kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Малко помощ за тази каравана моля
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Марки, модели и разпределения, избор на кемпер или каравана
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
templier

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 11, 2018 7:43 pm    Заглавие: Малко помощ за тази каравана моля Отговорете с цитат

Здравейте, ще ви помоля за малко помощ. Заглеждаме се по тази каравана, може ли малко информация да ми дадете за нея, Състоянието и отвън и отвътре е много запазено, няма мухъл и лоши миризми. Според вас каква е разумната и цена? Ето и линк с малко снимки от огледа: http://templiert.snimka.bg/other/123.5125386
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Сря Апр 11, 2018 10:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Опипай я за омекнали участъци, особенно около панорамната дограма. А разумната и цена е някъде по средата между това което и иска продавача и това, което ти се дава на теб. Дори по-към второто. Но за да стане твоя трябва да платиш по към първото, ама живота така или иначе е несправедлив, а и покупката на каравана не е разумен акт. Задължително пробвай уредите, ако няма газова бутилка не го брой за аргумент, дори напротив.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
templier

МнениеПуснато на: Съб Апр 14, 2018 7:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговора, нищо че не дава отговор на въпроса ми. 120 пъти е видяно съобщението във форум, 50 пъти са разгледани снимките и 0 отговора??? Дано причината да е че колегите от форума не са запознати с тези каравани Confused
ogromnii

МнениеПуснато на: Съб Апр 14, 2018 9:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами ... каравана. Ако разпределението те устройва и е изправна, какво повече да се каже? На аватара си с дете, а на снимките видях едно сепаре, което да става на спалня, ако не греша няма ли да ви е терсене да се търкаляте 3-ма на една спалня след .. 4 години примерно?
Върнете се в началото
loveforever

МнениеПуснато на: Съб Апр 14, 2018 10:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хората са много различни като вкус и предпочитания. Съобразно с това вероятно повечето отворили темата не са видели нещо интересно в караваната и просто са подминали.

Лично аз също не мога да кажа нещо определено. Просто това не е моят тип интериорна визия. Различните хора отдават значение на различни неща. Примерно за мен преди всикчко е важно караваната /кемпера да ме грабнат като излъчване и да ми дават усещане за уют и след това гледам останалото. Затова и така започнах. Примерно харесва ми че има фурна и съкло върху котлоните, но това е без значение при положение, че всичко е в някакъв убит свтлобежов цвят. Не видях банята отвътре. Аз не бих обърнала внимание на каравана ако банята не е с отделна душ-кабина. Това не е някакво мерило, а само моята лична гледна точка. Могат да се дадат и други такива примери, които са различни при различните хора. Затова е важно да погледнете караваната през вашите очи и доколко на вас ви харесва. В тази насока друг не може да ви помогне. От там нататък в зависимост от техническото състояние си претегляте дали ви устройва, а цената е там където успеетда се договорите с продавача.
REGULATOR

МнениеПуснато на: Съб Апр 14, 2018 10:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво искаш!!??? Някой да ти определи цена ли? Това е тъпо! Според мен,струва толкова,колкото дадеш,и продавача се навие! Ако питаш дали струва 6000лв,НЕ ,не струва толкова. Не е функционална. Дълга,с един диван(спалня). Не струва!! Да не кажеш после,че никой не е писал!!
Върнете се в началото
templier

МнениеПуснато на: Съб Апр 14, 2018 11:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодарско за отговорите. Явно за някой звуча заядливо, не, не съм имал такива намерения. Извинявам се ако някой се е почувствал засегнат. И да, искам някой да ми каже максимална приемлива цена за тази каравана, престъпление ли е? И не REGULATOR, за мен не е тъпо че искам помощ за това. Може да не е редно, но тъпо за мен не е, мислех че някой може да ме насочи. Благодаря отново!

Можете да слагате ключ
ogromnii

МнениеПуснато на: Нед Апр 15, 2018 6:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Просто получи няколко искрени мнения. Решението на задача е функция на условието.
От моя гледна точка разумна цена няма, караваната ми се вижда нефункционална и не бих я купил. Ако за теб е функционална - колкото ти се откъсне Wink
Върнете се в началото
mulenceto

Местожителство: Все в села е София-Пловдив-София, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Нед Апр 15, 2018 7:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще обърна внимание, че отоплителната печка е с електронно управление, съответно иска ток 12 Волта, макар и минимален за да работи.
В зависимост от идеята за ползване, това трябва да се има предвид.
И печката и бойлера трябва да се тестват от човек, който познава работата на тези модели.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
REGULATOR

МнениеПуснато на: Нед Апр 15, 2018 9:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

templier написа:
Благодарско за отговорите. Явно за някой звуча заядливо, не, не съм имал такива намерения. Извинявам се ако някой се е почувствал засегнат. И да, искам някой да ми каже максимална приемлива цена за тази каравана, престъпление ли е? И не REGULATOR, за мен не е тъпо че искам помощ за това. Може да не е редно, но тъпо за мен не е, мислех че някой може да ме насочи. Благодаря отново!

Можете да слагате ключ

Хайде да започна с едно -извинявай! Не съм искал да те обидя,но наистина няма логика някой по форумите,да ти определи цена на даден продукт. Ако ти напишем че струва 2000лв. какво ще се случи.Ще отидеш при продавача и ще му обявиш че според нас тази каравана струва еди колко си,така ли. Ако идеята ти е такава,няма да се получи. Обикновено се пита за даден модел,плюсове-минуси,състояние(ако някой е оглеждал точно тази),но за реална цена-гледаш пазара. Успех с намирането на вашата къща.
Върнете се в началото
ilkomuhata
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Нед Апр 15, 2018 1:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо не погледнеш и тази, малко по скъпа е но с два отделни къта за спане
http://kemper-club.com/forum/viewtopic.php?t=6120
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана Yahoo Messenger
templier

МнениеПуснато на: Нед Апр 15, 2018 9:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за споделените мнения. Доста голяма част от съдържанието във форума прочетох, но като съм все още само кандидат караванджия не разбирам и това си е Smile. Човека от който ще я купуваме демонстрира че всички уреди работят, явно има акумулатор, но ще трябва да се провери състоянието му. Банята е доста голяма (поне на фона на това което съм виждал по обявите), запазена и без мухъл. Този KIP който се продава ми "хвана окото" отдавна, но за съжаление бюджета който сме определили за първата ни каравана никак не е висок и ще трябва да заложим на нещо по-евтино, все пак сме аматьори все още и ако почупим нещо поне да не се набутаме много Smile. Ще видим дали се справяме, дали ни бива и за в бъдеще ще се инвестира в нещо по-класно.
ogromnii

МнениеПуснато на: Нед Апр 15, 2018 10:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всъщност няма много за разбиране - може да подходиш и като блондинка: печката трябва да топли, хладилника да студи, котлона да гори а бойлера да дава топла вода. Различната функция се нарича "неизправност". А поне аз наблегнах на разпределението, защото то определя функционалността. Всеки почива по различен начин, съответно измежду компромисите, които предлага "дома" на колела има различни приоритети. Акцентирам върху това, защото като правило ако купиш за 5 продаваш за 2.5, съответно смяната на нещо което не си уцелил генерира пряка финансова загуба, занимавката с документите е бонус.
Върнете се в началото
ganev78

МнениеПуснато на: Пон Апр 16, 2018 10:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега, не си взимай каравана с едно спално. Дори и без дете пак няма да ви е удобно, а вие сте си трима. Засега
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
templier

МнениеПуснато на: Пон Апр 16, 2018 10:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ох и аз и съпругата ми искаме караваната да е по-функционална, по-просторна и по-по-най ама като ни притиска бюджета, а и сме намерили нещо запазено и добре поддържано, което ни привлича Rolling Eyes . Трябва да кажа че за момента планираме в караваната само да се спи, закотвяме я на къмпинг за сезона, а ако след това ни се услади (за което май от сега си мисля че е неизбежно) и пробваме на диво, ще си правим изводите. Може и да си hammer , кой да знае. Някак си ни харесва, не мога да го обясня Smile
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Марки, модели и разпределения, избор на кемпер или каравана Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети