kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Дойде му времето! :)
Иди на страница 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Марки, модели и разпределения, избор на кемпер или каравана
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
no_retreat

МнениеПуснато на: Пет Яну 04, 2019 12:26 am    Заглавие: Дойде му времето! :) Отговорете с цитат

Привет на всички, за мен е чест официално да бъда част от форума. От доста време съм само читател/наблюдател, но ето че дойде времето да се включа и аз Smile

С жена ми сме големи любители на къмпинга, прекарваме доста време лятото в Гърция, както и по нашите планини. В началото бяхме с малко и стегнат багаж, но когато ни се роди първото дете започнахме все по-трудно да се събираме в Субару-то. Винаги сме гледали с благородна завист кемперистите, които идват и си отиват и отдавна си мечтаем за кемпер. Подчертавам, че си търсим кемпер, а не каравана, защото не се задържаме повече от 4-5 дни на едно място и обичаме да обикаляме и да сменяме локациите. Вече имаме и второ дете и просто си му дойде времето на кемпера. А и какво по-хубаво може да подари човек на семейството си и децата си от незабравими моменти и пътешествия, каквито само кемпера може да предостави.
Аз работя от разстояние в по-голямата част от годината (не съм обвързан с локация), а жена ми ми помага, така че вече кроим пъклени планове за 2-3 месечно спасение от София в началото на лятото - малко моренце, обиколки по Европа, Алпите... пак се замечтах Smile

Освен страстни къмпингари сме също така и сноубордисти и сърфисти, така че кемпера ни е мечта от край време!

Идвам на по-сериозните въпроси, стига с излишните обяснения.

Търсим си кемпер, в който могат комфортно да спи четиричленно семейство (макар и децата да са малки все още). Мисля, че алковен би ни паснал по-добре от интегриран. С баня, химическа тоалетна, кухня + елетроуреди, отопление задължително. [Тук идва въпроса ми - до колко може да се ползва комфортно кемпер със стандартно отопление (без допълнителна изолация/двоен под) през зимата, да речем на зимна ски почивка в Алпите? Възможно ли е въобще да се случи по нормален и комфортен начин или задължително трябва да търся кемпер, който е пригоден и за зимата?]
Всякакви допълнения като соларни панели, багажници за колела, тента, телевизор и тн., биха били в плюс, разбира се Smile

Идва и най-болезнената част - бюджетът.
Той е сравнително скромен, за съжаление - бих се радвал да се вместя в рамките на 10 000лв, но ако изскочи нещо, което е добро,наистина си заслужава и би ми спестило време и допълнителни инвестиции във времето, бих могъл да добавя още 2-3 хил. лв.

Знам, че бюджетът ми е наистина скромен, но все си мисля, че с търпение и търсене, ще намеря нашата машина! Smile

За момента следя mobile.bg, olx, Facebook marketplace и тем подобни, но все още нищо не ми е грабнало окото. Бях на 1-2 огледа по-скоро с опознавателна цел.

Всякакви насоки, предложение, съвети и дори оферти към конкретни обяви биха били от страшна полза.

Все си представям, че моята машина в момента е в някой мераклия, който я е стегнал във времето, направил я е по свой вкус и я е ползвал с кеф, но е дошло времето да си купи по-нова и тук се появявам аз Smile

Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hobos - Тошо и Ели

МнениеПуснато на: Пет Яну 04, 2019 6:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей имаш лично съобщение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
Gunner

МнениеПуснато на: Пет Яну 04, 2019 11:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

При две деца е добре да търсиш кемпер с двуетжно легло. Така с благоверната си спите в алковена, децата на двуетажното легло и седящата секция ти е свободна непрекъснато. Това е особено важно при зимните почивки, защото се прекарва повече време в кемперчето. За да си спокоен зимата, по добре търси вариант с двоен под, освен че изолира в него се събират удобно, ски, платна, мачти и т.н. екстри. EuraMobil имат хубави модели с двоен под.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
loveforever

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 04, 2019 12:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет! Хубаво представяне и чудесни планове за пътувания и почивка.
Добре сте се ориентирали, само параметрите на бюджета леко спъват работата. Особено за пътувания из чужбина би било добре машината да е малко по-нова което предполага и по-високата цена
Желая късмет и успех в търсенето и скоро да намерите вашия кемпер!
no_retreat

МнениеПуснато на: Пет Яну 04, 2019 5:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви много!
Все си мислех, че до 12-13-15 хил. лв. все ще се намери нещо читаво, но май ще се окаже трудна задача Smile
Наистина варианта с двуетажно легло ни допада най-много, но сме гъвкави и не сме се ограничили само с него на този етап.
Един колега от форума се включи с една много приятна машина като евeнтуален вариант за нас и ме хвърли в доста размисли днес Very Happy
Върнете се в началото
miteo

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Яну 05, 2019 8:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей
Подкрепям loveforever в мнението и , че наистина за обиколки из Европа си трябва по-нова и надеждна машина. Какъвто и кемпер да вземеш за посочения бюджет мисля че все ще си на тръни дали няма да изпуши някъде. Не че това не може да случи и с нова машина , но все пак. А мислил ли си за каравана? Тук има много изписано за плюсовете и минусите на едното и другото. А ти имаш и добър влекач, отделно от това за този бюджет ще си намериш много добре оборудвана и по-нова каравана , с всички екстри , които би си помислил.
Успех с търсенето.
Върнете се в началото
no_retreat

МнениеПуснато на: Съб Яну 05, 2019 10:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Като цяло съм мислил доста и за каравана, да. Имам и добър влекач - карам Subaru Forester 177 конски сили турбо бензин, без проблем ще дърпам каравана с него.
Това, което ме притеснява относно каравана е:

- с нея не мисля, че ще съм достатъчно мобилен. Концепцията на караваната по-скоро си я представям да я застопоря някъде и да я държа там поне 7-8 дни без да мърдам. Ако не греша, позиционирането и "наместването" на една каравана за да е годна за ползване си отнема значително повече време от това за кемпер. Кемпера мисля, че дава много по-голяма свобода и ти позволява по-бързо и лесно да сменяш локациите. Може и да греша.

- По трудна маневреност и по-ниска проходимост (особено в зимни условия)

- Караваните, които мога да карам с категория B са много малки за четиричленни семейства, т.е. ще трябва да вадя нова категория

- Самата идея и концепция за кемпер винаги ми е била много по-пътешественическа в сравнение с караваната. Каравана в повечето случаи просто я закачаш и я издърпваш до някъде (возейки се в колата, а не в КЕМПЕРА, което е поне 60% от кефа според мен Very Happy ) и след това стоиш с нея на това място поне една седмица. Не си представям как през 2-3 дни откачам и закачам караваната, когато решим да сменим мястото. Гледал съм по къмпингите колко време им отнема на пичовете и не е работа за 10-15 мин в повечето случаи.

Естествено, караваната също има много плюсове спрямо кемпера, като основните за мен са:
- за по-малко пари получаваш по-нова, с повече екстри и глезотии
- не трябва да поддържаш още една кола, да й плащаш данъците, застраховките, ГТП-тата и тн.

Не съм изключил окончателно варианта за каравана, просто на този етап някакси не ме кефи на макс идеята, а в крайна сметка идеята е точно такава - да избереш точно това, което ти пасва на 100%.

Благодаря и поздрави!
Върнете се в началото
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Съб Яну 05, 2019 11:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

no_retreat написа:

- По трудна маневреност и по-ниска проходимост (особено в зимни условия)

За свободно ползване зимата - забрави за каравана. Спускане по заледен път е ... неприятна задача, меко казано. Не е като да си бръмнеш уикенда.

На старите машини основния проблем им е че са бавни. Ако можеш да се примириш със 100 таван на магистрала - нямаш грижи. Ако е Дукатоподобно (с предно) гледай да е на най-дългото шаси, разликата зимата е значителна. Водопровода да е на топло. Ако случайно и газовите бутилки са на топло - дюшеш, но се среща предимно по италианските къщички. Останалото е въпрос на вкус. Успех!
Върнете се в началото
no_retreat

МнениеПуснато на: Нед Яну 06, 2019 12:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм и очаквал повече от 100км/ч на магистрала от машина на 30 години 75-90 коня старо дизелче Smile Устройва ме напълно. За надеждността и това дали може да изпуши по пътя или не - според мен всичко е до екземпляра и колко е поддържан, а не чак толкова колко по-нова година е. Гаранция никога няма. Така или иначе не мога да се класирам за нищо сравнително ново. Но така като гледам - може да не мога да се класирам и за старо хубаво и читаво, та май ще се наложи да преосмислям бюджета. Very Happy
Върнете се в началото
peterco

МнениеПуснато на: Нед Яну 06, 2019 7:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Идеята на по- новото е, че се намират повече и евтини части.
Скоро имах проблем с висящия лагер на полуоската- дукато 1.9ТД. Наложи се да разстържа лапата и да набия втулка, защото новата е 750лв. Втора ръка не открих- няколко модела са.

Ако се счупи ще е още по кофти. Та... вземеш ли такава машина ще се наложи да я рециклираш напълно, за да си убеден, че ще е чудна.
Върнете се в началото
xfact

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Яну 06, 2019 9:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

peterco написа:
?....Та... вземеш ли такава машина ще се наложи да я рециклираш напълно, за да си убеден, че ще е чудна.

Позволи ми да не се съглася напълно с теб. Както много съфорумници, така и аз минах през тази логика. Взимаш, в сервиза и "да се смени и рециклира всичко"
Две години по-късно, след като бях станал експерт по рециклажи и търсене на ненамираеми части, вдигнах ръце и смених машина с най-новата която мога да си позволя.
Това което искам да кажа, е че когато машината е стара и ненадеждна все има едно такова остатъчно чувство на недоверие. Това чувство обикновенно се загнездва и изчезва със смяната.
Върнете се в началото
peterco

МнениеПуснато на: Нед Яну 06, 2019 1:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато отидеш и го направиш в сервиз- позволявам ти Laughing .

Когато го правиш сам за себе си, имаш нужното време, инструменти и познания, можеш да различиш качествени части от менте такива и не на последно място- финанси за целта- тогава не позволявам Laughing
П.П.: Виж как точно съм обяснил за трудните части Laughing - има ги, ама цената е...
Върнете се в началото
miteo

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Яну 06, 2019 4:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Успех в намирането на твоя кемпер, Да ,трудна задача е определено, но все ще стане. Няма да влизам в подробности как една каравана може да се използва и за една и ли за две нощувки и как прикачане и маневриране може да са детска игра /поне за мен е така/, но тъй като такъв тип возило си е по-дългосрочна инвестиция, която се връща многократно в спомени и хубави преживявания, бих те посъветвал да поизчакаш малко, ако имаш възможност да си преосмислиш бюджета, за да може 60-те % от времето, което си мислиш че ще прекараш в кемпера да станат толкова повече, че да не ти се иска да слезеш от него.
Поздрави.
Върнете се в началото
no_retreat

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2019 12:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет!
Днес, по-скоро с опознавателна цел, отколкото с реални намерения към въпросната машина, ходих да гледам ето този Hymer:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=91544288987168293&slink=9dvnb0&fbclid=IwAR3cq71febPfSatlG50ybCvHKGxUy1newaiHtYwWlC6HdE6G4Rrb_Rh0cGY

Доста запазен интериор и много добра изработка на всичко като цяло - масивно и с качествени материали, което създава много приятно усещане вътре Smile Мнофо светъл, с много прозорци и уникална панорамна гледка от кабината.
Разположението е приятно, моделът ми допадна, но определено е малък за четиричленно семейство.
Други минуси - не особено подходящ за ползване в зимни условия за повече от 1-2 дни. Малко място за багаж. Централният люк ми се стори от изключително тънка пластмаса, беше се понапукал на няколко места и беше подлепен.
Като цяло екземпляра изглежда читав, припалих го - звучи добре, но не го покарах за да не губя повече времето на човека Smile Ако някой търси нещо подобно - според мен си струва огледа.

Моето търсене продължава Wink
Върнете се в началото
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2019 6:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

От това което гледах в мобиле, шанс до някъде да отговорят на това което търсиш имат 2:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=91533719581367163&slink=9efotc

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=91541873011979706&slink=9efotc

Шанса не е голям, но си струва разходката.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Марки, модели и разпределения, избор на кемпер или каравана Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Следваща
Страница 1 от 11

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети