kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Къмпингуване на Крапец.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mulenceto

Местожителство: Все в села е София-Пловдив-София, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2018 7:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Стават такива неща. hammer
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
chicken

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2018 8:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Честно, може би трябва тъп да се почувствам, а не е лъжа, че съвсем се втелих последно време, ама се загубих някъде във философиите ви! Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2018 8:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ти не се обаждай, твърде си грамотен за професията си.което е положително явление в българската развлекателна индустрия.... Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chicken

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2018 9:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Aaaaa... Добре. Но защо на циганите викаш роми? Не сме в/по националната телевизия Smile Не сме и политкоректни, толерантни, безполови, или просто лигльовци... Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
nelim

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2018 9:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

да.. *хората които* , съжалявам за допуснатата грешка, мисълта ми беше друга, надявам се да съм разбран Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
ckaytss

Местожителство: Силистра

МнениеПуснато на: Сря Авг 15, 2018 3:51 pm    Заглавие: крапец/езерец Отговорете с цитат

По принцип на Крапец и Езерец има места за бивакуване и има символична такса. Но хората които събират таксите са от кметсвото и идват само в работен ден и малко по-късно когато всички са на плаж и не могат да съберат кой знае какви такси. А проблема с комшиите си е голям
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milenhr

Местожителство: гр.Добрич

МнениеПуснато на: Вто Май 19, 2020 7:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко да изтупам темата от прахта.
Имам информация, че в момента достъпът до плажа на Крапец с МПС и каравани е забранен. На входа към плажа се спират всички МПС. Плажуващи се допускат само пеша. С какво право кмета на Шабла е забранил достъпа до плажа и е поставил КПП на входа, не знам. При положение, че плажът е изключително държавна собственост. А и паркингът пред входа му е за не повече от 10 коли.
Върнете се в началото
nelim

МнениеПуснато на: Вто Май 19, 2020 8:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

milenhr написа:
Малко да изтупам темата от прахта.
Имам информация, че в момента достъпът до плажа на Крапец с МПС и каравани е забранен. На входа към плажа се спират всички МПС. Плажуващи се допускат само пеша. С какво право кмета на Шабла е забранил достъпа до плажа и е поставил КПП на входа, не знам. При положение, че плажът е изключително държавна собственост. А и паркингът пред входа му е за не повече от 10 коли.

ЗУЧК
Чл. 17б. (Нов - ДВ, бр. 60 от 2019 г., в сила от 30.07.2019 г.) (1) Забранява се преминаването, паркирането и престоят на превозни средства, ремаркета и полуремаркета върху територията на морския плаж.

(2) Забраната за преминаване, паркиране и престой на превозни средства, ремаркета и полуремаркета по ал. 1 не се отнася до случаите за извършването на разрешените по съответния ред задължителни дейности по чл. 7, ал. 2, предоставяне на плажни услуги и извършване на аварийно-спасителна дейност на територията на морския плаж.

другия кофти член 24в
Чл. 24в. (Нов - ДВ, бр. 56 от 2019 г. (*)) (1) Който постави палатка, шатра или паркира кемпер или каравана в чужд неурегулиран поземлен имот в зона "А" или в зона "Б" извън местата, определени по реда на чл. 10а, се наказва с глоба от 500 до 1000 лв., ако не подлежи на по-тежко наказание. Когато нарушението е извършено повторно, наказанието е глоба от 1500 до 3000 лв.
Върнете се в началото
milenhr

МнениеПуснато на: Вто Май 19, 2020 10:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ОК, но въпросът е защо кметът а не държавните органи налагат ограничението? Това е държавна собственост, а не общинска. А относно паркирането и престоят на МПС на плажа. МПС-тата преминават по черен път, встрани от пясъка. Тоест, не са на плажа. Да, някои навлизат и паркират на самия пясък. Но би трябвало само те да бъдат санкционирани.
Върнете се в началото
nelim

МнениеПуснато на: Вто Май 19, 2020 8:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

milenhr написа:
ОК, но въпросът е защо кметът а не държавните органи налагат ограничението? Това е държавна собственост, а не общинска. А относно паркирането и престоят на МПС на плажа. МПС-тата преминават по черен път, встрани от пясъка. Тоест, не са на плажа. Да, някои навлизат и паркират на самия пясък. Но би трябвало само те да бъдат санкционирани.

Ми вероятно кмета се е превъзбудил покрай извънредното положение Smile
Върнете се в началото
dankov64
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: B.G.-ДОБРИЧ

МнениеПуснато на: Съб Юни 20, 2020 8:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Прясна информация за Крапец.
Днес 20.06.20г. Полиция и жандармерия, 2 автомобила изгониха кемперите с обяснението че нарушават чл. 17б. От понеделник щяло да има и табели за забраната и тогава щели да глобяват.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана Yahoo Messenger
milenhr

МнениеПуснато на: Нед Юни 21, 2020 3:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А караваните в горната част /гората/ над плажа , изгониха ли ги? Миналата седмица ходих там да огледам положението и видях няд 20 каравани скупчени горе, в гората. На плажа пускаха ли автомобили да навлизат?
Върнете се в началото
dankov64
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Нед Юни 21, 2020 7:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За сега органите на реда са стигнали само до чл.17б тези каравани са уязвими по чл. 24в.
Аз останах с впечатлението че всичко е провокирано от новия наемател на заведението. Точно поради такива хора бегаме у гръцко, като седнеш да пиеш една бира с картофи и като видиш грамажа на картофите за 5.00лв, бирата по българското черноморие ти горчи дълго време.
И аз бях на проучване, влизам и питам сервитьорката за кемперите, които току що се настаняваха. А този с кожена чанта на Polo, най вероятно управител, собственик, ще си по чупи краката да идва и да ми обяснява как ей сега щели да дойдат полицаите и щели да им пишат актове по 1000лв. Най вероятно той се обади, нямаше и 30мин. и довтасаха.
Ако поръчката за разгонване на къмпингарите беше от високо ниво, нямаше полицайката да ми обяснява, че нарушават чл.17б
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана Yahoo Messenger
milenhr

МнениеПуснато на: Нед Юни 21, 2020 9:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За кое заведение става въпрос? Това, дето е в самото начало на плажа или другото, дето го инсталират в края на плажа , на баира пред гората! Той този тип не си ли мисли, че по този начин прогонва потенциални клиенти? Странни хора ...
Върнете се в началото
dankov64
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Нед Юни 21, 2020 10:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Става въпрос за заведението в началото на плажа.
И аз си мисля, че няма логика, но поведението на въпросния ме наведе на тези мисли. Другия въпрос е, защо не провериха, палатките, 10тина на бр.. Техните коли бяха на дюните, а палатките на плажа. hammer hammer hammer
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети