kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
шпедиция
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Разни
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Сря Мар 21, 2018 3:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е нали трябва да си заслужат правото, да прилагат узаконения рекет.
И е чисто източване на държавата, която се е отказала от тези приходи в полза на частни интереси.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Gunner

МнениеПуснато на: Сря Мар 21, 2018 3:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди 2,5 години. минах през Сърбия с кемпера, който си закупихме от DE и никой не ме спря и не поиска да се качи и да се вози до БГ границата. А кемперчето си беше лъскаво!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Сря Мар 21, 2018 7:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Gunner написа:
Преди 2,5 години. минах през Сърбия с кемпера, който си закупихме от DE и никой не ме спря и не поиска да се качи и да се вози до БГ границата. А кемперчето си беше лъскаво!
Три кемпера в рамките на 6 месеца с червени номера минаха - никакъв проблем. Но си има хора като мен, които, когато са го яли са като животните - повече не се връщат там. При мене не беше с кемпери, а с камиони и специализирана техника на колела.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kgp68

Местожителство: Костенец

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2018 9:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Август месец се прибрах от Англия с закупен от там джип и каравана и се прибрах през Румъния и от там до вкъщи не съм имал никакви проблеми . От Унгария влезнах през една малка митница Мако и в най големия трафик на Надлак там бях сам. В Германия единствено на магистралата около 10мин зад мен кара патрулка ,явно направи проверка и си замина ,и на Калафат наш митничар ме попита само дали номера на караваната е същия като на джипа . Никакви проблеми ,явно късмет.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2018 9:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

От Англия е друг случай, че и минаване през Румъния, което е безпроблемно.

Проблемите, които са ясни при транспорт до тук, са:
- Ползване на жълти номера извън Германия
- Шпедицията в Сърбия

Ако излязат и други, просто да се допълва започнатия списък.
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2018 11:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

kgp68 написа:
Август месец се прибрах от Англия с закупен от там джип и каравана и се прибрах през Румъния и от там до вкъщи не съм имал никакви проблеми . От Унгария влезнах през една малка митница Мако и в най големия трафик на Надлак там бях сам. В Германия единствено на магистралата около 10мин зад мен кара патрулка ,явно направи проверка и си замина ,и на Калафат наш митничар ме попита само дали номера на караваната е същия като на джипа . Никакви проблеми ,явно късмет.
Точно това обсъждаме, ти си минал през пътя, с който проблеми няма. Това е правилният маршрут, иначе само киселини и главоболия.
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2018 11:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

mulenceto написа:
От Англия е друг случай, че и минаване през Румъния, което е безпроблемно.

Проблемите, които са ясни при транспорт до тук, са:
- Ползване на жълти номера извън Германия
- Шпедицията в Сърбия

Ако излязат и други, просто да се допълва започнатия списък.

Вчера обсъждахме и друго с мои другари - внимавайте с видеорегистраторите, в Австрия глобата е 10 000 евро, при второ нарушение 25 000. В Германия също е забранено. Общо взето, където Street View не е налично, има забрана за видеозаснемане. Руснаци се оплакват, че дори конфискуват МПС-тата. За което не съм много сигурен, но е добре да се знае.
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2018 11:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ха! Откога го няма стрийт вю-то в Австрия и Германия?
kaloyan
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Европейския съюз :-)))

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2018 11:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

mulenceto написа:
Всъщност шпедицията е дейност на частни фирми.

Така наречените "Спедиции" са фирми, които имат открити банкови гаранции в полза на митниците (т.е. държавата). И в Сърбия, и в България, и навсякъде е така...

Транзитирането през Сърбия е свързано с разрешение за превоз на стоки (вкл. кемпъри и каравани) от едно до друго място през митническата територия на Сърбия, което се оформя с т.н. митнически режим "Транзит".

С оформянето на транзита, "Шпедицията" гарантира пред държавата, че ако съответната стока (дали кемпър, каравана или нещо друго няма значение) не напусне територията на страната, "шпедицията" ще плати изцяло всички дължими митни сборове на държавата (вкл. мита, данъци, такси и т.н.).

При всяко оформяне на режим "Транзит", от банковата гаранция на "шпедицията" се блокира сума, равна на евентуално дължимите митни сборове. След приключване на режима "Транзит", т.е. след напускане на територията на Сърбия, сумата се "отблокира" и "шпедицията" може да си я използва отново.

Поради това няма логика да са държавни..., защото, ако са държавни, в случай на щета държавата би ощетила сама себе си ! Smile

В определени случаи, основно при транзит на акцизни стоки (или примерно при невъзможност за пломбиране на товарния отсек) се използва физически конвой до напускане на страната...

И те така, те... Wink
chicken

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2018 11:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

На телефона ми навсякъде изчезна. А откога и защо има проблем с видеорегистраторите? Не го бях чувал това.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2018 1:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

loveforever написа:
Ха! Откога го няма стрийт вю-то в Австрия и Германия?

На доста места го няма. Моите родители са с немско гражданство и в съвета изрично са ги питали искат ли да им има имота в стриит вю. Отговорът е ясен... За Австрия не мога да коментирам, само съм чел.
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2018 1:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kaloyan написа:
mulenceto написа:
Всъщност шпедицията е дейност на частни фирми.

Така наречените "Спедиции" са фирми, които имат открити банкови гаранции в полза на митниците (т.е. държавата). И в Сърбия, и в България, и навсякъде е така...

Транзитирането през Сърбия е свързано с разрешение за превоз на стоки (вкл. кемпъри и каравани) от едно до друго място през митническата територия на Сърбия, което се оформя с т.н. митнически режим "Транзит".

С оформянето на транзита, "Шпедицията" гарантира пред държавата, че ако съответната стока (дали кемпър, каравана или нещо друго няма значение) не напусне територията на страната, "шпедицията" ще плати изцяло всички дължими митни сборове на държавата (вкл. мита, данъци, такси и т.н.).

При всяко оформяне на режим "Транзит", от банковата гаранция на "шпедицията" се блокира сума, равна на евентуално дължимите митни сборове. След приключване на режима "Транзит", т.е. след напускане на територията на Сърбия, сумата се "отблокира" и "шпедицията" може да си я използва отново.

Поради това няма логика да са държавни..., защото, ако са държавни, в случай на щета държавата би ощетила сама себе си ! Smile

В определени случаи, основно при транзит на акцизни стоки (или примерно при невъзможност за пломбиране на товарния отсек) се използва физически конвой до напускане на страната...

И те така, те... Wink
Абсолютно точно обяснено. Когато нямаше Европейски съюз, помня как камионите с алкохол, цигари и тн..., минаващи транзит. Минаваха с полицейски конвой. Като си имаше квота за брой превозни средства в конвоя Smile
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2018 2:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди малко отворих Гугъл мапс от любопитство и се изненадах на колко много места няма стрийт вю. Сега като хвана човечето - почти цяла Австрия и Германия е светла, преди мисля че беше различно.

Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2018 3:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, това е от края на 2016-та. Имат си закон за лична неприкосновеност Wink
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2018 4:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Закон за личната неприкосновеност... Това, което се вижда от улицата каква неприкосновеност е?! Че и лична! Да си измислят неприкосновеност от мюслите, че снимките на имотите ще са им последния проблем.
Както и да е. Въпроса е, че така се обезсмисля цялата идея на стрийт вюто.
И затова ли не мога да карам с видеорегистратор? Да не заснема на някой неприкосновеността му?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Разни Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети