kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
До Амстердам , ама друг път ...
Иди на страница 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътеписи
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 22, 2018 3:25 pm    Заглавие: До Амстердам , ама друг път ... Отговорете с цитат

Вчера се върнахме и днес докато още ми е ошаматена главата бързам да започна този пътепис, защото ако не го направя сега след време така и няма да го започна, пък като веднъж съм го почнала, все някак ще трябва да го доизбутам, че иначе голям срам, а и с адаша Делчев ще ни излезе отборно име.

Изборът ни на дестинация за пътуването не беше никак сложен. Не сме ходили в Испания-Португалия, където пътуване в разгара на лятото не е може би най-удачния избор и Белгия-Холандия, където комбинацията от място и време като че ли е една идея по-добра. Ориентирахме се северозападно.

Тръгнахме към Амстердам по може би най-прозаичната причина - защото там не сме ходили, или по-точно защото всички освен мен не са ходили там, но ... така и не стигнахме, вероятно може би пак по същата причина hammer

Планували бяхме обиколка за 25+ дни, но в крайна сметка след 19дни и 6500км се оказахме отново у дома, ... без разбира се да сме посетили Амстердам. Това не знам дали е добре или не, но независимо от него натрупахме много най-разнообразни преживявания и незабравими моменти. Кой знае, може пък така да е било писано и съдбата да си знае работата.

Това беше малко от краката за главата ама то така е като човек бърза да пише без да е премислил.
kalinntv

Местожителство: BG,Sofia

МнениеПуснато на: Сря Авг 22, 2018 3:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

давай с пътеписа, "трева" и в България има....Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
PirinVania
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Пловдив 0899843109

МнениеПуснато на: Сря Авг 22, 2018 4:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чакам с нетърпение. Тази посока ми е в плановете. И аз като тебе, не мога да и намеря подходящ сезон.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
Роси и Стоян

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Авг 22, 2018 8:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ехааа... давай Дани computer нареждам се на първия ред и чакам с нетърпение продължението. И ние планираме пътуване в тази посока, така че всяка информация ще ни е от голяма полза.
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Сря Авг 22, 2018 8:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нареждам се и аз на опашката, има интрига, ще е интересно значи Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Djina

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Чет Авг 23, 2018 7:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ааа, затова ви нямаше никакви из форума Smile Хайде, чакаме, нищо че на нас тази дестинация изобщо не ни е в никакви планове Smile Но по път може да си харесаме нещо Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Дафи
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Авг 23, 2018 1:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Божеее, навеждам засрамено глава. Embarassed
Дани , втори пътепис започваш, а аз още се мотая из….забравих къде.Но ще го довърша през някой прекрасен есенен ден.Да му е тъпо на адаша ти, че е единствен.
Пазя място на първи ред и тръпна от кеф!
Върнете се в началото
gabroveca 2604
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: БГ- ВЕЛИНГРАД

МнениеПуснато на: Чет Авг 23, 2018 2:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Давай Дани! Освен майсторски разкази, придружени с прекрасни снимки ще ми е интересно и местата за спиране за нощуване.
ilkomuhata
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2018 2:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kalinntv написа:
давай с пътеписа, "трева" и в България има....Smile

Има ама тукашните улици не ухаят като техните big laugh
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана Yahoo Messenger
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2018 6:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е-е, блазе му на Жоро.... На какви интересни места го водиш... Shocked
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Нед Авг 26, 2018 11:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Откраднах си малко време, раздавам пуканките popcorn popcorn popcorn и започвам с малко предистория.

Като начало питаме децата къде биха искали да отидем. Боби е забил нос в телефона и дава най-логичния за един съвременен тинейджър отговор - никъде. Приятелите му щели да са в София, никой никъде не пътувал, защо трябвало той да го прави. Това било толкова скучно и безполезно. Мариана, вече попреминала този така жизнерадостен за родителителите период на юношеското израстване заявява - Испания. Тя, Испания ни е мерак на всички, но точно август месец, когато е най-големия пек някак Испания не е особено добър избор. Щом на юг е много горещо що пък не идем някъде по на север - подмятам аз. Тук Жоро вкарва онзи свой любим момент на примиряването с действителността. Хич не обича да решава някои неща, но пък без проблеми може да се примири с това да се пътува на север, защото лятото и жегата го налагат. И ... ето го неговия коз - да идем в Холандия, че нали там не сме ходили. Чудесно!!! Bravo

Аз съм била в Амстердам преди повече от 20 години и с удоволствие ще се върна да видя кое, как е сега. Мариана и Боби не са особено ентусиазирани. Това не им звучи изобщо примамливо, но споменаването на думата увеселителен парк рязко променя блясъка в очите. Колебанията се между Европа парк и Дисни Париж. Включваме и парк в програмата без да е нужно да уточняваме кой точно. Мариана намества в схемата посещение на една шоколадена фабрика и вече пътуването е не чак толкова неприемливо за младежта.

После Жоро добива лек ентусиазъм:
- Като ще бием толкоз километри на запад що да не се отбием и до Монт сен Мишел? Били сме там 2010г, но при отлив, а и от тогава много неща са променени в релефа. Освен това някак по случайност точно в средата на август се пада един от най-големите приливи в годината. Това е нещо, за което нямаме избор и с което просто трябва да се примирим. Ето как невинно още една точка от нашия план се оформи.

Следва невинния въпрос на щерката:
- А не може ли да минем през Париж? Гледали сме го доста подробно преди години, но пък сега, друго си е да си направиш с новия телефон селфи на фона на Айфеловата кула. Тук Жоро излиза от примиренческата роля и заявява, че ако се ходи в Париж той държи да пие шампанско на върха на Айфеловата кула, че предния път пропуснал. Явно се сдобихме с още една точка от маршрута. Ами, чудесно! Bravo Тук вече основните действащи лица са много уморени и изтощени от набелязването на точки по маршрута и на мен оставят да донатъмъня туй-онуй в резултат на което се очертава план за 25+ дни, включващ над 50 обекта. Накрая пак ще има мрънкане че ни се е отпорил гьона от обикаляне. lolsign

Началото на тръгването ни е насрочено за вечерта на заветния 2 август - тогава най-рано може да сме предали документите за ДДС-то и да хванем пътя. За последно отиваме с колата да напазаруваме храната и попътно спираме на едно място където искам да предупредя, че картата която съм заявила преди ден и би трябвало да е готова идната седмица ще мога да я взема чак в края на месеца. Още преди да успея да обясня ситуацията човека там само ми каза "момент" и ми я подаде. Сякаш картата специално ме очакваше. Бях много приятно изненадана и приех това като едно добро предзнаименование.

Всичко е готово и поемаме на запад. Ще ми се да минем през някой кантар да видя с колко сме претоварени, но по това време нищо не работи и ще го караме на въображение и молитва да не ни спират. Не че ако се премерим ще станем по-леки, ама просто бихме били една идея по-подготвени за истината. Жоро кара и си подмрънква как ще спим на Бургер-Кинга след границата. Ей, не му ли писна на тоя човек тая мантра. Пак ще трябва да играем сценката със случайното подминаване. Think

Неусетно сме на границата и минаваме почти без чакане. То малко са хахавите дето пътуват по това време. Точно след това наближавайки Бургер-Кинга Жоро сумти и разсъждава на глас, как там спирали камиони и сигурно точно до нас ще се боцне някой хладилен и т.н и т.н.... laughing Както се сещате - подминахме го. Аз обаче няма да съм в основата това. Сам си го реши. Smile)) Ще спим на някоя бензиностанция по-нататък. Под някоя спокойно може да се разбира ОМВ. Това да спиш на някаква си случайна бензиностанция е като да си купиш яке, което не е Nord Face - същата работа върши, ама не е твойто нещо. Mr.green

Така минахме Ниш и започваме оглеждането на бензиностанциите. Първата е много малка, следващата е неугледна, после на Лукойла има спрели много "нинджи". Умишлено няма да обяснявам какви са тези "нинджи". Вкарвайте въобрнието в употреба и се сещайте сами. Минахме една бензиностанция дето не била добре осветена и хоп ОМВ. Я да отгатна - тук ще спим. hit forehead
Бърз поглед показва, че места за паркиране няма. Най-много да спрем до някоя бензиноколонка. На всяка от тях обаче има поне по една кола, която зарежда и номера че ей така случайно сме спрели там за до сутринта няма да мине. С неохота заобикаляме отзад, където има огромен паркинг и .... изненада. Shocked Паркинга е меко казано фрашкан. Пълно е с хора от всякакви раси и националности, извършващи най-разнообразни дейности, спящи по коли, пейки, трева, плочки, асфалт и придаващи на иначе спокойния паркинг вид на кошер. За характерния жужащ звук пък се грижеха няколко камиона и климатиците на бензиностанцията. Тук не смея да кажа нищо. :zip: А съм гъкнала, а съм излязла първопричината за заобикалящото ни стълпотворение. Места за паркиране и тук няма. Някои коли даже са паркирали на втори ред. Не че можем да продължим и напред, защото в единствения тесен проход някакъв джигит с БМВ се учи да маневрира.
В началото си мислех, че се опитва да паркира на място, което очевидно не му пасваше, после когато се завъртя на 180 градуса реших че религията не му позволява да спира наобратно, а накрая така и не разбрах до къде я докара, защото колата в ляво от нас рязко запали и се изнесе с мръсна газ. Дюшеш! bow Веднага сме на нейното място ... в близост до климатика на заведението, че да му се наслаждаваме.
Тук може би е място да смигна на Чикъна, Wink как 6-метровите кемпери хич нямат проблеми с паркирането.
Докато бавареца продължава да се върти напред-назад аз вече съм опаковала кемпера със станиолите и бързо в леглото. pillow

За Жоро остава нелеката задача да прецени кое му шуми повече климатика на заведението или някой от камионите в далечината. scratching
docenta

МнениеПуснато на: Нед Авг 26, 2018 3:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И на мен все ми бръмчат разни неща и лесно се будя, затова ползвам тапи.
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Вто Авг 28, 2018 12:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

О, и при нас има тапи - много видове, даже специално сме обикаляли по нощите да купуваме по-зпецилани, но ... познайте дали се ползват big laugh
Много по-яко е да се узърташ на вентилатора на хладилника или на някой камион/автобус.
За шума на морето ... избщо няма да отварям въпрос Mr.green
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Вто Авг 28, 2018 12:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И така - Ден първи

Будим се на сутринта и наоколо е почти пусто. Всички са се омели. Съвсем скоро и ние дигаме чукалата и поемаме към Белград. Там се наслаждаваме на традиционното предиобедно задръстване. Все пак е делник и хората работят. Всред навалицата забелязвам ей това:

Беше фирмено, на някакъв джиджан хотел и возеше гости вероятно към летището. Седяха вътре двама изтупани господа, по комичен начин вкопчили се в куфарите пред тях. Оглеждайки по-подробно забелязвам,че симпатичното МПС няма багажник. Дефакто задната седалка е най-отзад където обикновено е багажника, а ако пътниците освен себе си имат и багаж могат да го наместят единствено в площта пред себе си. Забавно! Особено за пътниците. Mim

След Белград хващаме към Хърватска. Тук отварям лека скоба да обясня защо ще минаваме от там. Понеже сме от онези пътуващи дето средствата им са все недостатъчни, та и все гледаме(основно аз) от някъде по нещо да икономисаме. В случея маршрута ни е така избран, че да спестим минаване през Унгария и едни 20 евро( 5950 форунта) за тамошната винетка. Ако се питате може ли да се мине от там с по-малката 10 еврова (2975форинта) винетка то веднага отговарям - може. Пробвали сме го. Просто не си даваш талона на гишето, а само написваш номера на МПС-то на листчето дето ти го подава лелката. Плащаш, взимаш си хартийката и започваш да се оглеждаш за камери и дебнещи полицаи, защото камерите по номера на автомобила отчитат че имаш валидна винетка, но тези камери ги зяпат и хора на случаен принцип и когато видят че на екрана е кемпер, а отдолу пише D1 - хоп вие спечелихте от лотарията. Не искам да знам после какво се случва. Веднъж минахме метър, сега ако ще минаваме през Унгария ще е срещу 20 евро. Не искам да ги даваме и минаваме през Хърватска. Не че там не взимат пари за път - взимат и то пак толкова, че и малко отгоре, но пък пътя до шоколадовата фабрика в Австрия ще е една идея по-кратък и би трябвало да икономисаме някое и друго евро от дизел. Така поне се надяваме. През Словения се надяваме да минем за съвсем кратко и да е по пътища без винека.

Магистралата в в Сърбия освен скучна е и платена - първо 280 динара до Ниш (ако не се изхитриш да заобиколиш), после 1210 динара(10евро) до Белград и накрая още 4,5 евро до Хърватска. За онези които четат и си записват цени добавям, че горивото сега е около на 165 динара за литър, което е към 1,30Евро. Ние не зареждаме, защото Жоро смята че нещо ментят. Не е ясно какво точно, но той ги разбира тези работи.

Нататък пътя е скучен. Толкова е скучен, че Жоро по едно време започва да си зяпа фейсбука докато кара.

Поради това бива пратен да върши тази тъй важна за него дейност в алковена. После слънцето яко ни опече,

след това някакъв облак за малко не ни удави,

а като малък реванш бяхме доволни че не караме в насрещното, защото един кюстендилски автовоз се беше запалил и бе предизвикал над 10км опашка.

Стигаме Хърватска. Магистралата и тук е скучна и еднообразна. Само може да броиш дървета и да им се чудиш защо точно така са ги садили и на какъв принцип ги режат. Ние още не сме им хванали цаката и продължаваме да ги зяпаме и да обмисляме идеи. Под нас, имам предвид аз и Жоро, защото децата си имат телефони и тях такива прозаични неща като дървета и път изобщо не могат да ги впечатлят. Вече дори не са на самолетен режим, тъй че изобщо не ги търсете за нещо.

Тук най-накрая, все пак трябва да сипем дизел. Цената е около 10 куни за литър, което е по-скъпо от сръбската, но според Жоро тукашната нафта била по-добра и кемпера щял да харчи по-малко ... Зареждаме на 9,80к/л, олекваме с 28,87 евро за магистралата до Загреб и хващаме на север. Наташа, нашата стара и вярна навигация все не успява да изчисли маршрута. Мисли, мисли, смята и накрая не може. Не че ни трябва кой знае какво водене, но друго си е да имаш лилава линийка на екранчето. Първо съмненията са че зададения маршрут бил много дълъг. После сръбската карта била нещо нефелна и затова не се получавали нещата. След това Жоро предположи, че паметта се била задръстила и трябвало да се почистат последните направления. Почистих ги - пак греда. В момента в който зададох да ни покаже маршрут на 30 км напред по магистралата и тя се оплете установих, че другаде ще да е ключа от бараката. Все пак без да и е сменяна картата или настройките смяташе маршрута до Норвегия, а сега се пъне. Сещам се аз, че в моменти на скука и липса на телефон Боби я е взимал да видел нещо си. Преглеждам настройките, които трябва да са съвсем базови, защото другото само ни смущава и в един момент виждам че е включено нещо дето дори не го знам какво значи. Бърза справка с интернет показва, че е нещо си за Америка. Така и не разбрах какво точно. Важното е, че нас не ни бърка. Изключвам го и Наташа вече пак работи по-старо му. Повече дребния (който вече не е никак дребен ) няма да бара Наташа.
Таман на време се оправи, че и тая магистрала свърши. Отлетяха едни 72 куни(~10 евро) и преди да влезем в Австрия трябва за малко да минем през Словения. Да, обаче там също искат винетка за магистралите. Ако имаш късмет да има седмична - 15 евро, ако нямаш късмет месечната е 30евро. Хич и няма да проверяваме. Ще караме по националната мрежа. Да обаче преди да реализираме това наше намерение се наслаждаваме на няколко километрова опашка преди границата.

Утрепахме час и половина.
СандрЕли

Местожителство: БГ

МнениеПуснато на: Вто Авг 28, 2018 4:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За сведение и в Унгария, както в България, кемперите движат с винетка за лека кола, така, че напразно си се тормозила и сте се набутвали през Хърватия и Словеения. А ако става въпрос за икономия, пътят е през Румъния-6 евро за винетка и Унгария-10, та общо 16 евро! Пътя в Румъния е много добър вече! Но както и да е ! Битият бит и т.н.Извинявай за спама, продължавай интересно е особено, това " но друг път"
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътеписи Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Следваща
Страница 1 от 11

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети