kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Варианти за кемпер от бус
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Марки, модели и разпределения, избор на кемпер или каравана
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Сря Юли 25, 2018 6:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

jim_beam написа:
Истинските кемпери много рядко да не кажа изобщо не се купуват нови от частни лица, да кажем с нищожни изключения. Дават се на фирмени представителства, които ги дават под наем. Та може лесно да се досети човек защо те също си имат навъртени км. Поради един закон за защита на личното пространство няма как да се получи информация колко човека и кои точно са притежавали едно возило. Преди години можеше да се види, сега не. Дори таксиметрови фирми се изхитриха вече и реално едно бившо такси не може да се разбере, че е било такова.
Знам, че бусовете се карат много, особено в страни като Германия, Италия, Франция, Испания. Но сигурно има малки фирмички, както каза колегата, които не возят цимент и др. тежки неща с тях, защо и да не се намери такъв на по-малко км. Като е на по-малко год. се предполага, че състоянието на каросерията му ще е сравнително по-добро.
Иначе за оборудването всеки да си сложи каквото му харесва и му е по джоба. Лично аз не съм сноб да търся марковото, но при най-важното буса, не бих рискувал с определени производители. Виждам, че има доста фенове тук, но сте прави, че огромния процент от този парк е за съжаление от там.

Бахти пич, ти се оказа много в час по въпроса с кемпери. Кой ги купува и защо. Ако вземеш да попиташ ,примерно в Хидролифт, ще се учудиш колко си некомпетентен...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
turbo1

Местожителство: Сливен BG

МнениеПуснато на: Сря Юли 25, 2018 6:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пиле има много оригинални /фирмени/неща които могат да бъдат заменени с други ! Аз примерно си взех корито за мивката за около 40лв,крана за мивката е нормален ВИК ,помпата е хидрохорна за 50-тина лева/е била маалк по шумна от оригиналната /ама срещу 450 за оригинална го преглъщам шума и още други екстрички!
Виж тоалетната я взех нова на Бергер за 130лв ,ама те на втора употреба искат приблизително толкова ! Така че дерзай ! Въпроса е да си избистриш приоритетите и какво точно искаш ! Защото при кемперите и караваните пълно щастие няма !Винаги трябва да се правят компромиси!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
chicken

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 25, 2018 7:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мда. Ама я питай калкулирашите как ги калкулират тия разходи, за които говорят Smile
Владо, а на бас, че голяма част от хората, които си купуват чисто нови кемпери, от който и да е нашенски търговец, са толкова далече от тези неща, колкото и от Луната! Евала на търговците, че успяват да представят нещата примамливи и за такива хора. Щото, нали се сещаш, сичкото батка с лъскави и скъпи мотори и розови тениски, дето ше се пръснат от мускули, които след това стават баси отвратителните телеса, дето ги паркираха едно време до масите на заведенията по Витоша, колко са мотористи!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
chicken

МнениеПуснато на: Сря Юли 25, 2018 7:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От зората на перестройката, когато тати му изведнъж се оказва бизнесмен (да не се припознават хората, които си скъсаха задниците от бачкане деветдеседте, въпреки разни спортисти и други нискочели педали), друго, освен хотели и къщи за гости с мехЪни не виждал, на педесе изведнъж открил скрития къмпигар в себе си и вади сто бона за кемпер! Айде у лево!
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Сря Юли 25, 2018 9:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пиле, много ти е сбъркана концепцията за каращите нов кемпер, ама много. Смея да твърдя, че коляма част от моите клиенти са хора с възможности, които са се утрепали от бачкане и, вече надхвърлили определена възрас, са теглили една майна на тегобите и са започнали да бичат айляк. Други пък ги вземат за съвсем други цели - я детето спортист, я нещо друго. Няма как да слагаш всички тези хора под общ знаменател, само, защото ти нямаш възможност. Ясно ти е, че здравето е най-важното, така, че не се пъни толкова много, щото никак не си прав. Аз също съм с нов кемпер и смятам до две години да си купя ПАК чисто нов - това слага ли ме в графата, която толкова бурно описваш ? Не е трудно да поразпиташ как си вадя хляба под криковете и каналите. Лично мен това ме обижда. Сигурен съм, че тук има доста хора, които просто не им е приоритет нов кемпер и, поради тази причина, карат по-стари. А не, че не могат да си го позволят. Ми имам и клиенти, които, вместо да си купят една нова лодка или кемпер, решават да се набълбукат като тебе, щото са мноо отворени, вземат един скрапер и като се тегли чертата, след всичките екстри, ремонти и тн.., се оказва, че са си милионерчета отвсякъде. Та това, че не ти се дават толкова пари, не означава нищо. Знам, знааам, нямаш ги парите, искаш всичко да е тънко. Но се опасявам, че не е точно така, поне моята практика с такива клиенти, го е доказала многократно. На такива им викам скрити лимонки... Че ти си правеше и караваната сам, за което адмирации... Ама от това изтъниш, от онова изтъниш и изведнъж - бааааам - най-скъпият контролер за солари. Не се прави на умрела лисица Wink

Слуша точно какво ти пее Владо, защото дойде времето да съм абсолютно обективен и той е абсолютно прав. Знаеш ли кога ще си карам кемпера така , както карам служебния си бус ? - Ми никога ! И двата са нови... Ма бил натоварен кемпера... Бе натоварен, ама го караш айляк, пазиш го, мебелите тропат, чиниите дрънчат, жената крещи, децата до кенефа ходят... Все го пазиш, по завоите си бавен, на спиране внимаваш, на тръгване внимаваш. Ела да те кача в един служебен бус да видиш кво става, само като погледнеш как е укрепена стоката и инструментите - няма да искаш да се качиш. Щото едно кръгче до Асарел Медет и ще усетиш неща, които до сега не си усещал със средното си ухо. Ела и в кемпера - там нещата ще са коренно различни. Така е с всеки един кемпер. Те не се карат от олигофрени обикновенно. А и са за отдих, а не да гониш време, стока и тн... И слушай и Дани какво ти пее, щото е напълно права - 10-15, макс 20000км. на година имат повечето кемпери. А други дори нямат и 5000, щото собствениците им или нямат време, или не е за тях тази работа, ама го стискат с години, защото си е дебела инвестиция. В защита на това, ще напиша, че сегашният ми кемпер го имам от август миналата година и вече е на 17000км. Ма бая го покарах аз... Предишният ми кемпер беше 2007-ма и беше на 75 000 км. Продадох един Юрамобил на около 180 000 мисля, че беше - 2002-ра. Имам Лайка, която е на хора с много свободно време и за 6 години и половина е на 89000 км. Имам наблюдения на много кемпери и Дани е много близо до реалния пробег.

Няма как да сравниш работен кон с кемпер втора употреба. Ако не вярваш, ела утре до базата да видиш - правя Ивеко 35S18 на пет години и 300 000 километра. Пълен кенеф е - крив отзад, товарен е с багера направо. Па ти ми обяснявай, че гледаш бусове от 2007-мо лето, па те умрели ма ! Laughing
Ходи поразгледай кемпер отдолу и при двигателя от 2007-ма и товарен бус от същата година и ела да си попишем пак Mim
Върнете се в началото
Георги Геков

Местожителство: София,Нови Искър....

МнениеПуснато на: Сря Юли 25, 2018 9:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аман от сиромаси кемперисти.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
chicken

МнениеПуснато на: Чет Юли 26, 2018 8:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо всеки път, когато се напише “голяма част” всички се обиждат на точно тази част и скокват за генерализиране?!
Мечков, найсе пъти казах, че колометрите нямат значени, просто не вреам, че на всичко се превъртат коломерражите, само на кемперите не. И че всички го правят, само някои не. Ставаше дума за това, че кемпер на тези пари в най общия случай е зле. Айде стига, достатъчно хора си търсиха кемпери точно на тези пари и обикаляха като идиоти да гледат гробници! Сигурно лъжат!
И, Мечков, НИКОГА за нищо не съм се опитвал да мина тънко. Винаги всичко е било, за да е ВЕДНАГА. Затова и едва се сдържах да не е чисто нов. Бус, не кемпер Smile Което определено не е тънко Smile
Геков, поради това, че кемперизъма не е да обикаляш насам натам и вечер на маса, а състояние. Доста от хората с пари и да се скъсат, и да се изпърдят от напън, ще си останат просто некви, дето си ходят насам натам с кемпера. Писах достатъчно по въпроса.
А финансовото състояние на хората никога не ми е говорило абсолютно нищо за тях. Ама нищичко.
Върнете се в началото
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Чет Юли 26, 2018 9:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пък аз си купих по Великден Фиат Гранде Пунто 2009-та 1,3 мултиджет дизел 90 коня 6 скорости за 5000 лв на 94 780 километра РЕАЛНИ.
- Се тая, дали 94 или 194 нема а се пазариме за плюс минус 100 000 км ,му викам на джамбазина от автокъщата. Оня като скочи да ме бие, щото беше ебати полемия нацепеняк.
-Бе ти чуваш ли кво ти говора, бе , колата е на 94 780 км !
-Добре, добре ,съгласен съм и на 94 да е ,щом казваш. ........ Размина ми се боя.

След 2 дена Пунтака беше регитриран и замина в бокса на Вентура Ауто ,Орландовци. Там важен фактор в сервиза и по Фиатаджийските форуми е нашият клубен член MURY , продадох му първият си каравана KIP навремето.

Тоа ми вика ,колата е на 94 780 км , отдолу нема такава кола, гаранционните не изглеждат така, колата е от 2009-та година ,4-те гуми са от 2009-та ,требе да ги смениш, че са оригиналните...

Та вече вярвам на джамбазите ,да ти кажа.... Щом 2007-ма Ивеко е на 107 000 км и седалката му се е разпрала целата щото тия седалки не излезнаха читави,значи е на 107 000 км Тва е !
Върнете се в началото
Trifonov

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Чет Юли 26, 2018 9:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Относно километрите, напълно подкрепям Мечков и Дани. На малко км. са. И най-важното личат си. Кемпер на 300000 и кемпер на 100000 се забелязват от далеч. А като ги видиш вътре няма как да не ги различиш. Имал съм кемпер на 20 г,на 64000 км. Като нов. Познат автоджамбазин му се радваше, като малко дете на колело. А бусовете са добити от работа... обикновено. Но който търси- намира.
loveforever

МнениеПуснато на: Чет Юли 26, 2018 9:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Егати и задръстеняците сме тея, дето сме се събрали в тоя форум. lolsign
Само движим нагоре-надолу traveling с някакви утепани кемпери pontiff , нищо не отбиращи от кемперизъм pulling hair и с единствената цел вечер да се представим подобаващо на масата. Cheers-up

П.п. И Пиле хич не съм се засегнала за нещо, забавлявам се girl
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Чет Юли 26, 2018 10:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

vladostanimirov написа:
Пък аз си купих по Великден Фиат Гранде Пунто 2009-та 1,3 мултиджет дизел 90 коня 6 скорости за 5000 лв на 94 780 километра РЕАЛНИ.
- Се тая, дали 94 или 194 нема а се пазариме за плюс минус 100 000 км ,му викам на джамбазина от автокъщата. Оня като скочи да ме бие, щото беше ебати полемия нацепеняк.
-Бе ти чуваш ли кво ти говора, бе , колата е на 94 780 км !
-Добре, добре ,съгласен съм и на 94 да е ,щом казваш. ........ Размина ми се боя.

След 2 дена Пунтака беше регитриран и замина в бокса на Вентура Ауто ,Орландовци. Там важен фактор в сервиза и по Фиатаджийските форуми е нашият клубен член MURY , продадох му първият си каравана KIP навремето.

Тоа ми вика ,колата е на 94 780 км , отдолу нема такава кола, гаранционните не изглеждат така, колата е от 2009-та година ,4-те гуми са от 2009-та ,требе да ги смениш, че са оригиналните...

Та вече вярвам на джамбазите ,да ти кажа.... Щом 2007-ма Ивеко е на 107 000 км и седалката му се е разпрала целата щото тия седалки не излезнаха читави,значи е на 107 000 км Тва е !
Владо, ше дойдеш с много мои приятели комбина, и с Мурджев и с Нено- управителчето на Вентура Very Happy Кипчето ти го прероди преди няколко години - този гръмогласен Чубак Mim

На въпроса за седалките - имало е и случаи на огромни люде, които си карат нещата само градско. Седалките на колите им, само след година, са станали на баници. Но цялостната ти теория я подкрепям напълно.
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Чет Юли 26, 2018 10:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пиле, продължаваш да тровиш хората с възможности, па мноо ти знае главата на тебе кой къв е... Опасенията ти за такива хора, са само в твоята глава. Една голяма част от юзърите тук, са с много големи възможности - доста народ карат чисто нови кемпери, други просто имат други приоритети. Трети имат евтин кемпер и скъпи билети за концерти, пътувания и тн... НО, майната му - къвто си - такъв.
С концепцията си си наясно, обаче откъм техника - баце, молим ти се, мноо ти големи кюфтетата на очите - приеми го така - един бус на 100 000 км. като техническо състояние е по-зле от един кемпер на 500 000 км. Много-много рядко изпадат читави екземпляри, които са пазени. Аз знам каква е формулата, щото си напазарих от Австрийската армия спринтер 4х4, който на 180 000 изглежда чудесно, въпросът е колко време съм търсил. Разбирам, че искаш всичко да стане на момента, но искаш неща, които хората ти казват, че изискват неопределено време.
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Чет Юли 26, 2018 12:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дани и Мечков, а и останалите който като какъвто се познае Smile Аз не казвам КОЙ какъв е, нито имам за цел да обидя някого. Съобщавам фактите. Пълно е с такива хора. Ако не сте от тях-прекрасно! За Даниела знам, теб не те познавам. Затова и не посочвам хора, без да знам конкретно кой какъв е.
Но на оня путкотат му вярвам за осемдеседте процента.
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Чет Юли 26, 2018 12:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Във кой смисъл кемперите не са тормозени като бусовете? Не са карани на ряз? Не са лашкани в завоите...?
Ми как да се карат на ряз, като всички, за които говорим по-горе, се нон стоп на макс! Колко можеш да изтормозиш със зверско каране който и да е 100-120 коня бус, перманентно натоварен на 3500-3800 килограма? Резачка на светофарите, с мръсна газ в завоя?
Айде вие кажете какво се случва с тоя мотор, който постоянно е на границата на възможностите си, без да се кара зверски. Просто защото всеки иска да поддържа някаква скорост, да изпревари, да качи наклон... Без уж да го юрка...
Ами, ако заговорим за дървениите?
Колко от бусовете са карани по черни пътища? Не говоря за дупките по асфалтовите, а за черен път, по който алковена горе прави един метър амплитуда!
Не можете да представяте кемперите като писани яйца!
Върнете се в началото
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Чет Юли 26, 2018 12:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Некой путкотат, друг путкомам.... Shocked
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Марки, модели и разпределения, избор на кемпер или каравана Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети