C 6002 EH да работи без вода?:

Цитат:
Да, оборудването може да работи без вода без ограничения, като всички останали варианти на нагревателя Trumatic C.

Не знам дали това е точния модел на вашата Трума, но предвид факта че пише че могло за всички варианти на Trumatic C преполагам ,че трябва да става и за вашия.
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Нед Яну 21, 2018 5:06 pm    Заглавие: Re: Trumatic C-въпрос Отговорете с цитат

Тачи написа:
Скъпи колеги, подготвих кемперчето ( Burow vip 500 ) за зимата като най-щателно източих водите от резервоарите за чистата и мръсна вода, бойлера и тоалетната. Въпроса ми е, мога ли да използвам отоплението ( на първата степен без загряване на бойлера) без да запълвам системите за вода и бойлера. Защо питам, преди около два месеца ходихме с него на Белмекен, през нощта температурата навън беше под нулата и ползвахме "парното" на първата степен а на сутринта водата в бойлера беше топла...Рових се в интернет и никъде не намерих отговор на въпроса ми. Моля колегите с опит в зимното ползване на кемпери и каравани да ми помогнат!
Да, не е проблем да работи без вода. А винаги, когато има вода в съда и използвате парното, ще имате топла вода. Просто така е конструиран този уред. Отоплението е чрез обдухване и на водосъдържателя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тачи

МнениеПуснато на: Нед Яну 21, 2018 6:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Огромно ви благодаря loveforever и Любомир Мечков, за бързия и изчерпателен отговор. Истината е, че аз не зная точно кой модел ( С 3402 или С 6002) е монтиран в моя кемпи. Имам някакви документи и схеми останали от първия собственик, но там в тях не е посочено точно кой модел на Trumatic C е монтиран а и всичко е на "германски" а за мен той е като монголския hammer . Обещавам да почерпя при първа възможност. Още едно голямо благодарско и до нови срещи...не само във форума
Върнете се в началото
ls1
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Яну 21, 2018 7:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам спомен, че ако Трума печкобойлера може да топли вода и на 220 волта - не бива да се ползва без вода като печка.
Тачи

МнениеПуснато на: Нед Яну 21, 2018 8:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да прав си ls1, това сигурно важи за системата Trumatic C EL, моя Rolling Eyes май не е такъв, защото таблото му е съвсем обикновено и няма опция за електрическо нагряване. Благодаря за забележката!
Върнете се в началото
ico__78

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2018 8:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Късно видях, ама да не изтърва да се включа и аз Very Happy
Напълно възможно е да се ползва без вода, НО....
Рискуваш да деформираш казана и после става hammer
За кратко време да, но за постоянно........
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети